dr hab. n. med. Marek Ruchała

Endokrynolog

Doc. Marek Ruchała to nie tylko kompetentny lekarz i wspaniały pedagog ale (przynajmniej dla mnie) cudowny psychoterapeuta. Lekarz wykazuje się niesamowitym talentem przekazywania w sposób jasny i zrozumiały wiedzy na temat choroby pacjenta. Odkąd wykryto u mnie Carcinoma Papillare gl. th. troszkę mi się "powykręcał świat" zwłaszcza, że jestem w trakcie doktoratu. Doc. Ruchała przyjął mnie z uśmiechem i troskliwie zbadał. Dodał mi siły do kontynuowania pracy naukowej. To lekarz, który zdecydowanie wzbudza zaufanie. Potrafi zaszczepić dużo nadziei, uczy optymizmu. Wiem, że terminy wizyt są długie, ale naprawdę warto czekać a nawet wybrać się do docenta prywatnie. Odkąd spotykam się z doc. Ruchałą zacząłem na swoją chorobę patrzeć zupełnie z innej strony. Zdecydowanie polecam tego lekarza nie tylko ze względu na ogromny zasób wiedzy ale także dlatego, iż potrafi być wspaniałym lekarzem i prawdziwym przyjacielem pacjenta (co ważne nigdy nie dzielił i nie dzieli pacjentów na prywatnych czy z NFZ-tu)!!!. Prawdziwy Lekarz !!! Dziękuję doktorze :)

Koszmar a nie wizyta u specjalisty!Byłam u tego ignoranta dwa lata temu po pobycie szpitalnym i złymi wynikami,których nawet nie raczył dobrze przejrzeć!Stwierdził,że jestem zdrowa a mój nagły przyrost wagi to wina złej diety i braku ruchu.Był głuchy na moje stanowcze sprzeciwy związane z trybem życia,który był bardzo zdrowy a kondycja do pozazdroszczenia.Przemilczał moje nadciśnienie,którego wcześniej nie miałam.Skierowanie na dalszą hospitalizację od ordynatora endokrynologii w Grudziądzu.Brak miesiączki,omdlenia,zawroty głowy,duszności,dreszcze,nudności,senność i straszliwe migreny głowy,na których aż wiłam się z bólu.Dwa razy wzywany był lekarz,który musiał podać mi zastrzyk.A Ruchała na to nic!Złe wyniki hormonalne skomentował bzdurą,że to przez nagły skok wagi a na koniec dodał,że mam tyle nie jeść i nie szukać winnego w chorobie tylko się zabrać za siebie.Myślałam,że to jakiś żart!Absurd!Załamałam się i postanowiłam już nie szukać pomocy.Jednak wciąż pogarszający stan zdrowia przywiódł mnie do szpitala w Bydgoszczy gdzie wykryto u mnie guzy hormonalnie czynne na obu nadnerczach i wiele innych zaburzeń!!!Mam nadzieje,że to Pan przeczyta i się zastanowi nad zmianą zawodu zanim doprowadzi kogoś do zgonu(jeśli już nie doprowadził).Żałuję,że nie domagałam się tych bzdur na piśmie bo z przyjemnością spotkałabym się na drodze sądowej!Trafne nazwisko!

Dla mnie dr Ruchała to lekarz z prawdziwego zdarzenia. Po 3 latach tułania się po zielonogórskich lekarzach, był dla mnie jak zbawiciel, który wyleczył wszystkie moje dolegliwości, a przez to smutki. Oceniam go na 6 z +, bo dzięki jego diagnozie i podjętym leczeniu, znowu zaczęłam żyć. Znana i bardzo "popularna" w tych czasach choroba Hashimoto, wycieńczyła mój organizm, kto chce to poczyta sobie o niej na internecie. Ja miałam ksiązkowe jej objawy a nawet więcej. Za wizytę płaciłam u dr Ruchały tylko 50 zł, bo w tych czasach jak do niego jeździłam (2004 r.) wizyta u niego kosztowała 70 zł, a że zaczynałam studia, doktor zwyczajnie po ludzku brał ode mnie mniej, mówiąc, że też kiedyś był studentem :) Pozdrawiam!

zdecydowanie polecam Dr Ruchałe , chodziłam już do wielu endokrynologów i dopiero dr Ruchała zdołał mi pomóc, jestem mu bardzo wdzięczna i polecam wszystkim borykającym się z problemami tarczycy, wizytę u doktora

A ja widziałam jak On bada, jak analizuje przypadki bo bywałam na stażu w jego klinice i powiem tylko tyle że to bardzo dobry klinicysta i wierzyc mi sie nie chce w brednie wypisywane pod jego nazwiskiem, natomiast szydzenie z nazwiska uwazam za płytkie i swiadczace o pacjencie.

Bardzo dobry endoktynolog, lecze sie u niego ponad 3 lata i nie zmienilabym go na zadnego innego. pewny facet, jednym z mankamentow jest to ze ciezko go zlapac w szpitalu przez duza naprawde ilosc odwiedzajacych go pacjentow, a osttanio tez terminy w klinice prywatnej przeciagaja terminy

rewelacyjny lekarz, przesympatyczny człowiek

rewelacyjny lekarz, przesympatyczny człowiek

Znakomity specjalista, wybitnie oceniający całego pacjenta nie tylko swój zakres, patrzący znacznie szerzej, niż tylko na dany przypadek, wielka wiedza, ale chyba niedoceniony na uczelni, zabiegany, zmęczony ilością różnych zajęć. Na pewno warto go polecić z resztą dostać się do niego to "marzenie ściętej głowy":)

Jestem stałym pacjentem (już) profesora, ale właśnie zmieniam specjaliste. Ostatnie wizyty skłoniły mnie do tego. Doktor stał nie mało uprzejmy, jakby mu juz nie zależało na ludziach. A szkoda, bo był naprawdę dobrym lekarzem. BYŁ!!!

Niezły lekarz, rzeczywiscie. Wysłuchał spokojnie i potem powoli metodycznie powiedział swoje, po przeanalizowaniu badań oczywiscie. Dziekuję.