dr n. med. Roman Klimas

3,6
3,2
3,1
2,9

Byłam kilka razy u Pana doktora w ośrodku zdrowia przy ulicy Opolskiej. Rozumiem, że są różne przypadki, ale czekałam w kolejce 3 godziny bo wszystkie osoby starsze były wpuszczane przede mną mimo, że ja miałam termin na wcześniejszą godzinę. Brak dobrej organizacji pracy. Pan doktor podczas badanie porusza tematy "co Pani gotuje na obiad" zamiast skupić się na swojej pracy. Ponad to chciałbym poruszyć sytuację, która dotknęła moją babcię która kiedyś również chodziła do doktora Klimasa. Moja babcia trafiła do szpitala, miała bardzo złe wyniki, w szpitalu powiedzieli,że będzie potrzebna kolejna operacja serca. Przyszła do doktora po podpis, który miał być zgodą na operację. Dodała również, że ta operacja to jest dla niej sprawa życia lub śmierci. Na te swoja doktor Klimas się uśmiechnął i powiedział "Niech mnie pani nie szantażuje" po czym odesłał babcię do domu bez zgody na operację. Ja się pytam jakim trzeba być człowiekiem, żeby odebrać drugiemu człowiekowi szansę życia. Pan doktor leczy serce, ale sam swojego serca nie ma.

Byłam dziś prywatnie. Pierwsza wizyta lekarz miły uprzejmy zapytał z czym przyszłam po zapoznaniu się z wynikiem echo serca złośliwym uśmieszkiem potraktował miejsce zrobienia i miałam wrażenie że chętnie by coś powiedział ale powstrzymał się.Stwierdził że niepokoi go jedna rzecz i chce ją sprawdzić.Po czym osłuchał mnie przykładając stetoskop raptem 5 razy zrobił ekg gdzie cały wynik mieścił się na może 20 cm z którego nic nie wynikało i zrobił echo serca czyt przyłożył głowicę w 2 miejsca może na 4 min i stwierdził ze wszystko jest dobrze i on tu nic nie widzi (nadmienię że poprzednie echo serca trwało 30 min podczas którego lekarka wychwyciła wadę) stwierdził tylko że mam kontrolować ciśnienie i żadne dodatkowe badania które sugerowała w opisie poprzednia lekarka nie są potrzebne....W efekcie czuję niedosyt i mam wrażenie ze zostałam potraktowana nieco lekceważąco....cała wizyta trwała raptem 15 min.....Radzę uważać....

Kardiolog bez SERCA! Pan Doktor był dość uprzejmy na wizycie, ponadto używał niegrzecznego sformułowania do pacjentki "Pani" zamiast "Proszę Pani", a wypytując o sprawy prywatne typu praca, rodzina, szkoła -komentował to bardzo nieprzychylnie, jakby co najmniej był kaznodzieją w konfesjonale. Można powiedzieć, że to było potraktowanie pacjenta poniżej godności, wykorzystując przy tym momenty wykonywania badania, kiedy pacjent jest rozebrany i nie bardzo może zareagować na jakieś przytyki. Gdyż wtedy taka rozmowa nigdy nie będzie na równi z drugim człowiekiem. Uprzedzenia doktora bardzo zauważalne, jeśli chodzi o osoby z problemami lękowymi ...

Kardiolog bez SERCA!
Pan Doktor był dość uprzejmy na wizycie, ponadto używał niegrzecznego sformułowania do pacjentki "Pani" zamiast "Proszę Pani", a wypytując o sprawy prywatne typu praca, rodzina, szkoła -komentował to bardzo nieprzychylnie, jakby co najmniej był kaznodzieją w konfesjonale. Można powiedzieć, że to było potraktowanie pacjenta poniżej godności, wykorzystując przy tym momenty wykonywania badania, kiedy pacjent jest rozebrany i nie bardzo może zareagować na jakieś przytyki. Gdyż wtedy taka rozmowa nigdy nie będzie na równi z drugim człowiekiem. Uprzedzenia doktora bardzo zauważalne, jeśli chodzi o osoby z problemami lękowymi czy depresyjnymi, co bardzo zniechęca do polecenia go jako kompetentnego specjalisty, niewiele tłumaczył, nie odpowiedział na pytania związane z leczeniem i pojawiającymi się dolegliwościami. Kardiolog pokazał, że Serca to on nie ma do pacjenta. Zaznaczam, że byłam bardzo kulturalna, nieco speszona, zawstydzona i tak zszokowana jego nieproszonymi opiniami na mój temat podczas tej kilkuminutowej wizyty, że nie znalazłam słów, by nie pozwolić na zuchwałe nawet opinie i ocenianie człowieka.
Za to bardzo miła i wyrozumiała Pani rejestrująca w gabinecie obok.

byłam u dr raz na ópolskiej i po zrobieniu krótkiego ekg z miejsca skierował mnie do szpitala w celu wykonania koronarografii przy której wstawiono mi stent stwierdzając stan krytyczny.dziękuję za uratowania życia.

