lekarz Michał Szewczuklekarz Michał Szewczuk - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Michał Szewczuk

Nikt nie ocenił jeszcze tego lekarza.
Bądź pierwszym pacjentem, który wystawi mu opinię!

Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyłem w 2015 roku. Obecnie kończę odbywać szkolenie specjalizacyjne w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Ponadto pracuję w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala w Działdowie. Nieustanie podnoszę poziom swojej wiedzy i kwalifikacji, uczestnicząc w zagranicznych kursach i szkoleniach.
Główne obszary moich zainteresowań w zakresie ortopedii obejmują w szczególności choroby dotykające kręgosłup i kończynę górną, w tym:
- stany pourazowe i deformacje w obrębie ręki (zwłaszcza złamania kości łódeczkowatej, jej stawy rzekome, choroba Dupuytrena, palec młoteczkowaty) i kończyny górnej (uszkodzenie przyczepu mięśnia dwugłowego/trójgłowego, itd)
- niestabilności więzadłowe nadgarstka
- choroba zwyrodnieniowa nadgarstka
- zespoły uciskowe nerwów w obrębie kończyny górnej (cieśń kanału nadgarstka, zespół rowka nerwu łokciowego/kanału Guyona, itd)
- entezopatie kończyny górnej (choroba deQuervaine’a, łokieć tenisisty/golfisty, zaplenia pochewek ścięgnistych)
- deformacje w przebiegu RZS
- choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa (dyskopatia, choroba `Forestera)
- bóle grzbietu
- stany pourazowe grzbietu i kręgosłupa (w tym złamania kompresyjne)
- wady postawy i zaburzenia balansu kręgosłupa (w tym kręgozmyk, choroba Scheuermana, skolioza idiopatyczna u dorosłych, skolioza zwyrodnieniowa)

Ponadto w zakres świadczonych przeze mnie usług wlicza się leczenie, zarówno operacyjne jak i nieoperacyjne (w tym iniekcje, blokady do- i okołostawowe), oraz diagnostyka pozostałych schorzeń obejmujących narząd ruchu, takich jak: choroba zwyrodnieniową stawu biodrowego, paluch koślawy, itd.