Famildent Centrum StomatologiiFamildent Centrum Stomatologii - zdjęcie profilowe

Famildent Centrum Stomatologii

Liczba opinii: 0
Nikt nie ocenił jeszcze tej placówki.
Bądź pierwszym pacjentem, który wystawi opinię!
 
Dodaj opinię

O nas

Zespół FAMILDENT to wysoko wyspecjalizowani lekarze stomatolodzy, którzy dołożą wszelkich starań aby pobyt w naszym Centrum Stomatologii był dla Państwa ...

Zespół FAMILDENT to wysoko wyspecjalizowani lekarze stomatolodzy, którzy dołożą wszelkich starań aby pobyt w naszym Centrum Stomatologii był dla Państwa miłym doświadczeniem.

W Centrum Stomatologii FAMILDENT znajdziecie Państwo najwyższe kompetencje, doskonałe technologie dentystyczne i odpowiednie podejście do każdego Pacjenta. Łączymy doświadczenie zawodowe z postępem i nowoczesnością. Podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych wykładach, szkoleniach i konferencjach, by dysponować aktualną wiedzą medyczną dla dobra naszych Pacjentów. Stworzyliśmy przyjazną i bezpieczną atmosferę sprzyjającą leczeniu stomatologicznemu.

Lokal Centrum Stomatologii FAMILDENT jest wyposażony w podjazd dla wózków inwalidzkich, a przystosowane wnętrze i fotele umożliwiają przyjęcie pacjentów niepełnosprawnych. Klimatyzowane pomieszczenia oraz profesjonalne oświetlenie wpływają na komfort Pacjentów i lekarzy. Nad unitami stomatologicznymi umieszczono specjalne lampy zabiegowe. Oświetlenie tego typu zwiększa komfort pracy lekarzy, ułatwia dobór koloru wykonywanych wypełnień i prac protetycznych i nie męczy wzroku Pacjentów.

Przeglądy i porady lekarskie są zawsze bezpłatne! Przyjdź do nas, a zaplanujemy leczenie, podamy wszystkie alternatywne rozwiązania wraz z przewidywanymi kosztami i pozostawimy Ci czas do namysłu. Ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.

Zapraszam

Dr n. med. Monika JANUS wraz z Zespołem

Technologie:

1. Dezynfekcja

System sterylizacji w Centrum Stomatologii FAMILDENT składa się z:

-nowoczesnego autoklawu modelu LISA firmy W&H, zapewniającego bezpieczną sterylizację wszystkich używanych w gabinecie narzędzi,

-urządzenia do konserwacji końcówek stomatologicznych,

-3 myjek ultradźwiękowych

- foteli z własnym systemem autodezynfekcji, który pozwala na zastosowanie specjalnych płynów dezynfekujących podczas pracy fotela. Dzięki temu woda w kubku, jak i wydostająca się podczas pracy końcówek jest jałowa. Na noc dodatkowo włączany jest program, który umożliwia automatyczną dezynfekcję wszystkich rękawów do końcówek, ssaka i ślinociągu, co uniemożliwia rozwój mikroorganizmów. Do fotela dostarczane jest sterylne powietrze do końcówek.

Aby zapewnić najwyższe jakości standardy dezynfekcji i sterylizacji w Centrum Stomatologii FAMILDENT stosowane są produkty niemieckiej firmy DURR DENTAL oraz szwajcarskiej OCC, które spełniają surowe kryteria produkcyjne oraz są regularnie kontrolowane i certyfikowane przez niezależne, renomowane laboratoria.

2. Kamery, TV

Stanowiska pracy wyposażone są w kamery wewnątrzustne dające możliwość lepszej komunikacji z pacjentem poprzez wyświetlenie obrazu z jamy ustnej na monitorze przy fotelu. W czasie umówionej wizyty, w telewizji jest Twój ulubiony serial, mecz piłki nożnej – to nie problem… Pacjenci Centrum Stomatologicznego FAMILDENT mają możliwość oglądania telewizji na monitorach podczas zabiegu.

3. RVG

Centrum wyposażone jest w cyfrowy system diagnostyki radiologicznej GENDEX. Pozwala to na wykonywanie cyfrowych zdjęć w dowolnej projekcji bezpośrednio podczas zabiegu. System radiologiczny zastosowany w naszym Centrum pozwala na redukcję promieniowania aż do 90% w porównaniu do zwykłej kliszy rtg .

