lekarz Tomasz Kościński

Zgłosiłem się do lekarza z problemem proktologicznym. Konieczna była poważna operacja i została wykonana prywatnie za kilka tysięcy złotych. Po operacji zorientowałem się, że Pan Kościński nie usunął jednej zmiany. Jak później stwierdził "musiał nie zauważyć". Nie dziwi mnie to, bo przed operacją nie rozmawiał ze mną i nie zaznaczył sobie co ma do zrobienia. Podczas procesu gojenia wystąpiły komplikacje: nagły krwotok z miejsca operacji i ból. Z rejestracji na ul. Słonecznej zdobyłem kontakt do lekarza, który jak się okazało był na urlopie, nie pozostawiając wcześniej informacji na wypadek problemów, ani lekarza, który mógłby go zastąpić w razie komplikacji. Nie udało mi się dodzwonić, na smsa nie otrzymałem odpowiedzi. Zostałem z problemem sam.
Na kolejnej wizycie, która możliwa była dopiero po powrocie lekarza z urlopu, poinformowałem o problemach i próbach kontaktu. Pan Kościński odpowiedział, że tak dostał wiadomość. Szkoda, że nie zareagował. Pokazałem miejsce problemu, lekarz stwierdził patrząc mi prosto w oczy, że wszystko jest w porządku. Gdy zapytałem co z pominiętą w czasie operacji zmianą, Pan Kościński przewracając oczami kazał mi „ściągać gacie” na środku gabinetu, do którego w każdej chwili ktoś mógł wejść. Pokazałem miejsce, o którym mowa i dowiedziałem się, że tam nic nie ma, chociaż guzek był wyczuwalny palcem. Gdy próbowałem kontynuować rozmowę o problemie, lekarz siedział do mnie tyłem i przeglądał na parapecie okna jakieś koperty z pieniędzmi.
Sprawa nie dawała mi spokoju i byłem przekonany, że coś jest nie tak, w miejscu operacji czułem ból i ucisk. Następnego dnia po wizycie u Pana Kościńskiego poszedłem prywatnie do innego proktologa. Lekarz od razu stwierdził, że to nie mogło się zagoić, bo w środku jest stan zapalny. Proktolog musiał mi to rozciąć i oczyścić, po czym znów dochodziłem do siebie przez kilka tygodni.
Nie mogłem zrozumieć jak Pan Kościński mógł zapewniać mnie, że wszystko jest w porządku. Jeśli następnego dnia po wizycie stwierdzono nieprawidłowości zakończone zabiegiem, to dzień wcześniej też była taka potrzeba. Przy próbie zdobycia dokumentacji medycznej okazało się, że nie jest to możliwe (chociaż przepisy mówią o "niezwłocznym" jej wydaniu) i dopiero po kilku dniach dostałem kilka nieczytelnie skserowanych małych kartek. Część dokumentacji z placówki NZOZ Klinika Promienista zaginęła. Dopiero po kilku dniach i poinformowaniu obsługi placówki, że nie wyjdę wcześniej, aż nie otrzymam pełnej dokumentacji, dostałem kopię brakującej wizyty.

Problem był również z wystawieniem L4 po operacji, musiałem zwrócić się do innego lekarza z prośbą o pomoc w kontynuacji zwolnienia. Było to dużym utrudnieniem, ponieważ miałem problemy z poruszaniem się i siedzeniem, a musiałem udać się do odległej placówki.

Zdecydowanie nie polecam tego lekarza, a informacje zawarte w tej opinii mogę potwierdzić dokumentacją medyczną i nie tylko.