lekarz Piotr Augustyniak

Ginekolog położnik, RTG, USG

3,6
3,2
3,5

Długo wyczekiwane przez nas badanie w 3D/4D okazało się być koszmarnym przeżyciem i kilkudniową traumą. Na kazde zadane przez nas pytanie lekarz odpowiadał bardzo arogancko i często niezrozumiale. Podczas badania USG moje dziecko zasłoniło buźkę rączkami co dalo lekarzowi powód do silnego,impulsywnego wręcz UDERZANIA sprzętem w brzuch ( w ceku zmuszenia dziecka do zmiany pozycji). Podczas badania taka sytuacja miała miejsce trzy razy, skutek - obolały brzuch przez kolejne dwa dni i okropne samopoczucie. Pan Doktor potraktował mnie jak kawał mięsa. Wspomnienie wizyty, jak i zdjęcia czy płytka na której dokładnie widać wręcz przedmiotowe potraktowanie mojego dziecka miały być dla nas cudowną pamiątką a są traumatycznym i kosztownym wspomnieniem. Jako pacjentka poczułam się poniżona i bardzo dotknięta a najbardziej boli fakt ,że dzieciątką nie zdążyło się jeszcze urodzić a już ktoś zdążył je tak źle potraktować. Po wyjściu z gabinetu pociekły mi łzy, mężowi również nie udało mi się ukryć emocji. A to wszystko za jedyne 250zł.

Nie polecam. Podczas usg połówkowego nastraszył mnie bardzo, namówił na kolejne, płatne badania prenatalne. Dopiero inni lekarze mnie uświadomili, że nie ma się o co martwić, że wszystko jest w porządku. I było, mam śliczną, zdrową córkę.

Jestem pacjentką doktora od dłuższego czasu. Jeździłam na wizyty do Kościerzyny, Starogardu i Gdyni. Mam dwie śliczne córeczki i piękne pamiątki w postaci USG 3D,4D. Jestem bardzo zadowolona. Pan doktor rzeczywiście potrafi być bezpośredni ale dzięki temu rozluźnia atmosferę, nie kreuje się na wyniosłego lekarza. Przy przeprowadzaniu USG skupia się na badaniu. U mojej przyjaciółki maleństwa odkrył poważną wadę serca. Dzięki tej wczesnej diagnozie zapewniono im odpowiednią opiekę w Centrum Matki i dziecka w Warszawie. Jeśli mam jakieś wątpliwości wiem, że mogę się nimi szczerze podzielić i uzyskam odpowiedź. Polecam z całego serca kierując się moim doświadczeniem i porównaniem z innymi lekarzami.

Przy pierwszej ciąży chodziłam do niego publicznie i jeśli był jakiś problem, to wizyta trwała nawet 40 minut. Na początku trochę szokowało jego podejście, np. to per "ty", ale można się przyzwyczaić. Teksty też ma rodem z "Dr'a Haus,a", co zraziło do niego moje koleżanki, którym go poleciłam. Na pewno nie wrócą do niego kobiety, dla których sama wizyta u ginekologa to stres. Duży minus ma u mnie za ostatnią wizytę, po której raczej już do niego nie pójdę. Nie dość, że wizyta prywatna, trwała tylko 5 min, to przez ...

Duży minus ma u mnie za ostatnią wizytę, po której raczej już do niego nie pójdę. Nie dość, że wizyta prywatna, trwała tylko 5 min, to przez 3 minuty (patrzyłam na zegar na ścianie) rozmawiał ze swoim kolegą Karolem, gdy ja rozkraczona leżałam na fotelu ze światłami skierowanymi między nogi!!! Pozostałe dwie minuty wypytywał mnie o moją pracę, pewnie, żeby trochę mnie rozluźnić, bo przypuszczam, że widać już było moje nerwy. Skutek taki, że 100 zł przeleciało, a o to co chciałam, nie zapytałam.

