Zbigniew Kotwica

3,4
3,5
3,4
3,3

Pan doktor Kotwica jest najgorszym lekarzem, nie zna się w ogóle na chorobach. Mój mąż cierpiał 20h na jego dyżurze, gdyż pan nie rozpoznał że miał odmę tylko wmówił że ma kolkę i nie słyszał rzekomo żadnej odmy płucnej, a człowiek cierpiał i konał z bólu cały dzień i całą noc, przy czym w ogóle mu nie pomagał. Przez niego otarł się o śmierć i nie wiadomo czy przetrwa, a mój mąż ma tylko 42 lata. Nie polecam i ostrzegam przed tym lekarzem, jeżeli wam zależy na życiu bliskich. Dostał ode mnie łapówkę i nawet nic nie zrobił ani nie pomógł. A jego koledzy byli rozczarowani tym co stwierdził co dolega mojemu mężowi. Powinien zdjąć bilbord z oddziału, że on taki profesjonalny. Pokończył studia a wiedzę ma gorzej niż dzieciak w liceum, bo nawet pielęgniarki wiedziały więcej niż on!!

Po około dwóch latach męczarni związanych z dziwnymi bólami i drętwieniem nóg,(nadmieniam iż jestem kierowcą z 33-letnim stażem) .Po różnych diagnozach i stwierdzeniach że po pięćdziesiątce to normalne z płytką z zapisem tomografu komputerowego trafiłem do pana profesora Z.Kotwicy.Po obejrzeniu zapisu na płycie pan profesor zadał mi jedno pytanie czy wyrażam zgodę na wykonanie zabiegu chirurgicznego gdyż mam zwężenie kanału kręgowego odcinka lędźwiowego.Dziś jestem drugi tydzień po zabiegu czuję się bardzo dobrze.Podejście pana profesora do mnie jako pacjenta było bardzo profesjonalne a zarazem zrozumiałe .Nie było owijania w bawełne tylko twarde fakty. Życzyłbym sobie i wszystkim pacjentom spotkań z takimi lekarzami jak pan profesor.

20 lat temu ponoć najlepszy specjalista od kręgosłupa w Polsce po obejrzeniu moich zdjęć kręgosłupa zapytał: Czy miał Pan dachowanie? Po mojej negatywnej odpowiedzi stwierdził: Nie wiem, czy ktoś jeszcze będzie chciał Pana operować, nie wolno Panu grać w tenisa, dźwigać, przeciążać się itd., inaczej za chwilę będzie Pan jeździł na wózku. Opatrzność zrządziła, że te same zdjęcia obejrzał Pan Zbigniew Kotwica. Zadał ok. 10 pytań i wygłosił taki komentarz: Przyjdź do mnie, jak będziesz miał 75 lat. Obecnie mam prawie 64 lata i gdyby w obu przypadkach nie było ...

jeździł na wózku.
będziesz miał 75 lat.
Obecnie mam prawie 64 lata i gdyby w obu przypadkach nie było świadków, to wniosek byłby jeden - że u mnie rozwinęła się daleko posunięta demencja starcza. Nadmienię, że w okresie ostatnich 20 lat nie oszczędzam swoich mięśni ani kręgosłupa i mimo to nadal jestem sprawnym człowiekiem.

Jestem bardzo wdzięczny Profesorowi za to ze zajął sie przepukliną w moim kregosłupie!!! To dla mnie wielki zaszczyt że trafiłem w takie ręce! Jestem swieżo po operacij i wiem że wszystko będzie dobrze bo jestem pod najlepszą opieką Prof Kotwicy.Lepiej trafić nie mogłem.Dziekuję Panie Profesorze i życzę każdemu takiego lekarza. Gdyby każdy lekarz tak podchodził do swojej pracy świat byłby lepszy. Jeszcze raz bardzo dziekuje!!! Solecki M.

SUPER LEKARZ.Dr Kotwica uchronił mnie przed trwałym kalectwem. Mam 3 implanty w odcinkach c4-c5,c5-c6 i c6-c7. Teraz jestem osobą samodzielną,prowadzę samochód i wróciłam do pracy. Gdybym czekała na operację w Łodzi to nadal bym była ciężarem dla bliskich(i spłacała bym pożyczkę bo w łodzi to kosztuje). Doktor Kotwica nie jest może krasomówcom ale rozmawia i tłumaczy rzetelnie-ja zrozumiałam. Polecam każdemu kto potrzebuje dobrego neurochirurga. Pozdrawiam

W 2011 operował mnie dr Tarnowski w Gryficach pod opieką dr Kotwicy. W 2015 operował mnie dr Kotwica wSkarżysku. Obydwie operacje zakończone sukcesem. Polecam tego lekarza każdemu kto potrzebuje neurochirurga bo mam do Niego zaufanie. Jeśli będę potrzebowała kolejnej ingerencji chirurgicznej to obojętnie gdzie doktor Kotwica będzie przyjmował,będę jego pacjentką bo jest dobrym fachowcem a nie krasomówcom i łapówkarzem.

