lekarz Zofia Barłowska

Dramat, krzyczy na pacjentki. Nie posiada aparatu do usg tylko kieruje dalej. Wypisuje leki antykoncepcyjne na obfite miesiączki bez żadnych badań. Nie słucha pacjentki. Wszystko bagatelizuje. Stanowczo odradzam!

Do pani doktor zgłosiłam się w siódmym miesiącu ciąży. Mam ujemną grupę krwi, a mąż dodatnią, dlatego chciałam prosić o podanie immunoglobuliny, która zapobiega konfliktowi serologicznemu. Mimo że w Polsce immunoglobulina przysługuje każdej kobiecie w ciąży i jest finansowana przez NFZ w ramach świadczeń gwarantowanych, pani doktor odmówiła jej podania. Stwierdziła, że ciążę prowadzę prywatnie, dlatego powinnam zrobić to prywatnie i ona nie będzie za mnie płacić. Była nieuprzejma i arogancka. A przecież nie ma przepisów, które ograniczałyby możliwości pacjentek ciężarnych do skorzystania z publicznej służby zdrowia, jeśli wcześniej korzystały z usług prywatnych! Gdy powiedziałam, że placówka znajduje się na liście tych, gdzie można wykonać ten zabieg w ramach refundacji, a ja płacę za to składki, to odpowiedziała, że jej moje składki nie obchodzą, a ona musi za to sama zapłacić! Na koniec powiedziała, że odmawia i żebym znalazła sobie innego lekarza, który będzie chciał za mnie zapłacić.

Nie polecam pani doktor i na pewno już nigdy nie przyjdę do niej na wizytę. Przepisy, które zabraniałyby kobiecie w ciąży skorzystać z opieki państwowej podczas prywatnego prowadzenia ciąży nie istnieją.