dr Monika Romanowskadr Monika Romanowska - zdjęcie profilowe

dr Monika Romanowska

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem dr n. społ. w dziedzinie psychologii, certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (cert. nr 355) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuję w zawodzie od 2009 roku, w tym od 12 lat prowadzę praktykę prywatną w Gdyni i online.

Psychologia to dla mnie praca i pasja w jednym. Czerpię wielką satysfakcję z pomocy moim pacjentom i wierzę w sukces każdej osoby, która podejmie się zmiany.

Pani Monika posiada szeroką wiedzę, którą stale pogłębia dostosowując do potrzeb pacjenta. Każde spotkanie przepełnione jest intensywną pracą, ale również zrozumieniem i empatią. Profesjonalne podejście i umiejętność słuchania przez Panią Monikę gwarantują poczucie bezpieczeństwa, a w rezultacie sukces podjętej terapii.

Nurt poznawczo-behawioralny, w jakim pracuje p. Monika pomógł mi znaleźć cel życiowy, osiągnąć mniejsze cele, dostrzec wiele schematów, które mnie dusiły i z którymi trzeba sobie radzić - niektóre jeszcze są moimi problemami, ale poniekąd dostałam narzędzia, by z nich wychodzić. Pani Monika jest niezwykle miła, uprzejma, zna swoje granice i kompetencje, nie daje sobą manipulować i wskazuje manipulacje, co jest ogromnym plusem u terapeuty. Potrafi chwalić pacjenta, dzieli się swoją wiedzą, prowadzi psychoedukację i systematyzuje dokonane postępy. Nawiązuje specyficzną więź, dzięki której pacjent (ja) czuje się dobrze: zrozumiany i zmotywowany do dalszej pracy. Ukończyłyśmy moją terapię kilka miesięcy temu i jestem jej wdzięczna za 2,5 roku, które mi poświęciła. Życzę jej sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym oraz dziękuję za opiekę w tamtym bardzo trudnym dla mnie czasie. Dzięki Niej wiem, że dokonałam najlepszego dla mnie wyboru.

Pani Monika bardzo profesjonalnie i skutecznie poprowadziła moją terapię. Już na pierwszym spotkaniu szczegółowo poinformowała mnie jak będzie wyglądała nasza praca, dzięki czemu ze spokojem wiedziałam na co się decyduję. Spotkania miały swoją konkretną strukturę, bez chaosu i wrażenia bezcelowości. Nawet jeśli wiązało się to z lekkim „poślizgiem” w czasie, Pani Monika dbała by każda sesja była odpowiednio zakończona i podsumowana - bez oschłego ”Pora kończyć.” w 00:49:59  Jednocześnie, Pani Monika jest bardzo ciepłą, miłą i taktowną w kontakcie osobą, z poczuciem humoru i bardzo dużą wiedzą. Zdecydowanie polecam!

Pani Monika mimo młodego wieku jest cudownym psychologiem przed wszystkim dobrym człowiekiem.do swojej pracy podchodzi bardzo profesjonalnie jest sumienna i bardzo kompetentna.niestety z przyczyn niezależnych ode mnie musiałam zrezygnować z terapii i bardzo mi przykro z tego powodu.ale polecam ta Panią w 100%. dziekuje za wszystko i za wszytskie cenne rady....zawsze czulam ze Pani podchodzi do mnie bardzo poważnie i analizuje dokladnie sposob by mi pomoc!!

Nie jestem zwolennikiem wizyt u psychologa, jednak panią Monikę mogę polecić z czystym sumieniem. Ma świetny kontakt z pacjentem. Metodę terapii uzgadnia z rodzicem. Wzbudza zaufanie, dzięki czemu moja córka otworzyła się,a terapia przyniosła efekty.

Ma właściwe podejście do dzieci, które otwierają się przed nią. Wkłada dużo serca w to co robi, próbuje pomóc na wiele sposobów nie pozostając głuchą na prośby rodziców i problemy ich dzieci.Córka zrobiła ogromne postępy w czasie trwania prowadzonej terapii.

Chciałabym spotykać więcej takich lekarzy. Zaangażowana i chętna do szukania najlepszego rozwiązania, metody by zaradzić problemowi. Dziecko ją bardzo lubi, nawiązała świetny kontakt.

To bardzo dobry psycholog. Potrafi dogłębnie przenalizować problem pacjenta i znaleść dobre rozwiązania.