Dziękuję Panie Profesorze za uruchomienie mojej mamy, jest Pan nie tylko najwyższej klasy fachowcem ale również wspaniałym człowiekiem. Tytan pracy a jednocześnie zawsze ma czas dla pacjenta i pytań rodziny niezwykle uprzejmy.

niestety nie moge polecic tego lekarza! po wykonanej operacji moja mama zmarla (jatrogenne uszkodzenia mozgu)! Nie osadzam go lecz wykluczyc jego winy tez nie moge... poniewaz nie wiem jak do tego doszlo. nie znam jego wersji wydarzen. widzialam go 2razy! przed operacja i chwile po gdzie przeszedl obok mnie obojetnie i z konca korytarza powiedzial powinno byc dobrze. Pozniej pan doktor byl niedostepny! nawet jesli mial dyzur i nie byl na sali operacyjnej to i tak nie mozna bylo z nim porozmawiac poniewaz nigdzie go nie bylo! Zero kontaktu z ...

niestety nie moge polecic tego lekarza!
nie znam jego wersji wydarzen. widzialam go 2razy! przed operacja i chwile po gdzie przeszedl obok mnie obojetnie i z konca korytarza powiedzial powinno byc dobrze. Pozniej pan doktor byl niedostepny! nawet jesli mial dyzur i nie byl na sali operacyjnej to i tak nie mozna bylo z nim porozmawiac poniewaz nigdzie go nie bylo! Zero kontaktu z lekarzem. Bardzo mi przykro z powodu smierci mojej mamusi i z totalym olaniem mojej osoby

"cudze chwalicie, swego nie znacie...." To motto pasuje jak ulał do poszukujących porady lub zabiegu poza swoim miejscem zamieszkania, czyli Gryficami. Od ponad pół roku miałem problem z narastającym niedowładem ręki. Oczywiście problem polegał na dyskopatii kręgosłupa szyjnego. Jeździłem tu i ówdzie na zabiegi rehabilitacyjne, masaże jednak bezskutecznie. W końcu trafiłem do poradni neurochirurgicznej w swoim miejscu zamieszkania, czyli w Gryficach. Szybka diagnoza, tomograf i decyzja.. wymiana krążka międzykręgowego szyjnego na implant. bez namysłu wszedłem w taką propozycję. Od prof. Kotwicy uzyskałem niezbędne informacje na czym tenże zabieg będzie polegał. ...

"cudze chwalicie, swego nie znacie...."
To motto pasuje jak ulał do poszukujących porady lub zabiegu poza swoim miejscem zamieszkania, czyli Gryficami. Od ponad pół roku miałem problem z narastającym niedowładem ręki. Oczywiście problem polegał na dyskopatii kręgosłupa szyjnego. Jeździłem tu i ówdzie na zabiegi rehabilitacyjne, masaże jednak bezskutecznie. W końcu trafiłem do poradni neurochirurgicznej w swoim miejscu zamieszkania, czyli w Gryficach. Szybka diagnoza, tomograf i decyzja.. wymiana krążka międzykręgowego szyjnego na implant. bez namysłu wszedłem w taką propozycję. Od prof. Kotwicy uzyskałem niezbędne informacje na czym tenże zabieg będzie polegał. Dziś jestem już po.. I o dziwo... żyję. A ileż miałem kontrpropozycji co do leczenia w Gryficach. Najbardziej idąca, to że zabieg się nie uda i pozostanę kaleką. Dziękuję z tego miejsca Panu profesorowi Kotwicy oraz dr Małasiakowi. To naprawdę dobrzy fachowcy w tym co robią. Pozdrawiam serdecznie.
Roman Łobożewicz - Gryfice

Czytając krytyczne opinie na temat Dr Kotwicy, postanowiłem wystawić też swoje świadectwo. Lekarz ten postawił na nogi mojego 33 letniego brata, którego inni tzw. lekarze trzymali w szpitalu ponad 60 dni, aby ukryć liczne błędy, których się dopuścili, łącznie z przeciąciem jakiegoś nerwu (bezwładna stopa. Wrócił do żywych mamę, która z diagnozą złamania 6 kręgów, została odesłana do domu z zaleceniem noszenia gorsetu. Dr Kotwica jakąś nowatorską metodą, po prostu 6 dwudniowymi zabiegami, naprawił jej kregosłup. Nie znam się na medycynie, ale wiem, że nie intersuja juz mnie "mili", "życzliwi" ...

Wrócił do żywych mamę, która z diagnozą złamania 6 kręgów, została odesłana do domu z zaleceniem noszenia gorsetu. Dr Kotwica jakąś nowatorską metodą, po prostu 6 dwudniowymi zabiegami, naprawił jej kregosłup. Nie znam się na medycynie, ale wiem, że nie intersuja juz mnie "mili", "życzliwi" lekarze. Takich spotykałem wielu, także w szpitalach w Zgierzu (gdzie leczył się mój brat, w Międzyrzeczu (leczyła się mama. Zyczyłbym sobie na mojej drodze tylko tak skutecznych jak Dr Kotwica, Dziękuję DOKTORZE

Paweł Gajewski z Łodzi