Możliwość wykonania wizualizacji struktur zęba i kości za pomocą radiografii cyfrowej pozwala na szczegółową analizę obrazu. Obok czarno- białych obrazów można uzyskać kolorowe, regulować kontrast i powiększenie całości lub części obrazu, zmierzyć gęstość tkanki kostnej, odległości pomiędzy poszczególnymi punktami. Daje to możliwości wykrywania zmian patologicznych niewidocznych na konwencjonalnych zdjęciach rentgenowskich podczas wykonywania których, czas i dawka promieniowania jest 9- krotnie wyższa.

4. Diagodent

Jest to urządzenie laserowe umożliwiające wykrycie próchnicy w jej wczesnym stadium rozwoju na wszystkich powierzchniach zębów, zwłaszcza w przypadku zmian nie widocznych gołym okiem. Pozwala to na przeprowadzenie leczenia nie dopuszczając do powstania zmiany rozległej z widocznym ubytkiem tkanek zęba. DIAGNODENT to nowoczesny instrument laserowy, dzięki któremu możliwe jest wykrycie nawet niewielkich zmian próchnicowych bez zdjęć RTG i uszkodzenia powierzchni zęba. Wykorzystuje zjawisko różnicy w pomiarze między fluorescencją tkanek zdrowych i chorych. Skuteczność badania wczesnych stadiów próchnicy wynosi 90% (dla porównania badanie okiem i lusterkiem 12%, radiologicznie 60%).Wykrywanie wczesnych zmian próchnicowych umożliwia ich nieinwazyjne i bezbolesne leczenie.

5. Ozon

Gabinet wyposażony jest w urządzenie PROZONE firmy W&H, wytwarzające ozon. Wykorzystanie ozonu w medycynie i stomatologii poprzez jego działanie bakteriobójcze, a przez to dezynfekcyjne znacznie zwiększa efektywność leczenia tkanek przyzębia, podnosi skuteczność leczenia kanałowego, jest metodą unikalnego leczenia opryszczki i aft, daje skuteczną i dokładną dezynfekcję pola operacyjnego w chirurgii. Bezbolesna, nieinwazyjna dezynfekcja i terapia wczesnych zmian próchnicowych przy użyciu kontrolowanej podaży ozonu z użyciem aparatu PROZONE eliminuje 99,9 % bakterii w ciągu 20 sekund, metoda ta polega na wprowadzeniu w obrębie zmian próchnicowych odpowiedniej dawki ozonu. Dochodzi do wyjałowienia zmian, co umożliwia ich remineralizację. Jest bezbolesna i nieinwazyjna.

6. Mikroskop i systemy endodontyczne

System endodontyczny obejmuje:

-radiologię cyfrową GENDEX i komputerowe możliwości pomiaru długości i anatomii kanału, lokalizację złamanych narzędzi, sprawdzenie czy ząb jest prawidłowo wyleczony kanałowo, badanie struktury kości, lokalizację zapaleń wokół wierzchołka korzenia i inne.

-endometr - umożliwia elektroniczny pomiar długości kanałów i odległości od wierzchołka korzenia podczas opracowywania kanałów korzeniowych. Połączony on jest z Mikrosilnikiem endodontycznym DENTA PORT ZX firmy MORITA z końcówką – umożliwiającą ustawienia odpowiedniego momentu obrotowego i prędkości rotacji narzędzi kanałowych podczas opracowywania kanału. Pozwala to na szybką, precyzyjną pracę, chroniąc jednocześnie przed złamaniem narzędzi.

-systemy dźwiękowe i ultradźwiękowe opracowywania kanałów- w celu udrożnienia zobliterowanych kanałów lub koniecznego w niektórych przypadkach szerokiego ich opracowania (zęby z resorpcją wewnętrzną) stosuje się ultradźwięki i systemy dźwiękowe. W Centrum Stomatologii FAMILDENT wykorzystywane są do tego celu: skaler dźwiękowy firmy KAVO i skaler ultradźwiękowy SPARTAN wraz z przeznaczonymi do tego końcówkami.