Dziś byłem u niego w ZOZ'ie. Wizyta jak każda inna, jakaś tam kolejka, poślizg ponad 45 minut, zdarza się. Dość dokładnie wytłumaczył mi schorzenie, obiektywnie ocenił sytuację, nie wprowadzał paniki w moim myśleniu o chorobie. Fakt, mógłby mówić "proszę Pana/Pani" zamiast Panie...no ale nie można być idealnym. Leczenie dopiero zaczynam, zobaczymy jak będzie dalej.

polecam jak najbardziej. Z powodu mojego złego samopoczucia przyjął mnie poza kolejką, mimo że termin miałem dopiero za 2 miesiące. Zrobił USG i skierował na badania elektrofizjologiczne. Pomimo że mógł mnie olać kiedy wbiłem do Jego gabinetu to sprawdził swój grafik i kazał przyjść następnego dnia i mnie zbada. Bardzo fachowe podejście a na dodatek zaczął pytać o życie prywatne i żartować, dzięki czemu wizyta nie była ani troche stresująca. Polecam jak najbardziej :)

Bardzo polecam jest oddany pacjentom Byłam zadowolona ze spotkania z lekarzem, który starał się rozwiązać moje zdrowotne problrmy

Witam serdecznie!do doktora Klimasa trafilem z moja mama zupelnie przypadkowo,ale to byla Opatrznosc Boska,ktora nas do niego skierowala.Prawda jest,ze zdiagnozowal bezblednie stan zawalowy u mamy i nie pozwalajac nam opuscic jego gabinetu wezwal pogotowie.Nastepnego dnia mama zostala poddana operacji wstawienia Stentow(3).Jak twierdza lekarze ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Panskiego w Poznaniu to byl"ostatni" moment!Dwa tygodnie wczesniej mama miala pierwszy zawal,ktorego nie rozpoznalo wezwane do niej pogotowie...nie wspomne o leczeniu u lekarza rodzinnego,ktory typowe bole i objawy zawalowe(historia choroby itp.,w kartotece! )przypisal kregoslupowi...Zdecydowanej postawie i trafnej diagnozie dr.Klimasa moja mama zawdziecza zycie. Z powazaniem M.Nowaczyk

Chciałabym opisać historię sprzed paru laty. Mój Ojciec udał się do dr Klimasa, ponieważ często miał arytmię, szybko się męczył, pocił, miał bóle w krzyżu, za mostkiem. Pan Doktor zbadał i stwierdzi, że nic niepokojącego się nie dzieje. Po tygodniu od wizyty mój Tata przeszedł zawał serce i tylko dzięki właściwym i szybkim decyzjom lakarzy na oddziale ratunkowym i w szpitalu, udało się zrobić na czas koronarografię i wstawić w naczynie (ostatnie drożne, które właśnie sie zatkało)standy. To uratowało Tacie życie. Lekarz prowadzący w szpitalu zbeształ moją Mamę, że Tata nie leczył się u kardiologa. Kiedy usłyszał, że tydzień wcześniej był u lekarza, który nie zdiagnozował ciężkiej choroby wieńcowej,nie mógł uwierzyć. A pan Klimas mógł zlecić np.wykonanie wysiłkowego EKG i zapobiec zawałowi.
W tej chwili Tata jest po operacji bajpasów, co pozwala mu normalnie żyć, zażywa stale leki i jest pod stałą opieką innego kardiologa.
Odradzam wizyty u tego lekarza!Jego niekompetencja prawie zabiła mojego Ojca!
Monika

witam lecze sie u tego lekarza tylko 3 lata,a ale w żadnym przypadku nie pokusiłbym się o nazwanie go niekompetętnym. Zawsze poświęca dużo uwagi pacjentowi, uważam co bardzo istotne,że potrafi słuchać, a co do poczucia własnej wartości - nie zauwazyłem innego stanu niż u innych lekarzy, jest ok, co pokrywa się z opinią również innego mojego znajomego, który się u niego leczy

witam