dr n. med. Marcin Ojrzanowskidr n. med. Marcin Ojrzanowski - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3

dr n. med. Marcin Ojrzanowski

Kardiolog

Nikt nie ocenił jeszcze tego lekarza.
Bądź pierwszym pacjentem, który wystawi mu opinię!

Od ponad 10 lat pracuję w Katedrze i Klinice Kardiologii UM/ Oddziale Kardiologii Szpitali im. Biegańskiego w Łodzi, gdzie odbyłem staż specjalizacyjny i nadal zdobywam doświadczenie zawodowe.

Dziedziny kardiologii, które są mi szczególnie bliskie to: choroba niedokrwienna serca i niewydolność serca. Jestem samodzielnym operatorem w zakresie zabiegów kardiologii inwazyjnej certyfikowanym przez Asocjację Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Zajmuję się zabiegowym leczeniem choroby wieńcowej, w tym jej najgroźniejszego dla życia wariantu – zawału serca. Tę formę aktywności zawodowej zdecydowanie cenię sobie najbardziej. Doświadczenie w dziedzinie kardiologii zdobyłem i nadal rozwijam w Ośrodku, w którym skrupulatnie dba się o postępowanie zgodnie z najnowszymi światowymi standardami, dając możliwość częstego uczestnictwa w krajowych i zagranicznych konferencjach i szkoleniach.

Przyjmuję pacjentów w języku polskim i angielskim.

Publikacje:
1. Marcin Ojrzanowski, Łukasz Figiel, Jan Z Peruga, Sonu Sahni, Jarosław D Kasprzak „Relative value of serum pregnancy-associated plasma protein A (PAPP-A) and GRACE score for a 1-year prognostication: A complement to calculation in patients with suspected acute coronary syndrome.”
2 .Marcin Ojrzanowski, Jarosław D Kasprzak, Jan Zbigniew Peruga, Małgorzata Kurpesa, Łukasz Jankowski, Sonu Sahni, Michał Plewka „Resistant hypertension: Renal denervation or pharmacovigilance? Insights from a renal denervation screening program.”
3. Fierro EA, Sikachi RR, Agrawal A, Verma I, Ojrzanowski M, Sahni S. „Aorto-Atrial Fistulas: A Contemporary Review.”
4. Sahni S, Ojrzanowski M, Majewski S, Talwar A. „Pulmonary arterial hypertension: a current review of pharmacological management.”
5. Sahni S, Capozzi B, Iftikhar A, Sgouras V, Ojrzanowski M, Talwar A. „Pulmonary rehabilitation and exercise in pulmonary arterial hypertension: An underutilized intervention.”
6. Kleniewska A, Ojrzanowski M, Lipińska-Ojrzanowska A, Wiszniewska M, Walusiak-Skorupa J. „Barriers to professional activity among people with cardiovascular diseases.”