prof. zw. dr hab. Paweł Słoniewski

2,8
2,4
2,7
3,3

Pierwszą operację miałam 17.07.1997 r. na neuralgii w Akademii Medycznej w Gdańsku. Wcześniej przez 1,5 roku zwijałam się w potwornych bólach głowy:skroni,oczodołu,nozdrza,zębów i ucha.Żadne leczenie nie pomogło.Nikt oprócz Pana prof.P.Słoniewskiego nie miał pojęcia jak ulżyć moim cierpieniom.Lekarze bezradnie rozkładali ręce, a ja po nocach gryzłam poduszki, wyłam, a najlepiej wyskoczyła przez okno. Kto tego nie przeżył nie wie o czym mówię.Bez wahania wyraziłam zgodę na operację.Po 5-godzinnej operacji oczekiwałam w strachu na powrót gnębiących mnie od prawie 2 lat bóli. Nigdy nie powróciły . Mijają lata,mam silne bóle kręgosłupa i ...

Mijają lata,mam silne bóle kręgosłupa i prawego uda. Diagnoza: "rwa udowa". Leki i zastrzyki nie pomagają. Wykonuję rezonans magnetyczny kręgosłupa.Wynik wykazuje guza na kręgosłupie.Przypominam sobie o profesorze Słoniewskim i szukam telefonu w internecie.Ucieszyłam się, że nadal Profesor Paweł Słoniewski pracuje w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Wcześniej czytam o tym, co mają do powiedzenia pacjenci. Co za bzdury ludzie tu wypisują, aż wstyd!! Jestem już po operacji kręgosłupa i operował mnie sam profesor, a asystował mu dr med.Tomasz Szmuda. Profesor Paweł Słoniewski jest dla mnie NAJWYŻSZYM AUTORYTETEM, wspaniałym człowiekiem i nie widziałam potrzeby, aby odwiedzał mnie na sali ponieważ ma od tego lekarzy. Byłam pod wspaniałą opieką lekarską i pielęgniarską. A jednak,na drugi dzień po operacji Profesor odwiedził mnie na sali,zapytał o moje samopoczucie, a ja byłam zaszczycona jego wizytą.
Mam pełne zaufanie do PANA PROFESORA SŁONIEWSKIEGO I JEGO ASYSTENTÓW. Dzięki takim ludziom ja jestem zdrowa i szczęśliwa. Doceniam ich talent i wysiłek jaki wkładają podczas operacji. ZAWSZE BĘDĘ POLECAŁA PANA PROFESORA P.SŁONIEWSKIEGO JAKO NAJLEPSZEGO NEUROCHIRURGA W KRAJU. DZIĘKUJĘ PANU PROFESOROWI I JEGO CAŁEMU ZESPOŁOWI ASYSTUJĄCEMU PODCZAS OBU OPERACJI GŁOWY( w 1997 r.) I KRĘGOSŁUPA (2012 r.).BARDZO DZIĘKUJĘ.Elżbieta Grabińska-Turek z Gdańska.

Witam Jestem 10 tygodni po operacji kregoslupa w odcinku szyjnym (dwa implanty).Operatorem był profesor Sloniewski i jego asystent.Po samej operacji jeszcze w szpitalu ,przez 3 dni probowalem dowiedziec sie jak przebiegl zabieg ,nikt z obecnych lekarzy na oddziale ani pielegniarek niebyl w stanie odpowiedziec mi na najwazniejsze dla mnie pytanie.3 dnia w dniu wyjscia ze szpitala udalo mi sie "zlapac" profesora na korytarzu i zapytac a w odpowiedz byla nastepujaca (prosze Pana jakby cos bylo nie tak to by pan tu nie lezal, usunieto co trzeba i wstawiono implanty).Bylem pelen ...

Witam

Jestem 10 tygodni po operacji kregoslupa w odcinku szyjnym (dwa implanty).Operatorem był profesor Sloniewski i jego asystent.Po samej operacji jeszcze w szpitalu ,przez 3 dni probowalem dowiedziec sie jak przebiegl zabieg ,nikt z obecnych lekarzy na oddziale ani pielegniarek niebyl w stanie odpowiedziec mi na najwazniejsze dla mnie pytanie.3 dnia w dniu wyjscia ze szpitala udalo mi sie "zlapac" profesora na korytarzu i zapytac a w odpowiedz byla nastepujaca (prosze Pana jakby cos bylo nie tak to by pan tu nie lezal, usunieto co trzeba i wstawiono implanty).Bylem pelen radosci ze w ogole udalo mi sie z nim porozmawiac.(rozumiem ze czlowiek ma duzo pracy ale..).Dążąc do sedna tej sprawy,opini-jestem 10tyg po operacji i kilka dni po rezonansie kontrolnym, (wiekszosc dolegliwosci pozostalo) po konsultacjach z radiologiem i dwoma opiniami znanych neurochirurgow potrzebuje re operacji bo ta wykonana przez profesora nie zostala wykonana dobrze.Nie bede rozpisywal szczegolow co konkretnie itp. Podsumowujac musze wrocic na stol .Mam 30 lat a zona musi targac za mnie siatki z zakupami,a syna nie moge nawet wziac na rece a szukuje sie kolejne co najmniej pol roku wegetacji
Podziekowania dla Profesora i Spolki z Akademi

