dr n. med. Zbigniew Kirkordr n. med. Zbigniew Kirkor - zdjęcie profilowe

dr n. med. Zbigniew Kirkor

Anestezjolog

Jestem specjalista anestezjologii i medycyny bolu. Od
wielu lat zajmuje sie leczeniem bolu przewleklego w
Wielkiej Brytanii, a ...

Jestem specjalista anestezjologii i medycyny bolu. Od
wielu lat zajmuje sie leczeniem bolu przewleklego w
Wielkiej Brytanii, a od niedawna w Instytucie Badania i
Leczenia Bolu w Warszawie i Otwocku. Jestem
kierownikiem poradni leczenia bolu szpitali w Telford i
Shrewsbury. Przez kilka lat pracowalem w Poradni
Leczenia Bolu szpitala w Stoke Mandeville (Krajowy
Osrodek Urazow Rdzenia Kregowego).
Moje szczegolne zainteresowania to interwencyjne metody leczenia bolow kregoslupa, miedzy innymi termolezja, epiduroskopia i blokady sterydowe. Jestem czlonkiem
International Spine Interventions Society i North American Spine Society. Specjalizuje sie w leczeniu bolu w stenozie kanalu kregowego, bolu dysku, korzonkow i stawow
okolokregoslupowych.
Uwazam, ze bol kregoslupa nalezy diagnozowac i w
oparciu o prawidlowa diagnoze stosowac nowoczesne i
skuteczne leczenie.

Mam zaawansowane zmiany w kręgosłupie. Tabletki nie pomagają, a z operacji zostałem zdyskwalifikowany. Wielu lekarzy mnie leczyło; z różnym efektem. Robiono mi również blokady przeciwbólowe okołokręgosłupowe. Pan doktor po zbadaniu mnie i obejrzeniu wyników badań MRI zaproponował blokadę zewnątrzoponową. Miałem mieszane uczucia, ale się zgodziłem. Zabieg został przeprowadzony bardzo profesjonalnie. Od tego czasu ból ustąpił. Polecam tę metodę leczenia bólu każdemu o podobnym schorzeniu.