dr n. med. Rafał Krygierdr n. med. Rafał Krygier - zdjęcie profilowe

dr n. med. Rafał Krygier

Choroby zakaźne, Hepatolog

Wykładowca dla Państwowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu, Koninie, Kole, Turku.

Wykłady dla Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Konińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, szkół regionu konińskiego, stowarzyszenia pacjentów z WZW C „Prometeusze”, lekarzy rodzinnych, firm farmaceutycznych. Wystąpienia na kongresach medycznych z pracami własnymi. Starszy wykładowca Państwowej wyższej Szkoły Zawodowej na kierunku m.in. pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne, dietetyka. Dyrektor ds medycznych SPZOZ Koło

Staże:

International Congress on drug therapy in HIV infection 2006 Glasgow UK, EASL Barcelona 2007, Mediolan 2008, Kopenhaga 2009 Wiedeń 2010, 2019 2019 Londyn 2014.2020 Paryż 2018.

ICAAC Chicago 2007

CROI Montreal 2009

AASLD Boston 2016, 2020,

Japan Digestive Disease Week JDDW 2017 FUKUOKA

APASL Annual Meeting New Delhi India 2018

Staż z chorób zakaźnych Uniwersytet Lyon Francja.

Publikacje:

Spis publikacji:
1. Szych J, Rastawicki W, Gierczyński R, Krygier R, Mądroszyk A. Pierwsza w Polsce izolacja zjadliwego szczepu Yersinia enterocolica O8, biotyp 1b. Postępy Mikrobiologii 2004, 43(supl.1),159
2. Cianciara J, Krygier R, Świętek K. Adefovir dipivoxil – the management of particular difficult problems in patients with chronic HBV infection. Exp Clin Hep. 2006; 2(2):31-35
3. Krygier R, Dybowska D, Olczak A. Resistance to antiviral therapy in chronic hepatitis B – clinical implications. Exp Clin Hep. 2006; 2(4):RA7-10
4. Szetela B, Gąsiorowski J, Krygier R. Choosing the first antiretroviral regimen for HIV infection. Postepy Hig Med Dosw.(online)2008; 62:28-35
5. Krygier R. Diagnostyka raka wątrobowokomorkowego. Bliżej diagnostyki. 2008;3:8-11
6. Krygier R. Zakażenie HBV i HCV jako czynniki ryzyka raka wątrobowo komórkowego -nowości diagnostyczne. Zakażenia. 2008;2:78-82
7. Krygier R. Interferencja RNA – nowe narzędzie w leczeniu infekcji HCV. Zakażenia. 2009; 1:73-75
8. Stefaniuk P, Mikuła T, Krygier R, Dusza M, Cianciara J, Wiercińska-Drapało A. Combination of alpha-fetoprotein with gamma-glutamyl transferase as the complementary biomarkers useful in early diagnosis of hepatocellular carcinoma. Exp Clin Hep. 2010; 6(1):OR40-44
9. Krygier R, Stefaniuk P, Mikuła T , Dusza M , Jabłonowska M, Cianciara J , Wasyluk H , Wiercińska-Drapało A. Usefulness of alpha-fetoprotein as circulating Immune Complexes (AFP-IC) in the diagnosis of hepatocellular carcinoma in cirrhotic patients. Exp Clin Hep. 2011; 7(1/2):OR44-48
10. Krygier R, Flisiak R, Juszczyk J. Wieloośrodkowe badanie bezpieczeństwa i skuteczności preparatu dipiwoksyl adefowiru w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B u dorosłych z opornością na lamiwudynę (HEP 2008). Przegląd Epidemiologiczny 2011; 65: 615-620
