Ryszard Gumański

2,1
2,3
1,9
2,2

To mój drugi ortopeda (na NFZ), poprzedni był niekompetentny i totalnie niezainteresowany moim stanem. A dr Gumański, no cóż... jest dość specyficznym człowiekiem, jednak odrobina uśmiechu na dzień dobry sprawia, że wizyta nie jest torturą jak dla większości pacjentów. Przynajmniej kieruje na wszystkie niezbędne badania, a że mało mówi... Grunt, że konkretnie. Ja uparcie się dopytuję co jest i uzyskuję odpowiedzi. Co do jego podejścia do pacjentów? Co niektórzy ludzie są okropni, a doktor ma z nimi do czynienia na co dzień. Kto pracuje z ludźmi, ten wie o czym mówię. A że ma pieniądze? A który lekarz nie ma? Przepraszam, ale trzeba było się uczyć, a nie teraz biadolić. Ja go polecam, konkretny, rzeczowy, i o to chodzi, bo do lekarza idzie się leczyć, a nie na przyjacielską pogawędkę. Peace

Doktor bardzo rzeczowy i kobkretny. Nie rozumiem negatywnych opinii odnosnie gburowatosci. Pare razy sie usmiechnal i zażartował.

Trafiłam do doktora po wypadku. Uratował mnie przed zastosowaniem bzdurnych zaleceń ze szpitalnego wypisu (kazano mi zbyt wcześnie wstawać po złamaniu miednicy). Udziela rzeczowych odpowiedzi na pytania, przed podjęciem decyzji o dalszym postępowaniu zawsze zleca zdjęcie. Cóż, na początku nie był zbyt uprzejmy..., ale kiedy potraktowałam go tak samo jak on mnie, zaczął się zachowywać zupełnie inaczej :). Doktor ma po prostu bardzo specyficzne poczucie humoru. Polecam.

Byłem operowany przez dr Gumańskiego (endoproteza biodra) i jestem bardzo zadowolony, minęło 5 lat od operacji i jestem szczęśliwym człowiekiem, dzięki doktorowi, chodzę bez bólu, a nawet biegam jak się zapomnę, w ogóle nie czuje, że mam jakieś ciało obce w organizmie, więc jestem baardzo, baardzo zadowolony z operacji i nie mogę podzielić zdania, że dr Gumański jest chamski, czy bezczelny, dla mnie taki nie był. Więc teraz z tego miejsca dziękuję jeszcze raz doktorowi Gumańskiemu i całemu zespołowi za udaną operację.

Może cham i gbur ale na pewno nietuzinkowy fachowiec!!!!Majstersztyk w swoim zawodzie.....komunikatywność z pacjentem zerowa,kultura może jeszcze poniżej zera ale jak się za coś bierze to tego nie spierniczy.....polecam z czystym sumieniem!!!!

Nie mnie oceniać kompetencje Pana Doktora (nie znam się na tym), mnie tylko pozostaje opinia o nim z kontaktów, które miały miejsce. Jedno jest pewne-tego typu typy osób NIE POWINNY przyjmować pacjentów w placówce publicznej (poradni), psuje tylko opinię innym lekarzom i doprowadza do utraty wiary i zaufania do osób nas leczących. Może prywatnie jest bardziej "normalny" (chociaż i to pojęcie jest względne tzn. normalny). Okazuje się jednak, że leczenie na oddziale szpitalnym nie było takie wyczerpujące jak by się okazało-ponieważ okazuje się, że czeka mnie jeszcze jedna operacja-czyli trzeba będzie otworzyć ranę, która jest kontrolowana przez lekarza-plastyka. Tak więc jego (plastyka) praca na nic-zaczynam jeszcze dalszą batalię z lekarzami. A jeden Pan Bóg wie jak to się skończy.....zwątpienie, smutek, brak wiary w lekarzy - te słowa towarzyszą mi od czasu kontaktu z w/w Panem i......obyśmy zdrowi byli i nie musieli być zdani na łaskę i dobry humor lekarzy...!!

Lekarz to chyba z nazwy nieumi rozmawiać z pacjętem,nerwus zachowanie chamskie byłam pierwszy raz u niego i pierwszy raz spotkałam się z czymś takim,nie polecam tego pana bo szkoda czasu i nerwów. Anna

Byłem 3 krotnie operowany/endoprotezy/ i jestem bardzo zadowolony a w marcu doktor wykonał na moim biodrze prawym zabieg-prawdziwy majstersztyk/rekonstrukcja biodra po 17 letniej endoprotezie gdzie nastąpiło obsuniecie panewki/.Po 5 miesiącach jestem jak nowy.Co do zachowania to wcale nie dziwię się doktorowi bo przyjrzyjcie sie jak się ludzie zachowują w przychodni-doktor przychodzi a tłum za Nim na powitanie czy ich przyjmie? a przed gabinetem 20 siedzi i czeka.Ja też bym się wkurzył.Proszę zobaczyć taką rzecz-niby taki niedobry a przed żadnym gabinetem nie ma takich kolejek jak do dr.Gumańskiego.Trochę optymizmu i wyrozumienia!M.R.

Dla mnie to hamowaty felczer A nie lekarz trafiłem do niego po wypadku wysyłał mnie z uszkodzoną łękotka do neurologa neurolog stwierdził że to ortopedyczne i kazał iść ponownie do ortopedy a chamidło nawet mnie nie przyjął do obory krowy niech leczy a nie ludzi w szpitalu nie polecam

Bardzo niemiły gburowaty lekarz.Zus chyba kieruje chorych do niego,aby było jak najwięcej odmownych decyzji w sprawie rent.Odradzam tego lekarza.

Wciąż poszukujesz "Ortopeda Bydgoszcz"?

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza
85-094 Bydgoszcz