dr hab. n. med. Marek Ruchała

Endokrynolog

Dla mnie dr Ruchała to lekarz z prawdziwego zdarzenia. Po 3 latach tułania się po zielonogórskich lekarzach, był dla mnie jak zbawiciel, który wyleczył wszystkie moje dolegliwości, a przez to smutki. Oceniam go na 6 z +, bo dzięki jego diagnozie i podjętym leczeniu, znowu zaczęłam żyć. Znana i bardzo "popularna" w tych czasach choroba Hashimoto, wycieńczyła mój organizm, kto chce to poczyta sobie o niej na internecie. Ja miałam ksiązkowe jej objawy a nawet więcej. Za wizytę płaciłam u dr Ruchały tylko 50 zł, bo w tych czasach jak do niego jeździłam (2004 r.) wizyta u niego kosztowała 70 zł, a że zaczynałam studia, doktor zwyczajnie po ludzku brał ode mnie mniej, mówiąc, że też kiedyś był studentem :) Pozdrawiam!

bardzo kompetentny 'miły , dokładny lekarz

bardzo kompetentny 'miły , dokładny lekarz

Doskonały specjalista, bardzo uprzejmy, rzeczowy, jasno formułujący diagnozę. Wizyta przebieg nadzwyczaj sprawnie. Tylko kiedy ten człowiek wypoczywa ?

Polecam dr Marka Ruchałę w 100%!!! Leczę się u Niego od 2002roku. Kompetentny, bardzo życzliwy!!!

Jestem po pierwszej wizycie u dr hab. Marka Ruchała i jestem bardzi zadowolona. Mam chorobę Hashimoto, wytłumaczył mi na czym ta choroba polega i jak się ją leczy. Ma odpowiednie podejście do pacjenta i uważam że jest bardzo kompetentny. Naprawdę polecam!

Dobry lekarz- specjalista,miły człowiek, ale niestety bardzo drogi :(

Dobry lekarz- specjalista,miły człowiek, ale niestety bardzo drogi :(

Bardzo kompetentny, pacjenta traktuje z szacunkiem, nawet starszej osobie poda płaszcz.bardzo mi pomógł, a do tego dodał mi optymizmu i wiary, że będzie ok. I jest!

Doc. Marek Ruchała to nie tylko kompetentny lekarz i wspaniały pedagog ale (przynajmniej dla mnie) cudowny psychoterapeuta. Lekarz wykazuje się niesamowitym talentem przekazywania w sposób jasny i zrozumiały wiedzy na temat choroby pacjenta. Odkąd wykryto u mnie Carcinoma Papillare gl. th. troszkę mi się "powykręcał świat" zwłaszcza, że jestem w trakcie doktoratu. Doc. Ruchała przyjął mnie z uśmiechem i troskliwie zbadał. Dodał mi siły do kontynuowania pracy naukowej. To lekarz, który zdecydowanie wzbudza zaufanie. Potrafi zaszczepić dużo nadziei, uczy optymizmu. Wiem, że terminy wizyt są długie, ale naprawdę warto czekać a nawet wybrać się do docenta prywatnie. Odkąd spotykam się z doc. Ruchałą zacząłem na swoją chorobę patrzeć zupełnie z innej strony. Zdecydowanie polecam tego lekarza nie tylko ze względu na ogromny zasób wiedzy ale także dlatego, iż potrafi być wspaniałym lekarzem i prawdziwym przyjacielem pacjenta (co ważne nigdy nie dzielił i nie dzieli pacjentów na prywatnych czy z NFZ-tu)!!!. Prawdziwy Lekarz !!! Dziękuję doktorze :)