dr n. med. Marek Krajewski

Laryngolog, Laryngolog dziecięcy

Z całego serducha jestem bardzo wdzieczna dr. M. Krajewskiemu. Profesjonalizm, rekonwalescencja po zabiegu operacyjnym córki Mojej bezproblemowa i bardzo szybka. Córka dopiero teraz , w końcu moze normalnie oddychac!!! Skończyły się bezdechy nocne, chrapania, zero kaszlu, po prostu dzięki Panu dr. M. Krajewskiemu córka Moja jest tak przeszcześliwa,że nigdy Pana nie zapomnimy, i jesteśmy bardzo wdzięczni, za tak wspaniałego człowieka, którym Pan jest. Uratowal pan życie Mojego dziecka!! Tego się nigdy nie zapomni .Warto było aż z Wielkiej Brytani przyjechac do Pana Doctora!!!! Dziękujemy!!!💖

Operowałam mojego syna u Dr Krajewskiego, ma 18 lat i przez dobrych 10 lat używał kropli do nosa, bez nich nie funkcjonował. Po zabiegu, który odbył się 2 lata temu przez 6 miesięcy syn czekał na efekty twierdząc, że " chyba nic to nie dało " . Po 6 miesiącach zwrot sytuacji, nos drożny, zero kropli, nawet apetyt się poprawił, śpi spokojnie, zero bezdechów. Polecam Doktora absolutnie jako chirurga.

Od wielu lat borykałem się z problemem chorych zatok. Antybiotyk za antybiotykiem, ciągle używałem kropli do nosa. Okazało się, że zatoki są zajęte a ujścia niedrożne. Pan doktor zlecił wykonanie tomografii komputerowej, a następnie wszystko dokładnie na wizycie mi objaśnij , pokazał na schematach. Jestem już kilka miesięcy po zabiegu, oddycham swobodnie, wysypiam się i nie mam potrzeby używania kropli do nosa. Od tamtego czasu nie stosowałem antybiotyku. Bardzo dziękuję panu doktorowi za pomoc i mam nadzieję definitywne pozbycie się problemu.

Źle mnie zdiagnozował. Wygląda na to, że każdemu wmawia choroby zatok i krzywe przegrody i wysyła na operacje. Nie potrafi nawet poprawnie przeprowadzić operacji. Jest kilka przypadków osób, którym nos się zapadł po operacji przegrody u niego. Ja w końcu poszłam do innego doktora, który stwierdził, że żadna operacja nie jest mi potrzebna. Czuje się już lepiej po samym leczeniu farmakologicznym. Dr. Krajewski ma okropna opinie wśród innych lekarzy. Miałam szczęscie, że zdecydowałam sie zasięgnac drugiej opinii i nie dałam się oszukac!

