dr n. med. RafaŁ Celibała

3,1
3,4
3,3
3,1

Zdecydowanie nie polecam wizyty u tego lekarza. wg Skanmedu chorobę należy planować z 3-dniowym wyprzedzeniem. Telefon we wtorek, wizyta we czwartek, przy czym Skanmed poinformował mnie, iż zwolnienie lekarskie wystawiane jest bez problemu do 3 dni wstecz od wizyty ( nie otrzymałam takiego zwolnienia, co przysporzyło mi kłopotów w pracy). Badanie lekarza skończyło się na wklepaniu kilku inf. do bazy komputera, wywiad zrobiony w sposób arogancki, opryskliwy, z wyrzutem i pretensją o to, że w ogóle miałam czelność przyjść i prosić go o poradę medyczną. Nie wstał z krzesła. Spojrzał na mnie, tylko kiedy podnosił głos. Wyszłam z gabinetu z płaczem. Na tym zakończyła się wizyta u Pana doktora. Zero pomocy, wprowadzenie w błąd pacjenta i klienta placówki Skanmed. Zdecydowanie nie polecam. Może prócz wiedzy medycznej lekarzowi przyda się dodatkowy kurs poprawnej komunikacji z innymi ludźmi a przede wszystkim kultury.

Właśnie wróciłem od tego lekarza. Byłem umówiony na 19:40, do gabinetu przyszedłem o 19:47 ze względu na kolejkę w rejestracji. Pan doktor już się pakował. W bardzo grubiański sposób, prawie na mnie krzycząc, dał mi do zrozumienia że nie jestem mile widziany, że on już idzie do domu i nie ma dla mnie czasu. Kiedy po chwili kąśliwych uwag odnośnie mojego spóźniania zapytał co mi jest powiedział że z moim przypadkiem (krwawienie z dróg pokarmowych) powinienem iść do chirurga. Wyraźnie oburzony moim spóźnieniem i tym że jestem u niego a nie u chirurga wypytywał skąd się u niego wziąłem. Czy nie od tego żeby kierować do specjalisty jest lekarz pierwszego kontaktu, w dodatku internista który mógł mimo wszystko mi coś poradzić? Jestem osobą jąkającą się. Usłyszałem od lekarza że jak ja do niego przychodzę jak się wysłowić nie mogę! Z takim brakiem zrozumienia, i to w dodatku od lekarza (sic!) jeszcze w życiu się nie spotkałem. Nie powiedział mi kompletnie nic. Nie zrobił żadnego wywiadu. Nie zbadał mnie. Wypisał skierowanie do chirurga. Ocenę niech wystawią Państwo sami.

identyczne doświadczenie jak powyżej z tym, że po wizycie w szpitalu św. Rafała- grubiaństwo to słowo, które najlepiej opisuje zachowanie lekarza. Przy rejestracji telefonicznej we wtorek, pierwszy wolny termin wizyty był w czwartek. Lekarz stwierdził, że do lekarza nie przychodzi się dwa dni po wystąpieniu objawów grypy . Tak jak powyżej nie przebadał, nie zrobił wywiadu, podsumowując nawet nie wstał z krzesła. Stwierdził, że widocznie potrzebuję "kacowego", w momencie gdy zamykają szpitale dla odwiedzających z powodu dużej liczby zachorowań na grypę . Analogiczne zachowanie jak powyżej przy podawaniu NIP-u pomyliłam się przy jednej cyfrze, co dało możliwość lekarzowi na błyskotliwy komentarz czy mam jakieś problemy że nie potrafię kilku cyfr z kartki przeczytać. Rzadko spotyka się takich ludzi, a lekarza zdarzyło mi się pierwszy raz. Zdecydowanie nie polecam, lepiej poczekać dłużej na wizytę u kogo innego.

Gorąco polecam, doskonały specjalista, miły i sympatyczny człowiek; megakompetentny i superbezproblemowy. Przyszłam do niego umówiona na 15.40 - a że nie było pacjentów, z własnej inicjatywy przyjął mnie wcześniej. Przystępny i otwary w kontakcie, uważnie słucha pacjenta i odpowiada na wszystkie pytania, naprawdę polecam i nie mam pojęcia, skąd tych kilka negatywnych opinii (!)

Humor pana doktora chyba zależy od dnia, tego czy jest po obiedzie albo od układu gwiazd. Pierwszy raz poszedłem i byłem zachwycony - uprzejmość, kompleksowe podejście do problemu, dokładnie zbadał, cierpliwie i dokładnie wszystko wyjaśniał. Kilka miesięcy później poszedłem drugi raz - od samego początku rozdrażniony, opryskliwy, w ogóle nie chciał mnie słuchać i rzucał złośliwe uwagi.

Lekarz był uprzejmy i spokojny. Osłuchał klatkę piersiową, zajrzał do gardła, przejrzał kartę. Wyjaśnił mi jakie leki przepisuje i dlaczego. Dokładnie opowiedział o dawkowaniu. Mimo, że większość opinii tutaj sugeruje inaczej, nie odczułem "pośpiechu" lekarza mimo tego, że wizyta była publiczna :-)

Osoba nieprzyjemna i bardzo słabo kontaktowa. Już przy wcześniejszych wizytach uderzające było jego oschłe podejście. Jednak apogeum swojego chamstwa osiągnął przy ostatniej wizycie. Doktor przyjął mnie wyraźnie czymś podrażniony. Kiedy próbowałem wytłumaczyć mu co mi dolega, i jaka sytuacja była przyczyną tej dolegliwości (uraz kręgosłupa) przerwał mi w połowie drugiego zdania w bardzo opryskliwy sposób, twierdząc, że "nie będzie wysłuchiwał historii mojego życia". Cała wizyta trwała nie dłużej niż 10 minut. Wniosek z tego taki że lekarz ten nie potrzebuje przeprowadzać żadnego rozpoznania, tylko w takim razie jak stawia diagnozę? Pozostawiam z tym pytaniem i gorąco nie polecam!

bardzo miły, kontaktowy i bezproblemowy.

bardzo miły, kontaktowy i bezproblemowy.

bardzo miły, owszem zdyscyplinowany ale nie uważam tego co wadę, gorąco polecam

bardzo miły, owszem zdyscyplinowany ale nie uważam tego co wadę, gorąco polecam

Polecam serdecznie doktora.Poświęcił mi dużo czasu,odpowiedział na wszyskie nurtujące pytania.Bardzo miły i kulturalny człowiek,dobry lekarz.