Rutyna, rutyna i jeszcze raz rutyna a oprócz niej brak podstawowych standardów przynajmniej "dobrej praktyki medycznej". Uzasadnienie: konsultacja trwająca zaledwie od 5 do 10 minut w cenie 300 złotych bez szczegółowego badania pacjenta, zero zainteresowania żywym pacjentem, jego stanem, dolegliwościami itp - no cóż w takim czasie można tylko płytkę z badaniem przejrzeć i już wystarczy - szybka diagnoza i pacjent trafia na blok operacyjny i cieszy się bo liczy, że ulży sobie w bólu. Jeśli zabieg się uda jest wspaniała opinia jaki to super fachowiec, jak schrzani i pacjent jest w gorszym stanie niż przed operacją jest rozpacz i wtedy człowiek sobie uświadamia z kim miał do czynienia... ani go człowiek przed operacją ani po operacji nie zobaczył, słowa z pacjentem nie zamienił, źle się patrzy na swoje rutynowe porażki - jedyne co można zrobić to zaproponować kolejny zabieg, a jak i tym razem nie wyjdzie zwalić winę na postępujące zwyrodnienie. najlepiej pytań nie zadawać, zwłaszcza tych wskazujących choćby na odrobinę wiedzy w temacie swojego schorzenia bo głupi pacjent to dobry pacjent - da się pokroić i kilka razy a i z NFZ'tu kasa kilka razy wpadnie za tego samego delikwenta... roboty jest po pas, no jakby te poprawki odliczyć też nie byłoby się można nudzić, ale im więcej zabiegów tym więcej kasy rzecz jasna! Ech życie, człowiek ma jednak ku..wską naturę kocha pieniądze bardziej niż drugiego człowieka. Mimo wszystko życzę mu a raczej jego pacjentom by częściej mu się udawało a właściwie by zawsze mu się udawało, bo nie o niego chodzi tylko o ludzi, którzy mu ufają i wierzą, że odzyskają zdrowie... a moje zdrowie oddaję w ręce człowieka, który choć nie ma tytułu profesora ma serce na właściwym miejscu i to co robi robi zgodnie z przyrzeczeniem przysięgi Hipokratesa.

Jestem miesiąc po operacji, usunięto przepuklinę na odc. lędźwiowymi dostałam implant. Ból po operacji kosmiczny, ale to przecież normalne bo to ingerencja w ciało wiec nie można się oszukiwać że będzie inaczej. teraz powoli wracam do siebie chodze juz sprawnie i siedze, strupy odpadły, mała blizna, pierwsza wizyta była prywatna 250 zł szybki termin (aczkolwiek krotka - 4 min.) i po jakims ms. dostałam termin a to bardzo szybko, na oddziale opieka fachowa, a to ze nie rozmawial ze mna po operacji to z 2 strony chyba standard jak na nasze warunki, nie maja czasu a osob takich co tam sie przewija to masa. we wrześniu jade na kontrole do jednego z asystentów jaki pomagał przy operacji. Jeszcze mocno boli mnie wstawanie , zmiana poziomow (np. zejscie z chodnika), kichanie. Dotarłam do niego bo słyszalam ze jest najlepszy w PL. Ja sobie chwalę pracę jaką wykonał moje życie było trudne przed operacją bo kilka razy w roku miałam dziury w życiorysie od 6 lat i ból straszny nie chodziłam, tak dalej żyć się nie dało. Wcześniej bałam się tej operacji iż zwlekałam, a nie potrzebnie przez to przepuklina z małej zrobiła się rozległa. Teraz dał mi szansę na lepsze jutro, więc polecam serdecznie

P.S. LUDZIE NAUCZCIE SIĘ DOBRZE SIEDZIEĆ I UPRAWIAJCIE SPORTY WARTO, I WSTAŃ TERAZ OD TEGO KOMPA I PRZEJDŹ SIĘ PO DOMU. SZKODA ŻE MI TEGO KTOŚ NIE POWIEDZIAŁ NA CZAS

Dwie operacje na odcinku szyjnym,stabilizacja przezskórna na czterech poziomach odcinka lędźwiowego,jestem ponad pół roku po tym ostatnim zabiegu,czuję się dobrze teraz czas na sanatorium i rozważną rehabilitację.Pan profesor to bardzo konkretny i zdecydowany fachowiec,robi swoje i nie rozpieszcza,a mobilizuje do ostrożnej pracy nad moim powrotem do sprawności.Dziękuję

