lekarz Wanda Uchman

Ginekolog

Niestety muszę się zgodzić z innymi negatywnymi opiniami o Pani Doktor. Pojawiłam się u niej (prywatnie) z prośbą o skierowanie na badania hormonalne, po krótkim wywiadzie (w czasie którego mnie ponaglała informując, że mamy tylko 15 min.!) podczas którego poinformowałam ją, że mam stwierdzone polipy edometrialne i skierowanie do szpitala na wykonanie zabiegu łyżeczkowania, stwierdziła że nie ma sensu teraz robienie badań hormonalnych i mam się do niej zgłosić po wykonaniu zabiegu z wynikami histopatologicznymi. Poza tym stwierdziła, że jeżeli nie schudnę (fakt mam nadwagę, ale to właśnie jeden z powodów dla których chciałam zbadać poziom hormonów) to powinnam się udać na operację zmniejszenia żołądka! (noszę rozmiar 46/48 przy wzroście 169 cm, ubieram się w sieciówkach więc chyba jednak nie jestem monstrum) Nie zapytała się o moje nawyki żywieniowe ani nic takiego z góry założyła, że moja nadwaga jest wynikiem obżarstwa. Będąc w szpitalu przy okazji zapisu na zabieg zapytałam się lekarza prowadzącego czy zabieg łyżeczkowania ma jakikolwiek wpływ na badanie poziomu hormonów, spojrzał się na mnie i z życzliwym uśmiechem powiedział, że to absolutnie nie ma wpływu na wynik badania, mogę spokojnie przeprowadzić wszystkie badania.
Pani Doktor bardzo dziękuję za wprowadzenie mnie w "wyśmienity nastrój" po informacji o konieczności zmniejszenia żołądka, poinformowała mnie jeszcze, że przy mojej tuszy nie będzie mogła podać mi żadnego leku... jednym słowem radź sobie kobieto sama. Nigdy więcej wizyt u dr Uchman.

Dr Wanda zrobiła na mnie bardzo złe wrażenie... Leżałam w szpitalu na Karowej. Od niepamiętnych czasów mam przewlekły trądzik i dodatkowo ostatnio bardzo wypadają mi włosy. Dermatolog powiedział,żebym poszła do dobrego endo-gino, a z polecenia usłyszałam o Karowej. Tam po dwóch trzydniowych wizytach, niezliczonej ilości badań i ...nadziei,że w końcu będę wiedziała DLACZEGO całe życie mam pryszcze trafiłam na wizytę poszpitalną właśnie do niej. Czekałam jak na szpilkach, myślałam,że powie mi, co robić, przepisze leki i zacznie się powrót do normalności. Pani Doktor (w wieku emerytalnym) mówiła coś do siebie, pisała, patrzyła...Nie zaszczyciła mnie spojrzeniem, że nie wspomnę o uśmiechu. Jej twarz wykrzywiał grymas zmęczenia, znużenia i chyba nawet złości na pacjenta....Żeby o coś zapytać musiałam użyć formułki ,,Pani Doktor czy ja mogę o coś zapytać? Czy może mi Pani powiedzieć?" W odpowiedzi usłyszałam ,,Jak mi Pani pozwoli skończyć, to Pani powiem". Gula rosła mi w gardle i czułam się...chyba oszukana. Na koniec powiedziała mi, że z wyników nie wynikają przyczyny moich dolegliwości, bo poza prolaktyną wszystko jest w normie... Nic mi nie wytłumaczyła. ,,Niech Pani idzie do dermatologa" !!!!! Najważniejszy był dla niej adres, na jaki ma wypisać receptę (zameldowaniazamieszkania) bo składki muszą być na niego odprowadzone... ,,Niech to Pani sprawdzi, bo to później my za to odpowiadamy" Miałam ochotę płakać!! Tak niemiłej, wręcz odpychającej osoby jeszcze nie widziałam...Czułam się, jakbym poszła tam po jakąś łaskę....Ehhh szkoda gadać....W rozpoznaniu poszpitalnym miałam zapisane ,,Zaburzenie czynności hormonalnej jajników (...)Zespół androgenny. Hiperprolaktynemia" a ONA każe mi iść do dermatologa....Za 3 tyg idę do Zabrotowicza prywatnie, zobaczymy co powie ;)

