Stanisław SzymanikStanisław Szymanik - zdjęcie profilowe

Stanisław Szymanik

Lekarz chirurg ortopeda specjalizujący się w artroskopowych zabiegach operacyjnych kończyny górnej (bark, łokieć) oraz kończyny dolnej (biodro, kolano, staw skokowy). W ostatnich 15-tu latach wykonał ponad 5 tysięcy takich zabiegów. Prowadzi działalność szkoleniową w zakresie w/w technik operacyjnych. Ponadto w latach 2007 – 2016 jako szkoleniowiec firm Smith&Nephew oraz Stryker prowadził projekty szkoleniowe oraz wykłady dla lekarzy w szpitalach w Polsce i za granicą oraz laboratoriach (Cadaver lab – zajęcia na ludzkich preparatach anatomicznych) w Andover (USA) oraz York (UK). Od roku 2017 do chwili obecnej jest szkoleniowcem firm Karl Storz oraz Zimmer Biomet, prowadząc działalność edukacyjną głównie w Polsce.
+ W roku 2008 wykonał pierwsze w Małopolsce artroskopowe rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego (ACL) techniką 2- pęczkową (ang. duble – bundle).
+ W roku 2009 wykonał pierwsze w Małopolsce artroskopowe rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego (ACL) metodą LARS.
+ W roku 2010 wykonał pierwsze w Małopolsce zabiegi artroskopowe w stawie biodrowym.
Ważnym aspektem działalności zawodowej i operacyjnej jest kompleksowa chirurgia stawu barkowego – od operacyjnego leczenie złamań i ostrych urazów w obrębie tego stawu, poprzez artroskopowe zabiegi rekonstrukcyjne, do endoprotezoplastyki (urazowej, anatomicznej oraz odwróconej).
Od 2016 roku prowadzi szkoleniowe projekty w zakresie rehabilitacji dedykowane dla fizjoterapeutów (szczególnie w sporcie) realizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii oraz Ministerstwem Zdrowia.
W zakresie medycyny sportowej współrealizuje cykliczne szkolenia dla trenerów narciarstwa w ramach corocznej Konferencji Uczniowskich Klubów Sportowych, organizowanej wspólnie z Ministerstwem Sportu i Polskim Związkiem Narciarskim.
Wykładowca problematyki niedozwolonego dopingu w sporcie. Od momentu powstania Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA prowadzi w imieniu Agencji działalność edukacyjną w Polskim Związku Narciarskim, klubach oraz Szkołach Mistrzostwa Sportowego.
Ściśle współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim jako członek Komisji Medycznej PKOL w zakresie przygotowań Misji Medycznej do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
Aktywność zawodową w zakresie medycyny sportowej prowadzi w Polskim Związku Narciarskim, Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Każdy może zostać zoperowany przez tego lekarza. Nawet zdrowy. Na podstawie moich doświadczeń odradzam.

Każdy może zostać zoperowany przez tego lekarza.
Nawet zdrowy. Na podstawie moich doświadczeń odradzam.

doktor zadufany w sobie,wie wszystko i na wszystkie pytania zna odpowiedź

doktor zadufany w sobie,wie wszystko i na wszystkie pytania zna odpowiedź

BARDZO DOBRY LEKARZ, OPIEKOWAŁ SIE MNĄ PO OPERACJI I MUSZE PRZYZNAĆ ŻE ROBIŁ TO Z PEŁNYM PROFESJONALIZMEM. JEST BARDZO MIŁY I ODPOWIADA NA KAŻDE ZADANE PYTANIE, NIE MA TAJEMNIC PRZED PACJENTEM. Z POZROWIENIAMI DLA PANA DR- PACJENTKA KASIA.

Świetny lekarz, ale niestety bardzo drogi.

Świetny lekarz, ale niestety bardzo drogi.

Operacja i dalsza opieka lekarska /poza powrotem do normalnego funkcjonowania/przywróciła mi możliwości powrotu do czynnego realizowania moich zainteresowań. Czas się cofnął dla moich kolan o 15 lat.

Polecam, byłam bardzo zadowolona z opieki jaką otrzymałam od dr. Szymanika.

Polecam, byłam bardzo zadowolona z opieki jaką otrzymałam od dr. Szymanika.

Wizyty były prywatne, a operacja publiczna, a takiej opcji w opinii brak.

Wizyty były prywatne, a operacja publiczna, a takiej opcji w opinii brak.