Jestem profesorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, emerytowanym kierownikiem Zakładu Histologii. O istnieniu Centrum Nowoczesnej Laryngologii Krajmed dowiedziałem się przypadkiem – kolega laryngolog poradził mi zrobienie tomografii komputerowej zatok – tylko w Krajmedzie był wolny termin następnego dnia po telefonie.. Uprzejmy technik obsługujący aparat pokazał mi, to zapewne grzeczność profesjonalna, jak wyglądają moje zatoki a dr n. med. Marek Krajewski tak je opisał: obustronne zmiany zapalne zatok czołowych, szczękowych, sitowia przedniego, sitowia tylnego oraz klinowych. Zablokowane ujście zatok czołowych, lewej zatoki szczękowej i zwężone zatok klinowych, skrzywienie przegrody i przerost małżowiny środkowej prawej. Wybrałem się na konsultację do dr Krajewskiego i ponieważ w czasie rozmowy nabrałem do niego zaufania, poprosiłem aby mnie zoperował. Spotkałem się z panią anestezjolog, która opisała mi procedurę, dowiedziałem się jaki jest koszt operacji (lekarze mają 10% zniżki) i za kilka dni stawiłem się w Centrum. Pokoje są dwuosobowe, ale tylko jedno łóżko było zajęte. Pokój miał własną łazienkę a standardem wyposażenia nie odbiegał od dobrego hotelu dla turystów w Egipcie. Podłączono mi kroplówkę i podano jakąś pigułkę. Następne wspomnienie mam jak po operacji pomagałem przeczołgać się z wózka szpitalnego do własnego łóżka. Pan dr Krajewski w 10 minut po operacji zatelefonował do mojej żony (to dotyczy wszystkich pacjentów, nie tylko lekarzy), i żona przyjechała na pogawędkę. Zdarzało się, że chorzy po operacji mieli torsje z powodu krwi ściekającej po zabiegu do żołądka ale od czasu gdy krew zaczęto odsysać ta przykrość nie ujawnia się. Ponieważ przegrodę nosową miałem zabezpieczoną błoną silikonową, przez pierwszą noc mogłem oddychać przez nos, dopiero 2-4 dnia po operacji, na skutek obrzęku, musiałem przeważnie oddychać ustami. W nocy miały dyżur dwie bardzo miłe pielęgniarki. Zapytałem je dlaczego aż dwie – okazało się, że jest jeszcze drugi pacjent po podobnej operacji - i co by było gdyby obu trzeba było udzielić pomocy w tym samym czasie? To już trochę jak w bajkach z tysiąca i jednej nocy. Następnego dnia odwiedził mnie p. dr Krajewski i opisał zakres zabiegu. Wykonał funkcjonalną endoskopową operację zatok (FEOZ), usunął polipy z jednej z zatok, przeprowadził korektę przegrody nosa oraz korektę małżowin nosowych. Cóż mogę powiedzieć - jestem z przebiegu i wyniku operacji bardzo zadowolony, uważam że dr Krajewski znakomicie ją przeprowadził. Wydaje mi się także, że poza kunsztem chirurga ważne jest również bardzo nowoczesne wyposażenie Krajmedu. Nie mam oczywiście możliwości oceny porównawczej, może inne ośrodki są równie dobrze wyposażone a chirurdzy znakomici – ale ludziom, którym dobrze życzę, doradzałbym w razie potrzeby Krajmed – jako miejsce sprawdzone.

Ja obecnie czekam na operacje zatok fess i wycięcie migdałów operacje ma przeprowadzić doktor Krajewski więc po zabiegu napisze dokładnie o moim przypadku dla mnie najważniejszy jest efekt końcowy i po tym kątem napisze ocenę co do samego kontaktu z doktorem Krajewski dla mnie jako pacjenta to miły i sympatyczny człowiek co jest ważne ale to sprawa drugorzędna najważniejsze są umiejętność i efekty Paweł.

Od dzieciństwa miałem problemy z zatokami, a od mniej więcej 10 lat każda drobna nawet infekcja wirusowa kończyła się zapaleniem zatok, temperaturą, utratą głosu i antybiotykiem. Często miałem zatkany nos, nie wysypiałem się i nadużywałem kropli do nosa oraz leków przeciwbólowych. Miałem stwierdzoną krzywą przegrodę i wskazanie na operację, ale z różnych powodów odwlekałem decyzję, pobyt w szpitalu kojarzył mi się jak najgorzej. Dopiero gdy infekcje zaczęły się nasilać (5-6 razy w roku) a coraz mocniejsze antybiotyki przestawały działać, doszedłem do ściany i powiedziałem sobie „dosyć”!. Chodziłem na konsultacje do różnych poleconych (znanych i nieznanych) chirurgów laryngologów w Warszawie, ale dr Krajewski zrobił na mnie zdecydowanie najlepsze wrażenie. Nie bez znaczenia była także znakomita atmosfera i podejście do pacjenta w Krajmedzie.

Poddałem się operacji w Krajmedzie w październiku 2014 roku. Wszyscy, od recepcjonistki, poprzez pielęgniarki, anestezjologa po dr Krajewskiego, okazali troskę i wysokie kompetencje. Może to zabrzmi dziwnie, ale idąc na blok operacyjny czułem, że jestem w dobrych rękach, żartowałem nawet i nie odczuwałem żadnego stresu. Po operacji jestem bardzo zadowolony – przegroda prosta jak linijka, nos drożny jak autostrada, sen jak nigdy dotąd (podobno przestałem chrapać), odstawiłem wszelkie leki. Minęło już 3 miesiące od operacji, miałem dwie infekcje wirusowe które skończyły się zwykłym katarem i niczym więcej.

Tak merytorycznego, a jednocześnie serdecznego, lekarza jak dr Krajewski jeszcze nigdy nie spotkałem. Wydaje mi się, że ma niesamowite doświadczenie i jest u szczytu formy jako chirurg (w przeciwieństwie do niektórych znanych ale sędziwych profesorów…) i życzę mu, aby był na tym szczycie jak najdłużej.