Lekarz może i ma sprzęt USG w tzw. 4D, lecz zupełnie nie umie na nim czytać, interpretować obrazu. Będąc w ciąży przyszłam do tego lekarza na wizytę, mając za sobą wykonane USG genetyczne przez innego fachowego specjalistę, gdzie markery wad genetycznych były ujemne. Notabene - do tej wizyty zachęcał mnie lekarz prowadzący, wręcz wymusił - o koleżeńska prywato!Podczas badania dr Augustyniak "wypatrzył" bardzo duże NT u dziecka (2,9) i stwierdził wadę serca! Na poprzednim USG, NT było 1,4mm a serce bez zmian, a samo USG wykonane 5 dni wcześniej. A na koniec wizyty lekarz stwierdził - "w takiej sytuacji będziemy spotykali sie częsciej".Coś strasznego! Lekarz ten naraził mnie na ogromny stres i koszty, gdyż mój lekarz tak mu wierzył, że musiałąm wykonać testy genetyczne za własne pieniądze. Oczywiście inna lekarka, do której udałam sie zaraz następnego dnia, stwierdziła, że NT wynosi 1,3 i nie ma żadnej wady serca, a dr Augustyniak, kompletnie błędnie zmierzył przezierność karkową - takie wnioski wysnuła na podstawie jego zdjęć z USG!!! Oczywiście moje dziecko urodziło sie zdrowe, ale wylałam przez tego lekarza mnóstwo łez! Zdecydowaniem nie polecam, omijajcie gabinet tego pana szerokim łukiem!

Uważam, że dr Augustyniak jest godny polecenia. Rzeczywiście jest bezpośredni, co nie wszystkim pewnie odpowiada, ale za to jest bardzo kompetentny. Dobrze robi USG, jest dokładny. A USG 3D i 4D to teraz świetna sprawa dla przyszłych mam. Można do niego iść na NFZ w Gdyni, ul. 10 Lutego 21.

Jestem ogromnie rozczarowana! Jeszcze nigdy nie wyszłam tak wściekła z gabinetu lekarskiego! Odzywki lekarza typu "co Ty gadasz", "to się nażarłaś tego świństwa" (chodziło o leki) itd itp... mówienie do pacjentki per "Ty" też nie na miejscu. Lekarz - niemowa! Zero wywiadu środowiskowego, przystąpił do badania usg i też cisza... po 2 min zaczęłam sie dopytywać co tam widzi to powiedział "nie jestem pewien"- to nie wzbudza zaufania! Gdyby nie mój ogrom pytań pewnie nic bym sie nie dowiedziała o moim problemie i jego przyczynie powstania. Lekarz sam z siebie zapytał tylko pod koniec wizyty o pesel i datę ostatniej miesiączki! Jestem zbulwersowana takim oschłym i przedmiotowym podejściem do pacjentki. Kobiety przychodzą aby usłyszeć diagnozę a on mówi "nie przejmuj się" - ciężko się nie przejmować jak coś boli... zapłaciłam 90z.... ZDECYDOWANIE ODRADZAM I NIEPOLECAM!!!

Jak dla mnie super lekarz,chodzę do niego od dłuzszego czasu.To własnie on potrafi postawic odpowiednia diagnozę.Ja tyrafiłam od innego ginekologa z torbielem,i skierowaniem na zabieg.Dokor Augustyniak zbadał,zapisal leki i obeszło się bez operacji i stresu.Teraz prowadzi moją ciąże i ciąże mojej siostry która urodziła zdrową śliczną córeczkę.Polecam.

Przede wszystkim to doskonały specjalista w swoim fachu!Umie nawiązać kontakt z pacjentką a tym samym ją odstresować... Zawsze uśmiechnięty. Odpowiada na wszystkie pytania, nie wykręca się od trudnych odpowiedzi. Naprawdę godny zaufania! Nie wyobrażam sobie, by ktoś inny prowadził moją ciążę!Dziękuję za wszystko Panie Doktorze:-)

Jest to lekarz, który prowadził pierwsza moja ciąże i przy drugiej nie mogłabym zaufać komuś innemu!. Poświęca sporo czasu na badanie co świadczy o poważnym podejściu do każdej pacjentki.Interesuje się wątpliwościami i pytaniami, udziela jasnych odpowiedzi. Uczciwie podchodzi do kosztów wizyt prywatnych, nie przesadza z nimi i uczciwie wykonuje swoja pracę.Polecam każdemu i każdy jest zadowolony. Lekarz na 6!!!