-systemy do usuwania złamanych narzędzi – często występującym powikłaniem w trakcie leczenia kanałowego jest złamanie narzędzia w świetle kanału co może utrudniać prawidłowe przeprowadzenie leczenia endodontycznego. Centrum Stomatologii FAMILDENT wyposażone jest w specjalistyczny system ultradźwiękowy SPARTAN, który z wykorzystaniem tytanowych i złotych końcówek daje możliwość usunięcia takiego narzędzia, umożliwiając prawidłowe przeprowadzenie leczenia.

-mikroskop w stomatologii ma ogromne znaczenie szczególnie w leczeniu kanałowym zębów. Pozwala na powiększenie pola zabiegowego, co ułatwia odnalezienie wszystkich kanałów korzeniowych, ich precyzyjne opracowanie i wypełnienie. Umożliwia zabiegi z zakresu chirurgii endodontycznej i takich zabiegów jak usuwanie złamanych narzędzi kanałowych. W szczególnie trudnych przypadkach mikroskop znacznie zwiększa szanse na prawidłowe leczenie kanałowe oraz pozwala zachować zęby, które dotychczas były kwalifikowane do ekstrakcji.

W Centrum Stomatologii FAMILDENT używany jest mikroskop szwajcarskiej firmy LEICA.

-ostatnim etapem leczenia kanałowego jest szczelne wypełnienie kanałów. Tradycyjne metody wypełniania kanałów oparte są na bazie pasty która z czasem ulega resorpcji (rozpuszczeniu) we wnętrzu kanału. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest wypełnienie kanału korzeniowego materiałem nie ulegającym resorpcji i jednocześnie biokompatybilnym, jakim jest gutaperka. Technika, którą stosujemy to termoplastyczna kondensacja ćwieków gutaperkowych gorącymi pluggerami urządzenia SYSTEMU B w części wierzchołkowej kanałów i wypełnienie pozostałej części płynna gutaperką za pomocą urządzenia OBTURA III.

7. Znieczulenie

THE WAND STA to urządzenie do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych, w którym proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany przez układ mikroprocesorowy. Oznacza to, że środek znieczulający jest podawany w taki sposób by wyeliminować efekt rozpierania płynu znieczulającego co objawia się bólem. Jego wygląd i działanie pozwalają na wyeliminowanie stresu związanego z widokiem klasycznej strzykawki.

STA jest jedynym w swoim rodzaju produktem na rynku stomatologicznym. Opatentowana technologia nawigacji dźwiękowej i wizualnej umożliwia precyzyjną lokalizację obszaru deponowania w przestrzeni pomiędzy powierzchnią zęba a kością. Prowadzi to do natychmiastowego działania środka znieczulającego w obszarze zabiegowym bez odrętwienia tkanek otaczających i daje możliwość bezbolesnego znieczulenia pojedynczych zębów.

8. Easyshade - laser do doboru koloru

Centrum Stomatologii FAMILDENT dysponuje najbardziej dokładnym urządzeniem służącym analizie koloru jakim jest spektrofotometr EASYSHADE niemieckiej firmy VITA. Zaletą zastosowania tego urządzenia jest eliminacja subiektywnego odbioru barwy przez lekarza czy Pacjenta. Dobór koloru odbywa się poprzez analizę koloru zębów sąsiednich urządzeniem, które odczytuje odbicie i transmisję światła i zapisuje barwę zęba. Dzięki temu urządzeniu wykonane prace mogą osiągnąć kolor najbardziej zbliżony do sąsiednich zębów, co niewątpliwie wpływa na estetykę uzębienia.

WięcejMniej

Nasi lekarze

Stomatolog dziecięcy   (+1 więcej)
Stomatolog dziecięcy   (+1 więcej)
Chirurg stomatolog   (+1 więcej)
Chirurg stomatolog
Stomatolog dziecięcy   (+1 więcej)
Dodaj opinię

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat placówki
Przeczytaj poradnik dodawania opinii

  • Uprzejmość personelu
  • Sprawność obsługi pacjenta
  • Opieka medyczna
  • Dostępność informacji
  • Wyposażenie pomieszczeń
  • Kompleksowość leczenia
Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się
display statdisplay statlastseen stat