Terapia indywidualna dorosłych, terapia par. Terapia w gabinecie w Olsztynie oraz online przez Skype. Psycholog dziecięcy – dla dzieci i młodzieży. Opinie: powypadkowe, cesarka, rozwód. Sesje w j.polskim, j.angielskim ( English) i j. rosyjskim (русский). Poradnictwo seksuologiczne. Krótkoterminowa terapia grupowa – metodą ustawień systemowych. Terapia DDA / DDD.

Jestem specjalistą psychologii rozwojowej.

W 2001 roku, ukończyłem psychologię – magisterskie studia wyższe na Wydziale Nauk Społecznych UAM w Poznaniu. WNS UAM

I specjalizacja: psychologia rozwojowa (edukacji) u prof. dr hab. Anny Brzezińskiej
II specjalizacja: seksuologia u prof. dr hab. Marii Beisert

Zajmuję się poradnictwem i terapią rodzin (dorośli, młodzież, dzieci) i par.

Ukończyłem Podyplomowe Studium Rodziny przy WT UAM Poznań o specjalności – doradca ds. wychowania prorodzinnego i seksualnego. Studium prowadziła dr Jadwiga Pulikowska a także kurs prowadzenia warsztatów dla małżeństw „Marriage course” w HTB Londyn.

Ukończyłem 4-letni Kurs I i II stopnia – ” Terapia rodzin metodą ustawień systemowych” zorganizowany przez WPPiT Plus –Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, we Wrocławiu. Kurs prowadzili: Maria Gudrich-Senftleben, Wilfried De Philipp i Hedy Leitner-Diehl.

Ukończyłem 1 roczny kurs w Szkole psychoterapii DDA – od syndromu do źródła, Stowarzyszenie OD-DO w Warszawie.

Jestem w trakcie szkolenia 4 letniej szkoły „Psychoterapii systemowej i psychodynamicznej rodzin, par i pacjentów indywidualnych” w Ośrodku Szkoleń systemowych w Krakowie.

Prowadzę treningi umiejętności społecznych i szkolenia.

Jestem Trenerem treningu psychologicznego, grupowego, ukończyłem w 2010 r. Szkołę Trenerów „SIEĆ” rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, u Marii Haracz-Dąbrowskiej – superwizorki PTP.

W 2005 r. zdobyłem Kwalifikacje Pedagogiczne – Kurs kwalifikacyjny. Uni-terra, Poznań

Pracuje w nurcie psychoterapii integratywnej Integrative psychotherapy.

Mam 48 lat i 21 letnie doświadczenie w poradnictwie i psychoterapii. W psychoterapii podążam za klientem, w pracy stosuję techniki pochodzące z różnych szkół terapeutycznych. Mam też drogę rozwoju mojego warsztatu i fascynacje począwszy od psychologii głębi C.G. Junga, poprzez socjoterapię, terapię systemową, ustawienia systemowe, pracę z traumą metodą SE i terapię humanistyczno – egzystencjalną.

Swoją przygodę z psychologią zacząłem gdy miałem 17 lat –od kursów rozwojowych i Treningu Interpersonalnego w Olsztynie – prowadzonych przez mgr Dariusza Horyda. Na studia wyjechałem do Poznania – tam w trakcie nauki na UAM – pracowałem jako wolontariusz w Monarze z młodzieżą narażoną na uzależnienie od narkotyków. Po studiach związałem się ze szkolnictwem. Pracowałem jako nauczyciel Wychowania do życia w rodzinie a także z dziećmi i ich rodzicami na stanowisku psychologa szkolnego.

Od poziomu klasy „0” (także grupa integracyjna), poprzez SP , Gimnazja i szkoły średnie do poziomu szkół dla Dorosłych (Liceum dla dorosłych, Cosinus) oraz w MOW i Ośrodku Socjoterapii w Poznaniu. Prowadziłem terapię i poradnictwo: dla dzieci, młodzieży i dorosłych – indywidualne i grupowe (grupy socjoterapeutyczne, treningi umiejętności społecznych, szkolenia dla bezrobotnych). Pracowałem 11 lat w ŚDS w Lidzbarku Warmińskim i ŚDS w Henrykowie z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie.

Obecnie pracuję z ludźmi zdrowymi w trudnych sytuacjach życiowych, ofiarami przemocy ale też chorymi psychicznie i niepełnosprawnymi oraz Dorosłymi Dziećmi Alkoholików DDA i DDD. Lubię patrzeć jak klienci nabierają siły i odwagi, radzą sobie z wyzwaniami życiowymi i idą dalej o własnych siłach.

Prowadzę terapię oraz warsztaty także w j. angielskim.
Mam doświadczenia pracy w różnych regionach Polski – Wielkopolska, woj. Warmińsko – Mazurskie oraz innych państwach – Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii , Węgier, Czech, Norwegii i Szwajcarii. Posługuję się także na poziomie komunikatywnym językiem niemieckim i rosyjskim.

Prowadzę praktykę prywatną. W Gabinecie Psychologicznym w Olsztynie

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego PTP. Pracuję pod superwizją certyfikowanych psychoterapeutów.

Szczerze polecam Pana Piotra. Pełne zaangażowanie podczas sesji, pozytywne efekty terapii przychodzą bardzo szybko. Od razu widać, że Pan Piotr zna się na swojej pracy, jest wspaniałym fachowcem i co jest bardzo ważne – bardzo lubi swój niełatwy zawód. Moim zdaniem najlepszy psycholog w Olsztynie.

Pan Piotr podczas wizyty szybko złapał kontakt z moim synem. Udało się nam pogadać o najtrudniejszych sprawach związanych ze szkołą, o które kłóciliśmy się do tej pory tylko.Polecam