Studia Na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończył w 1998 roku. Od 1999 roku czynnie uczestniczy w wielu szkoleniach krajowych i zagranicznych podnosząc swoje kwalifikacje. W latach 1999 -2002 Odbywa cykl szkoleń ortodontycznych u profesora Milana Kaminka z Czech, i Dietmara Segnera z Hamburga. Równocześnie szkoli się w implantologii i regeneracji kości pod okiem dr Krzysztofa Awiłły w Warszawie. W 2001 roku odbywa szkolenie w Klinice profesora Branemarka w Goeteborgu. Od 2001 rozpoczyna zabiegi zakładania najbardziej znanych na świecie implantów firmy Nobel Biocare. W 2007 roku przeprowadza jako jeden z kilku pierwszych stomatologów w Polsce, zabieg przy użyciu szablonów Nobel Guide, umożliwiających wykonanie w ciągu jednego dnia brakujących zębów opartych na implantach.
W 2001 roku szkoli się z periodontologii u dr Gregor Chmiel z Berlina i dr Witolda Jurczyńskiego z Krakowa.
Od 2003 wprowadza do swej praktyki mikroskop firmy Zeiss wykorzystywany głównie do nowoczesnego, dokładnego leczenia kanałowego zębów.
W 2009 roku odbywa cykl szkoleń z metod leczenia aparatem lingwalnym Incognito.
W 2012 roku wprowadza we własnej klinice Tomograf Komputerowy. Wykonanie tego badania uznaje jako standard przed zabiegiem wszczepienia implantów oraz do odnajdywania kanałów korzeniowych podczas leczenia kanałowego zębów.

Bardzo dobry lekarz. Widać, że to jego pasja i ma dużą wiedzę. Miły człowiek. Placówka ładna nowoczesna, a przy tym ceny nie są takie z kosmosu. Nasz rodzinny stomatolog już na emeryturę odchodzi, szukałem więc lekarza w internecie i teraz wiem że pod opieką ortodontyczną będę u Pana Krysty, dziękuję i polecam innym pacjentom.

Zapewne jak powiem że boję się stomatologów i bólu to nie będzie to nic nowego, ale Pana Krysty takie zjawisko nie wystąpiło u mnie. Jestem zadowolony z wizyty i dobrze, że zdecydowałem się na tego lekarza. Mogę śmiało polecić i będę u lekarza kontrolował moje zdrowie.

Jakość usług na bardzo wysokim poziomie. Doktor jest uprzejmy i wyrozumiały dla pacjenta. Kompetencje na najwyższym poziomi oraz ogromna wiedza. Godny polecenia

Bardzo dobry specjalista. jestem wymagająca jeżeli chodzi o stomatologów\ mam bardzo niski próg bólu\ a On spełnił moje oczekiwania

Polecam zwłaszcza rodzicom maluchów z dentofobią i osobom ,które boją się bólu. Tam można zasnąć na fotelu - nie czuje się absolutnie nic.

Lekarz z fantastycznym podejściem do małych pacjentów. Mój syn uwielbia pana doktora.