Dzięki wizycie u pani Uchman doświadczyłam po raz pierwszy złej woli ze strony lekarza. Od początku wizyty była opryskliwa, nie odpowiedziała rzeczowo na ani jedno moje pytanie. Po wstępnym wywiadzie miałam szczerą ochotę przerwać konsultację i wyjść, ale z racji, tego że mi się śpieszyło powstrzymałam się, czego bardzo żałuję. Pani doktor usłyszawszy że wzięłam Escapelle (Levonorgestrelum) chciała bez mojej wiedzy wpisać w moje papiery, że zażyłam tabletkę wczesnoporonną (nielegalną w Polsce). Na mój sprzeciw podparty rzetelną argumentacją zmieniła zwrot "tabletka wczesnoporonna" na "mifepristone", czyli składnik aktywny tabletki aborcyjnej, zapewne licząc na moją niewiedzę. Następnie odbyła się cytologia. Jeszcze nigdy nie byłam u lekarza specjalisty, który wykonywałby cytologię w sposób tak bolesny jak pani Uchman. Po umieszczeniu wziernika i pobraniu próbek odeszła od fotela nie usuwając wziernika! Czekałam dobrych parę minut zanim zdecydowała się ponownie zjawić i usunąć wziernik. Dodam, że po jej badaniu krwawiłam 3 dni, co mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło. Pani doktor wykonała również badanie USG macicy i piersi nie informując mnie w ogóle o przebiegu tych badań w trakcie ich trwania, nie udzieliła informacji czy wszystko jest w porządku, czy też nie nawet po ich zakończeniu. Stanowczo odradzam.

Okropna... trafiłam do niej na konsultację poszpitalną, na której nie dowiedziałam się kompletnie nic. Pani doktor była bardzo nieprzyjemna, wręcz momentami wydawała się zła, że musi ze mną w ogóle rozmawiać. Nie udzieliła mi odpowiedzi na żadne pytanie jakie jej zadałam o badania - w wypisie miałam sporo: wysoka prolaktyna, insulina, bilirubina, a od niej usłyszałam, że wszystkie badania mam świetne (?). Podczas badania ginekologicznego była tak niedelikatna, wręcz brutalna, że aż mi łzy stanęły w oczach z bólu - usłyszałam tylko, że mam się nie spinać i że bez ...

Podczas badania ginekologicznego była tak niedelikatna, wręcz brutalna, że aż mi łzy stanęły w oczach z bólu - usłyszałam tylko, że mam się nie spinać i że bez przesady to nie boli!
Zero leków, zero informacji, zero wyjaśnienia pacjentowi co się dzieje.
Wyszłam obolała, zniesmaczona i zostawiona sama sobie - co mnie zaskoczyło tym bardziej,że do tej pory na Karowej lekarze z którymi się spotykałam byli wyjątkowo zaangażowani i kompetentni.
Zdecydowanie nie polecam!!

Uwaga! Przestrzegam przed wizytą u tej pani: niemiła i niesympatyczna, krotko mówiąc w nosie mająca wszelkie prośby pacjenta motywowane zaleceniami innego lekarza odnośnie zakresu badań. Skierowanie dala na zupełnie inne badania niż zlecone przez lekarza radiologa, po skierowanie na badanie tarczycy i hormonów kazała iść do internisty, poza tym jak jestem zdrowa, nie tyje i nie chudnę to znaczy że nic mi nie dolega. Zdecydowanie odradzam wizytę u tej pani. Nie polecam.