Renata Grzybowska-Cicha

Ortodonta, Stomatolog

Ortodonta Grzybowska nie wywarła na mnie pozytywnego wrażenia. Asystentka też pozostawia wiele do życzenia. Jest szorstka i nawet nie pofatyguje się, by wyjść po pacjenta, tylko woła do siebie jak jakiegoś kundla. Panie dobrze się rozumieją i mają sobie dużo do powiedzenia, ale podczas operacji radzę skupić się na pacjencie, zamiast na plotkach. Jest to podejście nieprofesjonalne i nie pozwala skupić się na robocie, co odbija się na zębach operowanego. Po jednym spotkaniu zostałem z pokruszoną koroną trzonowca, bo niekompetentna pani doktor nieuważnie posługiwała się swoimi przyrządami. Zależy jej tylko na dochodach. Pieniądze są ważne, ale trzeba wiedzieć ile i za co wymagać. Wizyty mnożyły się, a efektów było brak; tylko kieszenie wietrzały. Zęby jako tako zostały wyprostowane, ale zgryz jest nadal krzywy. Nie polecam!

Opinia po zakończonym leczeniu, czyli po 3 i pół rocznym doświadczeniu z Panią doktor.. Przychodząc do gabinetu usłyszałam, że aparat będę nosić „rok, no może półtorej”. Tak też się nastawiłam. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że trudno przewidzieć, jak zachowają się zęby, jednak z mojego maks półtorarocznego noszenia aparatu zrobiło się 3 i pół roku. Myślę, że doświadczony ortodonta powinien udzielić pacjentowi rzetelnej informacji, a nie mamić go nierealnymi obietnicami. Po półtora roku zaczęłam się dopytywać kiedy ściągamy. W odpowiedzi zwykle słyszałam bardzo precyzyjne, że „jeszcze troszkę”. Po dwóch latach po ...

Przychodząc do gabinetu usłyszałam, że aparat będę nosić „rok, no może półtorej”. Tak też się nastawiłam. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że trudno przewidzieć, jak zachowają się zęby, jednak z mojego maks półtorarocznego noszenia aparatu zrobiło się 3 i pół roku. Myślę, że doświadczony ortodonta powinien udzielić pacjentowi rzetelnej informacji, a nie mamić go nierealnymi obietnicami. Po półtora roku zaczęłam się dopytywać kiedy ściągamy. W odpowiedzi zwykle słyszałam bardzo precyzyjne, że „jeszcze troszkę”. Po dwóch latach po prostu przestałam pytać licząc, że ten dzień musi kiedyś nadejść. W końcu usłyszałam, że na następnej wizycie ściągamy. No rewelacja myślę sobie. Nareszcie! Po czym zdjęto mi tylko górę. A na pytanie o dół usłyszałam: „jeszcze momencik”, no to pomyślałam, że pewnie przy kolejnej wizycie. I tak minęło kolejne pół roku.

Generalnie z mojego doświadczenie Pani doktor udziela lakonicznych, nieprecyzyjnych informacji. Jako pacjentka zupełnie nie wiedziałam, co się dzieje z moimi zębami, pomimo iż pytałam. Nawet mój dentysta przy kontrolach się wkurzał, że jak mogę nie wiedzieć kiedy.

Kolejne kwestia – wieczne opóźnienia. Godziny przyjęć są baaaardzo umowne. Trzeba się liczyć z przynajmniej 30 minutowymi opóźnieniami, za które niestety nikt nie przeprasza.

I jeszcze Pani asystentka, która jest mega nieprzyjemna.

Pani doktor jest sympatyczna.

A zęby po 3 i pół roku, pomimo nakładek, wracają na swoje miejsce, o czym nikt mnie nie poinformował.

Reasumując.. Nie polecam.

Pani Doktor jest osobą godną zaufania i polecenia. Wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy wszystko dokładnie co założyła i jakie będą tego konsekwencje. Faktem jest, że trzeba troszkę naczekać - najdłużej czekałam 30 min., ale jest to do zniesienia. Pani Doktor wie co robi i przede wszystkim należy słuchać i stosować się do Jej zaleceń.

Witam, jeżeli chodzi o wybór P. Renaty to czysty przypadek. Aparat noszę od 2012r. góra i dół. Widzę efekty. P. doktor na każde zadane pytanie udziela wyczerpujących informacji. Ogólnie jestem zadowolona, uważam, że jest to ortodonta godny polecenia. Koszt wizyt między 30-90 zł. Pani asystentka faktycznie jest bardzo nieuprzejma. Widząc celowy brak uprzejmości z mojej strony trochę zluzowała i da się ją znieść. Ogólnie mam podejście płacę-wymagam, bo grzecznością raczej nic się nie załatwi z nią. W 2012r. zero opóźnień, w 2013 zdarzało mi się czekać w poczekalni nawet 40 min. I faktycznie - nikt nie przeprosił.