Teraz zaczynam żałować, że tyle lat zwlekałem z zabiegiem i tyle razy infekcje zatok przeszkadzały mi w pracy i różnych życiowych sytuacjach. Z drugiej strony dobrze, że nie czekałem dłużej (narkozę przed 40. urodzinami łatwiej się znosi;-).

Chcialabym opisac moje TRAGICZNE doswiadczenie z Dr.Krajewskim. Skutki operacji u Dr.Krajewskiego spowodowaly u mnie ciezka depresje. Trzy lata temu poszlam do Krajmedu na konsultacje w sprawie obstrukcji przy oddychaniu przez nos. Pierwsza wizyta byla u innego doktora, ktory zalecil mi operacje zatok i przegrody nosowej. Kiedy zaczelam dopytywac sie o termin operacji, dowiedzialam sie od asystentki, ze operacja bedzie wykonywana przez Dr.Krajewskiego i, ze Dr Krajewski NIE WYMAGA ZOBACZENIA PACJENTA PRZED OPERACJA. Co to za lekarz, ktoremu nie zalezy na spotkaniu sie z pacjentem, ktorego ma operowac? Z Dr.Krajewskim jednak ...

Z Dr.Krajewskim jednak sie spotkalam i opisal mi co zamierza operowac. Dr.Krajewski rowniez ZAPEWNIL MNIE, ZE OPERACJA NIE WPLYNIE NA KSZTALT ZEWNETRZNY MOJEGO NOSA. To byl moj warunek wyrazenia zgody na operacje. Do Dr.Krajewskiego poszlam jako atrakcyjna kobieta. Niestety po operacji zaczal sie moj koszmar: grzbiet nosa jest zapadniety, czubek nieregularny, krzywy i uciety, dziurki nosowe na widoku, slupek przechylony na lewo, skora przy slupku sciagnieta na lewo i przykrywa mi czesc dziurki nosowej. Odczuwam permanentny dyskomfort, nos mi ciagnie gorna warge do gory, naciagnieta na lewa strone skora utrudnia oddychanie. Do tego moje cierpienia na nic sie nie zdaly, gdyz dalej nie moge swobodnie oddychac. Doktor nie raczyl sie pojawic ani przed operacja, ani po, nie byl rowniez obecny przy sciagnieciu opatrunku. Na zniszczenie mi zycia Dr.Krajewski przeznaczyl kilka godzin swojego cennego czasu.
Nie wspomne o niescislosciach typu, ze przed operacja mowiono mi, ze opatrunek bedzie zdjety po tygodniu, a po operacji okazalo sie, ze musze go nosic przez dwa tygodnie. Po operacji polozono mnie w za krotkim lozku dzieciecym i wylam z bolu glowy, ktory byl nie do opisania. To juz nie ma znaczenia..
Ah, oczywiscie Dr.Krajewski nie poczuwa sie do winy. Jego odpowiedz? Tomografia komputerowa wykazuje, ze nos byl juz taki przed operacja. Doprawdy, brzmialoby to jak ponury zart, gdyby moja sytuacja nie bylaby tak tragiczna.
Osobom rozwazajacym operacje u Dr.Krajewskiego moge wyslac zdjecia nosa z przed i po operacji.
Dodam jeszcze, ze odradzano mi operacje u Dr.Krajewskiego. Zdecydowalam sie, gdyz do niego nie bylo kolejki. Teraz juz wiem dlaczego. Popelnilam najwiekszy blad w zyciu decydujac sie na operacje u Dr.Krajewskiego i chcialabym ostrzec wszystkich przed zrobieniem tego samego.

W ostatnim czasie trafiłem do Krajmedu do dr Marka Krajewskiego. Uważam, iż jest to jeden z niewielu lekarzy, dla których pacjent to nie tylko kolejny "numerek" w kolejce. Dr Krajewski profesjonalnie podszedł do problemu z jakim borykałem się od kilkunastu lat, a mianowicie krzywej przegrody nosowej. Konkretnie przedstawił mi problemy z jakimi mogę się spotkać w przyszłości, ale nie nastraszył. Teraz dokładnie wiem na czym stoję i przygotowuję się ze spokojem na operację.