Profesor Słoniewski dwa razy operował u mnie tętniaki mózgu, byłam w bardzo złym stanie jak mnie przywieźli z Wejherowa z pękniętym tętniakiem i krwawieniem podpajęczynówkowym. Nie miałam pojęcia kto ratował moje życie, nie pamiętałam profesora ani innych lekarzy, którzy byli na obchodach. Byłam w krytycznym stanie i to profesor Słoniewski uratował mi życie. Po roku czasu od 2 operacji na otwartym mózgu wróciłam do pracy, mogę opiekować się moim 6-letnim synkiem, jestem wdzięczna profesorowi i całej ekipie lekarzy i pielęgniarek z UCK w Gdańsku. Dziękuję

Bylam operowana juz bardzo dawno,no 1994 jak Professor nie byl jeszcze Profesorem.W tamtym czasie oddzial neurochrurgii byl w katastrofalnym stanie,sredni personnel straszny,ale wtedy Docent Sloniewski dla mnie wspanialy czlowiek.Drugi raz tez ddalabym sie w jego rece.Pozdrawiam Panie Profesorze to juz 21 minelo.

jako lekarz nie narzekam byłam po operacji był u mnie także dziewie sie czytając niektóre komentarze bo ja po operacji widzialam go codziennie...przychodził o ale jest ale....tak jak wczesniej ktoś napisał bo w zwiazku zmoja operacja wystapiły pewne konsekwencje i tez zostawiono mnie samej siebie musialam iśc prywatnie do neurologa i był zdziwoiony że po operacji powinnam od razu byc pod opieka neurologa!!!!nikt mnie nie uprzedził co mnie czeka co mam robić....i za to mam zal ja nie musze widziec wszystkiego no i jeszcze jedna rzecz. p.DOKTORZR JEŻELI COS PAN OBIECUJE TO PROSZE NIECH PAN SIE TEGO TRZYMA.....;(ZLEWKA NA MAKSA człowiek jeździ pyta a iat tylko slyszy ciągle to samo a minął rok i sie nie doczekałam aha i nie zgodze się z którymś z komentarzy bo O.Neurochirurgii jest ok.lekarze,pielęgniarki,pilegniarze są świetni i bardzo mili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a jezeli chodzi o negatywne opinie doktora to jest normalne ze zawsze cos bedzie o to nie tylko dotyczy prfsora!!!normalne jest że nie zawsze są w stanie kogoś uratować!!także ja bronie profesora bo psy na nim wieszacie

Pojechałamna wizytę a poemna operację aż z Wrocławia, bo akurat był reportaż o nowej metodzie,którą zacząął operować przepuklinę...Miałam operację w 2003 roku mając 27 lat, groził mi niedowład prawej nogi. Wizyta prywatna była tylko jedna, operacja na kasę chorych chyba po 3 miesiącach. Koszt wizyty prywatnej był chyba w kwocie 150 zł, więc nie był to jakiś kosmiczny wydatek. Tydzień po operacji ból wrócił, ale po serii zabiegów rehabilitacyjnych przeszło i tak już ( na szczęście ) 8 lat, po roku zaszłam w ciążę i też wszystko poszło dobrze, dolegliwości nie wróciły. Widziałam go na sali operacyjnej zanim znieczulenie zadziałało, bo to on robił zabieg, potem faktycznie go już nie widziałam, ale mam niewelką bliznę leżałam w szpitalu łącznie 4-5 dni. Sam szpital był wtedy niezbyt...stary i brzydki...ale liczył się efekt, a ten wyszedł wg mnie bardzo dobrze. Jeśli ktoś pyta zawsze polecam już kilka osób namiary otrzymało...

Czytałem wszystkie negatywne opinie. Potwierdzam. Jestem po 2 zabiegach. Zgłaszałem chęć dalszego leczenia ale nie chce(Słoniewski). Ciekawe zapatrywanie przy 3-poziomowej dyskopatii i zastosowaniu implantu przy tylko jednym dysku. Boli, pocę się i nie mogę podjąć żadnej pracy (nawet stróża). Zachęcałem jak mogłem, po wizytach przed operacjami (po 350 zł każda) 2 razy wysłałem po 250 zł na e-konsultację. Słoniewski nieugięty - nie i koniec. Proszę serdecznie każdego, kto ma jakąś wiedzę o lekarzu do którego mógłbym się zwrócić. Piszcie na e-mail: a.kaminski128@wp.pl

Wciąż poszukujesz "Neurochirurg Gdańsk"?

Haffnera 6 lok. 105
81-717 Sopot