dr n. med. Maria Golczyńska

Psychiatra

3,9

Do pani dr Marii chodziłam ok. roku na superwizje, jestem Counsellerem i prowadziłam pod jej okiem terapie wsparcia. Pani Doktor na początku sprawdziła, czy nadaję się do tego typu pracy z ludźmi. Była bardzo dla mnie wymagająca i do bólu szczera. Według mnie jest wspaniałym specjalistą, bardzo skupionym na tym jak interweniować, żeby pomóc człowiekowi zmagającemu się ze sobą. Ma trochę zdystansowany styl bycia, który może być dla niektórych przykry w odbiorze. Nie tworzy atmosfery "głaskania po głowie" i mówienia miłych rzeczy, raczej tworzy atmosferę autentycznego dotarcia do powodu problemów, ...

Według mnie jest wspaniałym specjalistą, bardzo skupionym na tym jak interweniować, żeby pomóc człowiekowi zmagającemu się ze sobą. Ma trochę zdystansowany styl bycia, który może być dla niektórych przykry w odbiorze. Nie tworzy atmosfery "głaskania po głowie" i mówienia miłych rzeczy, raczej tworzy atmosferę autentycznego dotarcia do powodu problemów, w sposób bezpośredni, trochę twardy, żeby mocniej osoba stanęła na swoich nogach. Może to budzić przykre uczucia na spotkaniu i tuż po spotkaniu, ale w konsekwencji, już na dłuższą metę, to naprawdę działa bardzo skutecznie. Jednak, może pozostawić przykre wrażenie ze spotkania.
Pani Doktor mówi bardzo konkretnie, wprost, kilka zdań, bez rozwodzenia się. Warto zapamiętać lub zapisać sobie jej słowa, bo one są treściwe, głęboko przemyślane, są kluczem do zmiany.
Jest osobą bardzo wierzącą, można z nią rozmawiać o dylematach z pogranicza duchowości.
Każdy potrzebujący pomocy, sam powinien wiedzieć, czego w danym momencie najbardziej potrzebuje od psychiatry/psychoterapeuty i poszukać osoby, której styl pracy najbardziej mu odpowiada.

Pani doktor prowadzi mnie od lat, leczy farmakologicznie, prowadzi terapię i jest zaufaną powierniczką. Polecam serdecznie ludziom, którzy rzeczywiście chcą coś zmienić w swoim życiu bądź wyleczyć się/nauczyć się jak najlepiej żyć z chorobą. Jest do bólu szczera, nie "cacka" się z nikim. Bardzo szanuje pacjentów i choć twarda, jest wrażliwa. Doskonale zna się na farmakoterapii i psychoanalizie. Można na niej polegać i jej zaufać, jest zaangażowana w pracę z pacjentem. Szczerze zachęcam by spróbować podjąć się terapii u doktór, nie jest łatwo, czy czyni cuda.

Bardzo dobra specjalistka,nie narzekam,leczę się od kilku lat,bo w przychodni publicznej wizyta trwa 15 min i niczego nie zmienia w moim życiu.Pani doktor prowadzi każdego pacjenta do zmian,a nie do bezcelowego spotykania si.ę w nieskończoność.Naprawdę polecam!

Dobry specjalista. Stwierdzam to po roku od zakończenia wizyt u Pani Doktor. Potrzeba było dużo czasu aby niektóre sprawy poukładać w głowie. Dr Golczyńska widzi problem daleko do tyłu i daleko do przodu dlatego działa skutecznie TERAZ ale...potrzeba dać czasu sobie. To trudny dział, trudne problemy, trudne leczenie...

Po kilku latach przerwy wróciłam do spotkań z p.dr.i jestem bardzo zadowolona,bo każde spotkanie wnosi coś nowego do mojego życia.Życzliwość i empatia ,kompetencja idą w parze z kompetencją zawodową,a ponadto dobór leków nigdy nie budził moich wątpliwości.Naprawdę szczerze polecam kontakt.

Nie polecam. Dla mnie spotkanie z Panią Doktor było traumatyczne. Zraziłam się do psychoterapii na kilka lat. Czułam się negatywnie oceniona i potraktowana dość obcesowo. Żaden z następnych psychiatrów i psychoterapeutów nie miał takiego podejścia.

Kiedyś naprawdę mi pomogła. Lata temu, była młodsza, może bardziej jej się chciało... Po latach znowu potrzebowałam pomocy i niestety, porażka, lepiej było nie wracać. Jedynie ilość poświęconego czasu jest ok, ale zapewne dlatego że to wizyta prywatna i musi trwać te 50 minut. Co do reszty to usłyszałam schematyczne teksty i trafiłam na kompletny brak realizmu.

Ta pani powinna już korzystać z emerytury. Rutyna, rutyna i jeszcze raz rutyna. Przyczepia się do swojej interpretacji problemu i nagle przestaje słuchać, jedzie na tym swoim koniku własnej interpretacji i odjeżdża na nim od pacjenta. Czas poświęcony pacjentowi jest więc raczej czasem, który poświęca sobie, na własne gadanie. Może kiedyś była dobra, ale to musiało być lata temu. NIE POLECAM.