Zbigniew Ekman

2,9
3,2
2,7
2,7

Po przeczytaniu pozytywnych opinii o dr Ekmanie zdecydowałam się wybrać do niego, tym bardziej, że na wizytę NFZ był długi czas oczekiwania, a musiałam mieć pilnie wykonane badanie wzroku. Natomiast okulista u którego byłam rok wcześniej niedokładnie zbadał mi wzrok i dobrał źle okulary. Po wizycie byłam zachwycona- dokładność, poświęcenie czasu pacjentowi, badanie bardzo szczegółowe na super sprzęcie.Diagnoza nieco mnie zdziwiła,gdyż okazało się według jego badań, że mam astygmatyzm i od urodzenia powinnam nosić okulary / a ja miałam problem z widzeniem z bliży /. Nie jestem lekarzem, więc nie ...

Natomiast okulista u którego byłam rok wcześniej niedokładnie zbadał mi wzrok i dobrał źle okulary. Po wizycie byłam zachwycona- dokładność, poświęcenie czasu pacjentowi, badanie bardzo szczegółowe na super sprzęcie.Diagnoza nieco mnie zdziwiła,gdyż okazało się według jego badań, że mam astygmatyzm i od urodzenia powinnam nosić okulary / a ja miałam problem z widzeniem z bliży /. Nie jestem lekarzem, więc nie dyskutowałam. Zdziwienie kolejne to zaleceniemi nosić przez tydzień dotychczasowe okulary chociaż są tylko do bliży i żle dobrane.
Zwróciłam uwagę, że jest to bzdurne polecenie, gdyż ja potykałam się je nosząc przez kilka godzin, więc p. doktor podsumował, że jest to wina tego, że nie nosiłam tych okularów od dzieciństwa.
Dostałam więc nowe okulary do bliży i oddzielne do dali. Te pierwsze były ok, ale w tych drugich na początku miałam zamglony obraz, ale sądziłam, że to kwestia przyzwyczajenia. Po dwóch miesiącach zdecydowałam się na okulary progresywne i tu zaczął się problem. Pan doktor wypisał receptę i zalecił, abym zrobiła okulary w konkretnym zakładzie optycznym w Suwałkach. Z tej racji, że nie mieszkam w Suwałkach zdecydowałam się zrobić je w swoim mieście w zakładzie optycznym, który ma dobrą opinię wśród klientów i okazało się, że ani okulary, które przez dwa miesiące nosiłam ani te przypisane progresywne są nieodpowiednie dla mnie.
Kolejny raz zawiodłam się, a szkoda, bo już wydawało mi się, że trafiłam nareszcie na super specjalistę. Być może jestem jedynym przypadkiem popełnionego błędu w karierze lekarskiej dr Ekmana.

Uważam, że dobieranie sobie soczewek kontaktowych u Z.Ekmana przypomina kupowanie bubli w telezakupach za kosmiczne pieniądze. Pan Ekman sprzedaje soczewki na zasadzie opróżnienia szafy ze starych niepotrzebnych śmieci. Za najbardziej badziewne soczewki zapłacicie nawet trzy razy drożej niż ich przeciętna cena w sklepach internetowych. Najbardziej nabiera tych, którzy dotychczas nie nosili soczewek i są niezorientowani w rodzajach i cenach soczewek. Sprzedaje im wówczas soczewki najgorsze z najgorszych za niebotyczną cenę. Wie, że każdy pacjent da się naciągnąć tylko raz więc ciągnie ile wlezie od razu. Chociaż te pierwsze diagnostyczne badanie przeprowadza bardzo dokładnie, to tak naprawdę ma to na celu wzbudzenie zaufania u pacjenta, taka gra pozorów, która jest kluczem do tego by naciągnąć na większe pieniądze. Nie zgadzam się też z tym że ma jakiś super nowoczesny sprzęt. Nawet pomiar rozstawu źrenic wykonuje przy pomocy starego suwaka a nie elektronicznego przyrządu, który uwzględnia asymetrię twarzy. Sprzęt znacznie nowszy jest choćby w Vision-Express. W zasadzie Z.Ekman wszystko chciałby załatwić gadaniem. Zdecydowanie odradzam.

Powiem tak zawiodłem się na tym panu na całej linii.Po pierwsze poszedłem do niego by zbadał mój wzrok i przypisał mi soczewki.Wzrok mi zbadał i choć wizyta była droga to co do tego punktu większych zastrzeżeń nie mam.I teraz dopiero zaczynają się schody.Zaprosił mnie na kolejną wizytę z wynikami badań (np.stężenie moczu we krwi) nie wiem po co no ale jak trzeba to trzeba,badania te porobiłem i po tygodniu zameldowałem się z wynikami u pana dr.Podczas drugiej wizyty zdziwiło mnie to że na moje wyniki nawet nie spojrzał .Teraz do rzeczy ,soczewki oczywiście muszę zamówić u niego za kwotę uwaga 650zł.na pół roku. Ale to nie wszystko.Kolejną rzeczą jest to że pan dr.powiedział mi że pierwsze soczewki będą soczewkami pośrednimi a dopiero kolejne zamówione oczywiście u niego (innej opcji nie ma) za jedyne 450zł.będą tymi optymalnymi.Do tego wszystkiego dodam że na pytanie jak wielką mam wadę wzroku (chodziło mi konkretnie o parametry) usłyszałem i tu cytuję ,że sprawy techniczne nie powinny mnie obchodzić ja mam dobrze widzieć i tyle.Podsumowując u pana dr. wydałem ponad tysiąc zł.dalej nie wiem jak dużą mam wadę i oczywiście kolejnych soczewek tych za 450 zamawiał już nie będę.

