dr Wojciech Grąbczewski

2,5
2,5

Pan doktor w zeszlym tygodniu wykonywal mi zabieg usuniecia tarczycy w CO Bydgoszcz. Przed operacja rozmawial ze mna, tlumaczac przebieg operacji, wraz z ewentualnymi komplikacjami, ktore moga sie zdarzyc. Byl rzeczowy, konkretny,a przy tym bardzo mily, z cierpliwoscia odpowiadal na wszystkie moje pytania i obawy. Pan Grabczewski wzbudzil we mnie zaufanie i kladac sie do niego "pod noż" czulam,ze jestem w dobrych rekach. Operacja przebiegla bez powiklan, rana jest mala i bardzo ladnie sie goi.

Oby jak najmniej takich lekarzy jak doktor Grąbczewski, jest niesympatyczny, gburowaty a do tego obraża pacjentów i nie tylko pacjentów. Niestety wykształcenie(bo fachowiec z niego jest to trzeba przyznać) nie idzie w parze z dobrym wychowaniem, a przecież przy chorobach nowotworowych przyda się zrozumienie i jakaś empatia chociaż, niestety ten Pan nie posiada takich cech. Dobrze że oprócz niego pracują tam inni lekarze, bardziej sympatyczni.

Niestety podzielam opinię negatywną (choć jak każdy nie lubię jej wystawiać). Pan Doktor raczej nie powinien mieć styczności z tego typu chorobą, która wymaga cierpliwości i uprzejmości, delikatności i wsparcia. Ja wiem, że na pewne rzeczy nie ma czasu w tego typu instytucjach - tak wielu chorych... ale tym bardziej przez te 5 minut można być wyjątkowo miłym. Tymczasem usłyszałam "nie rozumiem, po co pani przyszła?" (guz)- "to szpital dla wariatów (określenie na zachowanie zapewne bardzo obolałego innego pacjenta, który zadawał zwykle pytanie)" - "hahaha" itd... To przykre, wręcz niedopuszczalne! ...

Na szczęście w placówce pracuje paru innych wspaniałych lekarzy - i chyba tylko dlatego ludzie tam czują się od razu zdrowsi.
Polecam zgłosić się do innego lekarza, czasem warto poczekać jeden dzień dłużej - ale mieć prawdziwą opiekę, a nie fikcję...
Pozdrawiam.

Ostrzegam przed tym człowiekiem, potraktował mnie z góry. Przy pierwszej konsultacji był nieprzyjemny, podnosił głos, uważa się za lepszego od innych. Miałam częste kontakty z lekarzami, ale nigdy i nigdzie nie spotkałam się z takim traktowaniem. Zastanawiałam się nad napisaniem skargi na pana doktora, ale stwierdziłam, iż sprawiedliwość go dosięgnie.