dr n. med. Maurycy Jonas

Chirurg transplantolog

Jestem specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej. Zajmuję się również gastrologią i proktologią. Oprócz leczenia operacyjnego i konsultacji wykonuję także badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Robiłam u dra Jonasa kolonoskopię (Spółdzielnia Rentgen na Waryńskiego). Badanie profilaktyczne, ze względu na genetyczne ryzyko raka jelita grubego. Mimo obaw, wybrałam opcję bez znieczulenia - chciałam być pacjentem aktywnym, reagującym w razie potrzeby w czasie badania. Badanie przebiegło bardzo dobrze, dr Jonas jest człowiekiem miłym, rzeczowym, ma poczucie humoru - to znosi dystans i łagodzi atmosferę przy tej mocno niekomfortowej procedurze medycznej. Prawie nie bolało, zaledwie dwa większe ukłucia, kiedy kolonoskop pokonywał zakręty, zwłaszcza przy zagięciu wątrobowym - ból absolutnie znośny. Dr jest niezwykle delikatny, tłumaczy przebieg badania i ...

Robiłam u dra Jonasa kolonoskopię (Spółdzielnia Rentgen na Waryńskiego).
Badanie profilaktyczne, ze względu na genetyczne ryzyko raka jelita grubego.

Mimo obaw, wybrałam opcję bez znieczulenia - chciałam być pacjentem aktywnym, reagującym w razie potrzeby w czasie badania. Badanie przebiegło bardzo dobrze, dr Jonas jest człowiekiem miłym, rzeczowym, ma poczucie humoru - to znosi dystans i łagodzi atmosferę przy tej mocno niekomfortowej procedurze medycznej. Prawie nie bolało, zaledwie dwa większe ukłucia, kiedy kolonoskop pokonywał zakręty, zwłaszcza przy zagięciu wątrobowym - ból absolutnie znośny. Dr jest niezwykle delikatny, tłumaczy przebieg badania i to co widać na monitorze, gdy trzeba na chwilę wycofuje kolonoskop, nie ma mowy o agresywnym wciskaniu rurki. Szczerze go polecam.

Osobne wyrazy uznania dla asystującej doktorowi miłej i fachowej pielęgniarki, naciskała brzuch kiedy trzeba i jak trzeba, by kolonoskop pomykał po jelicie jak trzeba. :)

U dra Maurycego Jonasa robiłem 27.11.2012 swoją pierwszą kolonoskopię. Trochę było strachu, wiadomo. Ale dr Jonas jest rewelacyjny w kontakcie, bardzo uprzejmy, doskonale potrafi "skanalizować" strach pacjenta przed badaniem. Samo badanie kolonoskopii (bez znieczulenia, profilaktyczne) przebiegło sprawnie, prawie bezboleśnie, dr Jonas wyczerpująco tlumaczył to, co na monitorze. Nie moglo być lepiej, z całym przekonaniem do polecam.

Pomimo wstydliwego problemu Pan Doktor zachował pełen profesjonalizm i podszedł do wszystkiego na spokojnie i z humorem. Jeszcze nie poznałam takiego fajnego lekarza :) Gorąco polecam!

Jeszcze nie poznałam takiego fajnego lekarza :)
Gorąco polecam!

Świetny lekarz bardzo kompetentny. Z ogromna odpowiedzialnością podchodzi do pacjenta nawet tego z błahym problemem. Niezwykle uczciwy. Potrafi podnieść na duchu i rzetelnie przedstawić opis dolegliwości nie stresując podopiecznego. Coraz mniej jest takich lekarzy, a szkoda. Mimo ogólnej niechęci do lekarzy i strachu przed nimi, doktora Maurycego Jonasa ślepo mogę polecić każdemu. Nie ma lepszego człowieka.

Czy ktoś może podać do niego kontakt? Jak byłam w szpitalu to mi go zachwalali jako super gastrologa a ja nie mogę znaleźć do niego kontaktu.

Czy ktoś może podać do niego kontakt?

doskonały lekarz i wspaniały człowiek, robi dla pacjenta znacznie więcej niż można oczekiwać od lekarza w szpitalu, niezwykle uczciwy i sumienny

Wspaniały fachowiec i super człowiek.Dzięki niemu przestały mnie dręczyc wstydliwe hemoroidy.

Podpisuję się pod wcześniejszymi opiniami. Dodam tylko, że jeszcze sympatyczny co przy tak ciężkiej pracy nie zdarza się często.

Z przykrością muszę stwierdzić, iż bardzo się zawiodłem się na tym "renomowanym" lekarzu. Poleciła mi go znajomy, więc bez żadnych obaw udałem się. Szybko diagnoza bardzo mnie ucieszyła, niestety okazała się błędna. Nie potrafi się przyznać do błędu utrzymując się ślepo przy swojej diagnozie, co bardzo źle odbija się na pacjencie. Nie polecam!

Doskonały fachowiec i poprostu ludzki lekarz.

Doskonały fachowiec i poprostu ludzki lekarz.