dr n. med. Tomasz Pobożydr n. med. Tomasz Poboży - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4

dr n. med. Tomasz Poboży

Traumatolog, Ortopeda

Jestem lekarzem ortopedą i doktorem nauk medycznych (2017). Posiadam specjalizację II stopnia z ortopedii i traumatologii narządu ruchu (2007).

Od wielu lat, na co dzień, skutecznie udzielam pomocy wszystkim zgłaszającym się do mnie chorym, u których doszło do różnych schorzeń, zapaleń, urazów, uszkodzeń i zmian w obrębie stawów, mięśni, nerwów i kości.

Jestem ekspertem w dziedzinie ultrasonografii narządu ruchu

Przez ostatnich kilkadziesiąt lat znaczącą rolę w diagnostyce układu mięśniowo-szkieletowego odgrywa ultrasonografia. Stała się ona cennym narzędziem w diagnozowaniu urazów i zmian pourazowych, jak również schorzeń ortopedycznych i reumatologicznych. Często badanie USG jest wystarczające do postawienia właściwej diagnozy, co może się przekładać na podjęcie decyzji o leczeniu operacyjnym, służy ono także monitorowaniu przebiegu leczenia.

W ostatnich latach wzrasta rola tzw. ultrasonografii interwencyjnej – pod kontrolą USG wykonuje się m.in. punkcje, iniekcje, usuwa zwapnienia czy ciała obce.

Ultrasonografia jest uważana za wyjątkowo przydatną, a przy tym całkowicie nieinwazyjną metodę diagnostyki uszkodzeń różnych struktur, w tym w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego.

Lista publikacji naukowych:

Poboży T. Assessment of the upper part of the glenoid labrum in the Virtual Convex imaging US examination using ALPINION E-CUBE 15, Article WP201506-M1, ALPINION MEDICAL SYSTEMS, 20 June 2015.

Poboży T, Kielar M. The use of various types of hip prostheses depending on the patient’s age and level of everyday activity. Stud Med 2015;31(3):213-222.

Poboży T, Słynarski K, Sklinda K, Frel M. Ultrasound evaluation of meniscal implant extrusion, after meniscus reconstruction and impact of the extrusion on patients quality of life. ECR 2016 Congress, Vienna 2016, DOI: 10.1594/ecr2016/B-0275, DOI-link: http://dx.doi.org/10.1594/ecr2016/B-0275.

Poboży T, Słynarski K, Sklinda K, Frel M. Ultrasound evaluation of meniscal implant extrusion, after meniscus reconstruction and impact of the extrusion on patients quality of life. Insights Imaging 2016;7(Suppl. 1):162-465.

Poboży T, Kielar M. A review of ultrasonographic methods for the assessment of the anterior cruciate ligament in patients with knee instability - diagnostics using a posterior approach. J Ultrason 2016;16(66):288-295.

Poboży T. Ocena ekstruzji oraz przebudowy syntetycznych implantów polimerowych po zabiegach rekonstrukcji łąkotek w badaniu USG. Rozprawa doktorska, II Wydział Lekarski z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Oddziałem Fizjoterapii, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Warszawa, 2017

wizyta była konsultacją gdyż wcześniej byłem u innego lekarza. Pan Poboży widzę, że podchodzi do pacjenta bardzo otwarcie, szczegółowo zbadał, zlecił badania, wypytał się aby poznać moją dolegliwość, aż byłem zaskoczony. Widać u niego zainteresowanie pacjentem, wzbudza spokój i zaufanie. Zdecydowałem się na leczenie u Pana Pobożego i mogę polecić lekarza