dr n. med. Mariusz Bonczar

Z serca polecam dr.Bonczara,jadąc na konsultację pokonałam pociągiem ponad 600 km ze Szczecina,poleciła mi doktora lekarka ortopeda,co prawda długo czekałam na wolny termin ale oczekiwanie nie poszło ,,w las,,Przyjechałam do doktora ponieważ w Szczecinie nikt nie wiedział co mi jest,wydałam u siebie mnóstwo pieniędzy na prywatne badania które nic nie wnosiły do postawienia diagnozy a byłam już po jednej operacji.Wizyta trwała bardzo długo,doktor przeanalizował grubą teczkę dokumentów,wytłumaczył budowę nadgarstka i jak on funkcjonuje,miał swoje podejrzenia co może być przyczyną dolegliwości,wysłał mnie na USG do dr.Kasprzyka który bardzo solidnie wykonał badanie i znowu zaprosił do gabinetu.Jego przypuszczenia się sprawdziły w 100%,opisał konsultację i z postawioną przez niego diagnozą spokojna wracałam do Szczecina,tu znalazłam innego lekarza który wykonał to co było w zaleceniach z konsultacji w Zabierzowie i zoperował,dziś mam nadgarstek sprawny w 100%,bez żadnych dolegliwości bólowych,we wrześniu miną 4 lata od operacji a nadgarstek jak nówka sztuka, konsultację miałam w 2019roku,a teraz z drugim nadgarstkiem jest taka sama sytuacja i w wakacje jadę do doktora Bonczar a na konsultację,wspaniały człowiek i lekarz,z niesamowitym podejściem do pacjenta,z ogromną wiedzą.Panie doktorze ogromnie dziekuję ,do zobaczenia w wakacje.Serdecznie pozdrawiam.Pacjentka ze Szczecina.

Można by wiele pisać ja zdecydowanie polecam.. proszę nie mieć wątpliwości tylko zaufać w kompetencje i profesjonalizm ( całej klinice Zabierzów ), ja dziękuje ..

W marcu 2019 r. byłem na wizycie u doktora Bonczara z powikłanym złamaniem awulsyjnym podstawy paliczka palca V ręki prawej. Głównym problemem dla mnie było opadanie IV i V promienia dłoni, brak stabilności palca IV, podwichnięcie prostownika palca V. Wizyta trwała długo, 50 minut. Lekarz zapoznał się ze zdjęciami rentgenowskimi, oraz opisem rezonansu magnetycznego. Ja bazując na schematach budowy dłoni dostępnych w internecie domyślałem się co mi jest – że mam uszkodzone więzadło DTML pomiędzy III-IV i V kością śródręcza i wprost powiedziałem o swoich podejrzeniach doktorowi Bonczarowi. Doktor Bonczar powiedział, że jest to niemożliwe przy awulsyjnym złamaniu palca V w stawie MCP – owszem widział takie uszkodzenia, ale od uderzenia siekierą. Podwichnięcie prostownika nie było dla doktora żadnym problemem. Doktor Bonczar wydał opinię, w której napisał, że oczywiście po awulsyjnym złamaniu doszło do uszkodzenia więzadła RCL palca V oraz, że co prawda są „dynamiczne zmiany” w palcach IV i V, ale skoro jest pełna funkcja ręki (to, że są problemy z precyzyjnym pisaniem na komputerze, z brakiem stabilności łuku dłoni, nie było dla doktora Bonczara istotne) i nie ma bólu, to nie należy nic robić. Odradził nawet rehabilitację! Końcowo, musiałem w czerwcu 2019 r. pojechać na zachód Polski, aby znany profesor postawił mi rozpoznanie – uszkodzenie więzadła DTML pomiędzy III i IV promieniem ręki i uszkodzenie więzadła RCL w stawie MCP palca V. Mam termin leczenia operacyjnego w publicznym szpitalu na zachodzie Polski. Doktorowi Bonczarowi zaprezentowałem dokładnie takie same objawy jak profesorowi ze wskazaniem różnicy pomiędzy prawą i lewą ręką. Nie wierzę, by nie wiedział co mi się stało. Jestem bardzo rozczarowany. Moim komentarzem do tej wizyty są pytania, dlaczego: - na 8 osób zajmujących się chirurgią ręki w Krakowie żadna bodajże nie ma specjalizacji II stopnia z chirugii ręki, a tylko większą albo mniejszą liczbę kursów z tej dziedziny; - w Collegium Medicum UJ nie ma wyspecjalizowanej katedry/kliniki chirurgii ręki, tak jak ma to miejsce we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku; - Katedra Ortopedii CM UJ, jako jedyna katedra znajduje się poza Krakowem, w Zakopanem (z chirurgii ortopedycznej wywodzi się genetycznie chirurgia ręki).

Pan Doktor w ogóle mi nie pomógł, Doktor beznadziejny operował mnie i bez zmian jest gorzej niż było, brak czucia palców, Przed operacją wszystko czułem zła diagnoza

Dr. Bonczar to fantastyczny człowiek i lekarz. Ze spokojem wytłumaczył mi skąd się bierze moja dolegliwość i co trzeba zrobić dalej. Nie zbywa pacjentów. Bardzo mu dziękuję i polecam wszystkim.

Dr. Bonczar to fantastyczny człowiek i lekarz.
Ze spokojem wytłumaczył mi skąd się bierze
moja dolegliwość i co trzeba zrobić dalej.
Nie zbywa pacjentów.
Bardzo mu dziękuję i polecam wszystkim.

Byłem operowany przez doktora Mariusza Bonczara w styczniu 2012 roku.Zszywany był nerw po przecieciu w piątym palcu u prawej ręki.Po ponad 2,5 roku nic nie czuje co dotykam ,palec się zgina ale bardzo opornie.Kiedy coś dotykam to kompletnie nie czuje co to jest .

W 2011 roku doktór wykonał mi operację zerwanego mięśnia nadgrzebieniowego(bark) Operacja udała się wspaniale .Po kilku miesiącach mogłem pływać a póżniej było już tylko lepiej.Fantastyczny lekarz i człowiek.

Operacja udała się wspaniale .Po kilku miesiącach mogłem pływać a póżniej było
już tylko lepiej.Fantastyczny lekarz i człowiek.

NAJLEPSZY ,POLECAM URATOWAŁ MI RĘCE, ZAWDZIĘCZAM MU WSZYSTKO.

NAJLEPSZY ,POLECAM URATOWAŁ MI RĘCE, ZAWDZIĘCZAM MU WSZYSTKO.

Lekarz, który tłumaczy co się dzieje i co w tej sytuacji można zrobić. Nie zostawia pacjenta z problemem. Mam do niego calkowite zaufanie.

Operował mi obie ręce mialam zespol ciesni nadgarstka ,dzis obie rece sprawne,Fachowiec pod kazdym wzgledem,mily ,sympatyczny i rozmowa z nim powoduje ,ze czlowiek sie nie boi.