Wybrałam Panią Cicha z tego względu (wyczytałam na internecie), że nie zdziera z ludzi pieniędzy i ma przystępne ceny ! Teraz tego bardzo żałuję, ponieważ wychodzą tego defekty,ciągłe awarie za które jeszcze muszę płacić?!! już nie wspominając o tym ,że robię 40 km ,żeby pani doktor z łaską mnie przyjęła!Może lepiej w końcu wymienić wadliwy sprzęt na lepszy.Mało tego po krótkim czasie noszenia aparatu chciała go sciagnac (twierdzac ,że wszystko jest ok) ,gdzie nie miałam jeszcze prostych zebów. Brak słów można sie załamać po wydaniu tylu pieniędzy ! A asystentka mało sympatyczna i nie potrafi wykonać najprostszych czynnosci ! Porażka ;//

Dobry fachowiec. Otwarty do pacjenata. Inni lekarze chceli naciągać i doklejać zęby, jej udało się wyprostować zgryz dzięki odpowiedniej technice.Uczciwy człowiek. Polecam.

Osobiscie nie polecam tego ortodonty (w sumie w Zielonej Górze nie ma zadnego dobrego). Leczylem sie tam dwa lata. Zanim podjalem sie leczenia Pani Cicha zapewnila mnie ze bedzie to krotkie leczenie okolo 6-7 miesiecy. Po prawie dwoch latach leczenia efekty nastpujące : brak zgryzu, brak jednego zęba co wiaze sie z wielka szpara, wszystkie sie ruszają, nie wspominając juz o straconych pieniadzach i czasie.Dodam ze wizyty byly regularne i nigdy zadnej nie zaniedbalem !

Otrzymałem adres tego lekarza z polecenia i Jestem bardzo zadowolony. Rzeczywiscie Pani Doktor jest specjalistą w tej dziedzinie i przekłada sie to na leczenie.Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Dużo uprzejmosci i sympatii.

Witam, Do Pani doktor chodzę od blisko roku. Nie mam zastrzeżeń co do jej umiejętności ortodontycznych. Zresztą trudno jest mi je tak naprawdę ocenić. Zastrzeżenia i to spore mam jednak do podejścia do Pacjenta i tym chciałam się podzielić. Rozumiem opóźnienia, które zawsze mogą się zdarzyć. Jednak przyjmowanie bez kolejki córki koleżanki Pani doktor, czy zawożenie córki do szkoły przy ponad 40 minutowym opóźnieniu i pełnej poczekalni jest moim zdaniem niedopuszczalne! To totalny brak szacunku dla Pacjenta i jego czasu! I to bez słowa przepraszam. Dodam,iż zwykle wizyty mam w ...

Witam,

Do Pani doktor chodzę od blisko roku. Nie mam zastrzeżeń co do jej umiejętności ortodontycznych. Zresztą trudno jest mi je tak naprawdę ocenić. Zastrzeżenia i to spore mam jednak do podejścia do Pacjenta i tym chciałam się podzielić. Rozumiem opóźnienia, które zawsze mogą się zdarzyć. Jednak przyjmowanie bez kolejki córki koleżanki Pani doktor, czy zawożenie córki do szkoły przy ponad 40 minutowym opóźnieniu i pełnej poczekalni jest moim zdaniem niedopuszczalne! To totalny brak szacunku dla Pacjenta i jego czasu! I to bez słowa przepraszam. Dodam,iż zwykle wizyty mam w godzinach rannych i każdorazowo wcześniej dzwonię z zapytaniem ile wynosi opóźnienie, by stracić jak najmniej czasu. Zdarzyło mi się również czekać jakiś czas, aż Pani rejestratorka skończy prywatną rozmowę, by zapisać się na kolejną wizytę.

Wiele do życzenia pozostawia także Pani asystentka, która jest raczej mało sympatyczna w obyciu.

Ech.. Są to moim zdaniem zdecydowanie praktyki epoki minionej! Na dzień dzisiejszy i to w prywatnym gabinecie, gdzie zostawiam kilka ładnych tysięcy złotych praktyki nie do przyjęcia!

Wybrałam tego lekarza sporadycznie i nie żałuje :) Pani doktor jest naprawdę przesympatyczną kobietą. Dla mnie osobiście to cudotwórca, lecząc zgryz leczy kompleksy :) wszystkie dodatkowe rzeczy między wizytami tj np. podklejenie zamków itd. robi za darmo. Wizyty w moim przypadku na początku były raz w m-cu, później co drugi m-c. Za wizytę płaci się w zależności od tego ile ma się założonych łuków. Jak miałam tylko górę płaciłam 50 zł jak doszedł dół to 80. Moja siostrzenica z siostrzeńcem w tym samym okresie poszli do INNEGO ortodonty i koszt ich leczenia jest droższy a wadę zgryzu mamy identyczną.