11. Krygier R, Stachowiak M, Sylwestrzak I, Grzesiowski P. Ocena częstości zakażeń układu moczowego u cewnikowanych pacjentów z określeniem lekowrażliwości występujących patogenów – 3-letnie badanie retrospektywne. – Zakażenia 2012;1:2-8.
12. Krygier R. Usefulness of alpha-fetoprotein and squamous cell carcinoma antigen as circulating immune complexes (AFP IC and SCCA IC) in the diagnosis of hepatocellular carcinoma in cirrhotic patients. Archives of Biomedical Sciences 2014; 2 (2): 51-59.
13. Krygier R. Zrozumieć Clostridium difficile. Zakażenia szpitalne PZWL 2015:1;35-40.
14. Krygier R, Olszewska R, Lewicka E, Jasiński Z,Dybała-Kamińska A. Rajczyk A. Szczepienia ludzi przeciw wściekliźnie w podregionie konińskim w latach 2012–2014. Koszty ekonomiczne zwalczania wścieklizny zwierząt. Zakażenia 2016;1:72-78.
15. Robert Flisiak, Joanna Pogorzelska, Hanna Berak, Andrzej Horban, Iwona Orłowska, Krzysztof Simon, Ewelina Tuchendler, Grzegorz Madej, Anna Piekarska, Maciej Jabłkowski, Zbigniew Deroń, Włodzimierz Mazur, Marcin Kaczmarczyk, Ewa Janczewska, Arkadiusz Pisula, Jacek Smykał, Krzysztof Nowak, Marek Matukiewicz, Waldemar Halota, Joanna Wernik, Katarzyna Sikorska, Iwona Mozer-Lisewska, Błażej Rozpłochowski, Aleksander Garlicki, Krzysztof Tomasiewicz, Joanna Krzowska-Firych, Barbara Baka-Ćwierz, Wiesław Kryczka, Dorota Zarębska-Michaluk, Iwona Olszok, Anna Boroń-Kaczmarska, Barbara Sobala-Szczygieł, Bronisława Szlauer, Bogumiła Korcz-Ondrzejek, Jerzy Sieklucki, Robert Pleśniak, Agata Ruszała, Barbara Postawa-Kłosińska, Jolanta Citko, Anna Lachowicz-Wawrzyniak, Joanna Musialik, Edyta Jezierska, Witold Dobracki, Beata Dobracka, Jan Hałubiec, Rafał Krygier, Anna Strokowska, Wojciech Chomczyk, Krystyna Witczak-Malinowska. Prevalence of HCV genotypes in Poland – the EpiTer study. Clin Exp HEPATOL 2016; 2, 4: 144–148
Efficacy of HCV treatment in Poland at the turn of the interferon era – the EpiTer study. Clin Exp HEPATOL 2016; 2, 4: 138–143
16. Robert Flisiak, Włodzimierz Mazur, Jacek Wróblewski, Barbara Baka-Ćwierz , Maciej Jabłkowski, Anna Piekarska, Zbigniew Deroń, Ewa Janczewska, Krystyna Augustyniak, Jacek Smykał, Halina Ciszowska-Bogdał, Joanna Wernik, Wiesława Błudzin, Beata Dobracka, Edyta Jezierska, Bronisława Szlauer, Rafał Krygier, Krzysztof Simon, Grzegorz Madej, Dorota Latarska-Smuga, Marcin Szydłowski. Real World Evidence of the Effectiveness of Paritaprevir/r + Ombitasvir, ± Dasabuvir, ± Ribavirin in Patients with Chronic Hepatitis C – An Observational Study in Poland (interim report) Clinical and Experimental Hepatology 2/2017; 116.
XIX Conference of the Polish Association for the Study of the Liver 06.2017

