Filtruj specjalizacje

Neonatolog Nysa

Rubinowa 5
48-300 Nysa

Lekarz przepisał mojemu dziecku syrop homeopatyczny, nie informując mnie o tym. Nie stosuję takich pseudoleków bo uważam, że te lekarstwa są po prostu pozbawione działania. Współczesna wiedza z zakresu chemii i fizjologii wskazuje, iż nieprawdziwym jest twierdzenie, że lek homeopatyczny ma nabywać właściwą siłę działania poprzez wielokrotne rozcieńczanie pierwotnej substancji, zwykle wodą lub słabym roztworem alkoholu, często aż do rozcieńczenia "symbolicznego". Twierdzenie, że dopiero homeopatyczne rozcieńczanie
substancji pozwala na uzyskanie ...

substancji pozwala na uzyskanie bodźca ("potencji"), który jest zdolny uaktywnić zaburzone funkcje organizmu do walki z chorobą, jest nie do zaakceptowania na gruncie współczesnej fizjologii. Ponieważ wiadomo, że reakcje chemiczne i receptorowe wymagają stężeń substratu powyżej 1:107, nie jest możliwe działanie leków otrzymanych poprzez rozcieńczenie do potencji np. C12 (co odpowiada 1:1013) i większych, gdy np. w rozcieńczeniu D22 (1:1022) w 100 ml "leku" może występować zaledwie 1 cząsteczka pierwotnej substancji, a tym bardziej przy jego jeszcze dalszym rozcieńczaniu (homeopaci stosują nawet preparaty o "potencji" D200).Stwierdzenie homeopatów, że działania ich leków nie da się wyjaśnić utartymi, obecnymi uniwersyteckimi wyobrażeniami, powoduje, że często szukają oni tłumaczenia mechanizmu działania produktów homeopatycznych poprzez tworzenie spekulatywnych koncepcji, odwołujących się do magii.

Niewłaściwe jest określanie preparatów homeopatycznych mianem "leki", ponieważ nie mają one udowodnionej skuteczności oraz nie spełniają wymagań stawianych przy rejestracji produktom leczniczym.

Uważam, że lekarze nie powinni używać takich środków w leczeniu pacjentów, doktor pediatra p. Żurowska z Zabrza do której chodzimy stale kategorycznie odradza stosowanie leków homeopatycznych.

Nysa

Najlepszy lekarz z jakim mieliśmy do czynienia. Cudowny człowiek, świetne podejście do dziecka, cierpliwy dla rodziców. Poświęca nam zawsze tyle czasu ile potrzebujemy, a nie liczy czas dla następnego pacjenta. Polecamy Pana Margola wszystkim zatroskanym rodzicom, nawet tym z daleka od Nysy gdyż koszt wizyty jest niewielki jak za tak trafne diagnozy. "ręce które leczą" idealne określenie. Pozdrawiamy serdecznie - rodzice Tymoteusza

Opinia dodana przez: Anita

Neonatolodzy w mieście Nysa