Naczytałam się różnych opinii o tym lekarzu, jednak większość pozytywnych, dlatego zdecydowałam się go odwiedzić. Mój problem jest typowo natury alergicznej, który sukcesywnie co jakiś czas niestety wraca. Przyszłam do tego Pana z ostrym stanem zapalnym na powiekach i spojówkach, jednak ten uparł sie, ze najpierw trzeba mi zbadać wzrok. Ok - nie jest lekarzem, nie znam się na tym, ale zanim w ogóle przeszliśmy do mojego faktycznego celu wizyty, Pan Dr musiał mi dobrać nowe szkła korekcyjne... Przyznam, że przeprowadził konkretny wywiad, jednak jego uprzejmość pozostawia wiele do życzenia. W ostateczności przypisał mi leki, które już używałam plus kilka dodatkowych, na jakiś czas było dobrze jednak problem znowu powrócił, teraz przyznam szczerze mam dylemat czy do tego Pana wrócić (pierwsza wizyta kosztowała mnie 160 zł plus 100 zł leki), nie wiem czego mogę się spodziewać teraz, a wysłuchiwać jego głupich komentarzy za kolejne 160 zł nie bardzo mi sie uśmiecha...

Absolutny perfekcjonista:dokładny ,systematyczny,zaangażowany bez reszty moją osobą jako chorym.Nie rozprasza się w czasie wizyty.Uczciwie przedstawił propozycje leczenia choroby przewlekłej zastrzegając że raz na 1-2 lata zaproponuje wyjazd do innego ośrodka medycznego w celu ew. weryfikacji rozpoznania i metod leczenia.Przedstawił,niezależnie od choroby,możliwość korekcji soczewkami twardymi,cenę aplikacji -do porównania i namysłu .Wiem od znajomych,którzy od lat leczą się u Niego rodzinnie,że zawsze uprzedza o kosztach-nie spotkała ich nigdy niespodzianka. To był i jest bardzo dobry wybór okulisty.Jestem bardzo zadowolona. P.S.Nie wierzę w zarzuty dot.niespodzianek cenowych.To nie jest sklepik przydrożny lub internetowy.Wysoka jakość ...

To był i jest bardzo dobry wybór okulisty.Jestem bardzo zadowolona.

P.S.Nie wierzę w zarzuty dot.niespodzianek cenowych.To nie jest sklepik przydrożny lub internetowy.Wysoka jakość usługi
musi kosztować.Porównywanie cen soczewek u handlowców i aplikacja w Gabinecie Tego lekarza to nieporównywalne Jakości

Arogancki lekarz, za leczenie liczy sobie duże koszta. Odnosił się wobec mnie wrednie. Bije wszystkich po dłoniach bez powodu.

zdzierca-za soczewki liczy sobie 2x więcej od najdroższych na rynku, posiada wiedzę i sprzęt - to fakt i to wykorzystuje do zdzierania- za wizytę zapłaciłem 140 zł, na drugi dzień 360 ponad, w tym soczewki7 szt i płyn, zero podejścia do dzieci, kanciarz - jednego dnia mówi o 340 zł za wszystko z soczewkami a drugiego zdziera do 500 zł, nie daje wyników tylko chowa do szuflady, nie znasz cen jak tam wchodzisz, nie daje rachunku - tylko na prośbę. Dostałem soczewki na 3 miesiące z datą bieżącą czyli czerwcową(koniec terminu-wciska stare soczewki niezorientowanym)NIE POLECAM lepeiej isć do vision express będzie dużo taniej i lepiej

Niezwykła precyzja.Cierpliwy-szanujący spostrzeżenia własne pacjenta.Ma niezwykłego "nosa diagnostycznego".Kosztowna wizyta do czasu osobistej oceny jak wiele czasu,sprzętu i pracy (i doświadczenia)otrzymuje się w zamian;inwestycja w te wizyty to dobrze wydane pieniądze! Absolutnie polecam Doktora Ekmana.

Absolutnie to jest nieuczciwy lekarz. Dobierał mi swego czasu okulary i stwierdził że korekcję trzeba podzielić na 3 razy bo od razu oczy nie przyjmą jej od razu ze względu na rzekome zaniedbania w noszeniu okularów z mojej strony. Przez pół roku za wizyty zapłaciłem prawie 500zł. Później w badanie robiłem w Białymstoku i okazało się że te dzielenie nie miało najmniejszego uzasadnienia. Wszystko więc po to by wyciągnąć odemnie dodatkowe pieniądze. Do tego doszedł dodatkowo niepotrzebny koszt związany z wymianą szkieł w okularach. Straszny kombinator nie warto tam iść.

Chociaż nie należę do ludzi zamożnych, to nie narzekam. Zdrowie bowiem nie ma ceny. A to, że lekarz ceni swoje kompetencje, to przecież zrozumiałe. Komu nie odpowiada, to nikt nie zmusza do wizyty. Inni lekarze też nie są tani, a z kompetencjami bywa różnie.