Projekt EpiTER publikacje po 2017r
1. Low risk of HBV reactivation in a large European cohort of HBV/ HCV coinfected patients treated with DAA Jaroszewicz, Jerzy et al. Journal of Hepatology , Volume 70 , Issue 1 , e259 DOI: https://doi.org/10.1016/S0618-8278(19)30490-6
2. Comparative effectiveness of 8 versus 12 weeks of ombitasvir/paritaprevir/ritonavir and dasabuvir in treatment-naive patients infected with HCV genotype 1b with non-advanced hepatic fibrosis. Zarebska-Michaluk, Dorota et al. Journal of Hepatology , Volume 70 , Issue 1 , e250 DOI: https://doi.org/10.1016/S0618-8278(19)30472-4
3. Effectiveness and safety of DAA-based treatment of hepatitis C patients with severe and end stage chronic kidney diseases-EpiTer-2 database analysis. Tomasiewicz, Krzysztof et al. Journal of Hepatology , Volume 70 , Issue 1 , e243 – e244 DOI: https://doi.org/10.1016/S0618-8278(19)30460-8
4. Characteristics of patients and effectiveness of chronic hepatitis C treatment during the initial 4 years of access to interferon-free therapy. Flisiak, Robert et al. Journal of Hepatology , Volume 70 , Issue 1 , e222 – e223 DOI: https://doi.org/10.1016/S0618-8278(19)30415-3
5. Real world experience with twelve weeks of therapy without ribavirin in genotype 1 HCV infected compensated cirrhotics. Zarebska-Michaluk, D. et al.Journal of Hepatology , Volume 68 , S296 – S297 DOI: https://doi.org/10.1016/S0168-8278(18)30811-0
6. The efficacy of paritaprevir/ritonavir/ombitasvir + dasabuvir and ledipasvir/sofosbuvir is similar in patients who failed interferon-based treatment with first generation protease inhibitors. Janczewska, E. et al. Journal of Hepatology , Volume 68 , S277 DOI: https://doi.org/10.1016/S0168-8278(18)30771-2
7. Treatment of HCV infection in Poland at the beginning of the interferon‐free era—the EpiTer‐2 study. Flisiak R, Zarębska‐Michaluk D, Janczewska E, et al. J Viral Hepat. 2018;25:661–669. https://doi.org/10.1111/jvh.12861
8. Efficacy of 8 versus 12-weeks treatment with ledipasvir/sofosbuvir in chronic hepatitis C patients eligible for 8-weeks regimen in real world setting. Zarebska-Michaluk Dorota et al. Journal of Hepatology , Volume 70 , Issue 1 , e249 – e250 DOI: https://doi.org/10.1016/S0618-8278(19)30471-2
9. Real life results of direct acting antiviral therapy for HCV infection in HIV–HCV-coinfected patients: Epi-Ter2 study. A. Piekarska, E. Jabłonowska, A. Garlicki, M. Sitko, W. Mazur, J. Jaroszewicz, A. Czauz-Andrzejuk, I. Buczyńska, K. Simon, B. Lorenc, D. Dybowska, W. Halota, M. Pawłowska, B. Dobracka, H. Berak, A. Horban, M. Tudrujek-Zdunek, K. Tomasiewicz, E. Janczewska, Ł. Socha, Ł. Laurans, M. Parczewski, D. Zarębska-Michaluk, P. Pabjan, T. Belica-Wdowik, B. Baka-Ćwierz, Z. Deroń, R. Krygier, J. Klapaczyński, J. Citko, A. Berkan-Kawińska & R. Flisiak (2019) AIDS Care, DOI: 10.1080/09540121.2019.1645808
10. Efficacy of 8- versus 12-week treatment with ledipasvir/sofosbuvir in chronic hepatitis C patients eligible for 8 week regimen in a real-world setting Dorota Zarębska-Michaluk, Anna Piekarska, Jerzy Jaroszewicz, Jakub Klapaczyński, Marek Sitko, Magdalena Tudrujek-Zdunek, Krzysztof Tomasiewicz, Teresa Belica-Wdowik, Paweł Pabjan, Beata Lorenc, Agnieszka Czauż-Andrzejuk, Olga Tronina, Rafał Krygier, Witold Dobracki, Robert Flisiak Arch Med Sci DOI: https://doi.org/10.5114/aoms.2019.86569

Bardzo polecam Pana Doktora. Miły sympatyczny. Bardzo dokładny wywiad z pacjentem. Diagnoza postawiona po przeczytaniu wszystkich wyników.

Dzięki uprzejmości pań z rejestracji jako kobieta w ciąży błyskawicznie dostałam się na wizytę do Pana Doktora . Lekarz bardzo kompetentny ,miły , sympatyczny . Poświęca tyle czasu pacjentowi ile trzeba , wszystko jasno wytłumaczył oraz skrupulatnie przeprowadził badanie. Polecam wszystkim doktora Rafała bardzo miła atmosfera podczas wizyty!

Wizyta dotyczyła córki, niewiele mogę powiedzieć na temat kompetencji Pana doktora, otrzymaliśmy kilka skierowań oraz kilka nonszalanckich porad, nie wrócimy, brak empatii, Pan doktor sprawiał wrażenie jakby dobrze się bawił sam że sobą, miałam wrażenie jakby nie słuchał co do niego mówimy, a w odpowiedzi na naszą sugestię, że córka ma fobię na pobieranie krwi wyciągnął swój telefon kom. i pokazywał (powiekszal) krwawe zdjęcia z operacji jamy brzusznej, totalny brak zrozumienia problemu:( Wyszliśmy zdezorientowani, z bardzo mieszanym uczuciami. 3 skierowania i wizyta 250zl. W lekarzu szukam najpierw człowieka.

Byłam umówiona na 12:15. Przed wizytą dzwoni do mnie pani (jak się domyślam) pielęgniarka z zapytaniem czy będę, bo mają przerwę i gdybym się nie pojawia to sobie ją wydłużą... . Po przejechaniu na miejsce zastałam roześmiane panie pielęgniarki i doktora, dostałam kartkę do wypełnienia z zakorektorowanym czyimś imieniem i nazwiskiem ! Płatność oczywiście przed wizytą. Dostałam swoją kartę do ręki i kazano mi iść do gabinetu. Wchodzę nikogo nie ma. Czekam, czekam, czekam. Po 10 minutach przyszła pani pielęgniarka i rozbawiona zwraca się do mnie "no gdzie tego lekarza wcięło". Po 15 minutach siedzenia bezczynnie w gabinecie lekarz wszedł oknem balkonowym ! Co do samej konsultacji nie najgorzej, ale diagnoza postawiona błędnie. Brak podstawowej wiedzy na temat boreliozy.

Dziękuję bardzo za wyleczenie z WZW C. I za miłą opiekę. Będę polecał tego doktora innym pacjentom także na usg jamy brzusznej

Bardzo symatyczny i kompetentny lekarz. Poświęca pacjentowi dużo czasu, gdyż wszystko dokladnie tłumaczy. Leczę się u pana doktora od dłuższego czasu i śmiało polecam każdemu.

Choc mlody, to rozsadny i kompetentny lekarz. Profesjonalne, zyczliwe i umiejetne podejscie do pacjenta. Duza wiedza, bardzo taktowny.

Choc mlody, to rozsadny i kompetentny lekarz.
Profesjonalne, zyczliwe i umiejetne podejscie do pacjenta.
Duza wiedza, bardzo taktowny.

niemiły, nie liczy się ze zdaniem pacjenta, bardzo obraźliwy, zmienia decyzje na każdej wizycie mówi cos innego

Zgadzam się z opinią, że Rafał Krygier jest dobrym lekarzem i bardzo przyzwoitym człowiekiem. Absolutnie nie zgadzam się, że tylko za pieniądze, w przypadku tego lekarza wizyta prywatna nie różni się od wizyty refundowanej pod żadnym względem.

Wkreca choroby ktore nie istnieja i tylko kolejne wizyty oczywiscie za pieniazki. Zamiast pomagac to wykorzystuje ludzka niewiedze. Nie polecam tego lekarza.