lek. med. Anna Jończyk-Wierzbicka

Specjalista leczenia bólu, Anestezjolog

Jestem Anestezjologiem z II stopniem specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Terapii absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Ukończyłam Studia Podyplomowe ...

Ukończyłam Studia Podyplomowe Medycyna Bólu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie .

Posiadam certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegów z akupunktury, który uzyskałam po zdaniu egzaminu w Warszawskim Centrum Akupunktury. Od tego czasu wykonuję zabiegi akupunktury ze szczególnym uwzględnieniem leczenia bólów kręgosłupa, bólów narządu ruchu, migren oraz innych zespołów bólowych.

Uczestniczyłam w licznych kursach z zakresu medycyny paliatywnej zarówno w Polsce jak i za granicą m.in. w kilkumiesięcznym szkoleniu w Nottinghamshire Hospice (Anglia) oraz kursach z zakresu psychologii u pacjentów z chorobą nowotworową i wpływu choroby nowotworowej na rodzinę i bliskich pacjenta.

Zgodnie z moją specjalizacją jako anestezjolog każdego dnia miałam okazję znieczulać pacjentów do zabiegów operacyjnych z chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii, ginekologii, laryngologii, neurochirurgii, chirurgii urazowej i ortopedii jednocześnie pracując w Oddziałach Intensywnej Terapii. Pracując w szpitalu im.K.Jonschera i szpitalu MSW prowadziłam nadzór nad programem Szpital Bez Bólu, którego zadaniem jest monitorowanie i leczenie bólu u pacjentów po zabiegach operacyjnych.

W przebiegu mojej pracy zawodowej pracę w Oddziałach Anestezjologii i Intensywnej Terapii od ponad 20 lat łączyłam z pracą w Poradniach Leczenia Bólu. Prowadziłam Poradnie Leczenia Bólu Przewlekłego w Wojewódzkim Szpitalu Wielospecjalistycznym w Zgierzu, Szpitalu im. Jonschera w Łodzi oraz Poradnię Leczenia Bólu NZOZ Centrum Medicus Łódź ul.Piotrkowska 100.

Zajmuję się leczeniem Medyczną Marihuaną.

Regularnie doskonale moje umiejętności zawodowe w zakresie blokad nerwów, splotów nerwowych, stawów, blokad przykręgowych (również pod kontrolą USG).

Leczenie bólu przewlekłego to proces złożony, łączący niejednokrotnie zarówno leczenie farmakologiczne (w tym również leczenie medyczną marihuaną), blokady nerwów, stawów, punktów spustowych (bólowych) jak i również metody alternatywne takie jak akupunktura (leczenie skuteczne m.in. w leczeniu migreny i bólów kręgosłupa).

Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie starając się (po dogłębnym badaniu ortopedycznym i neurologicznym) dobrać program leczenia odpowiedni do jednostki chorobowej, stanu pacjenta, istnienia chorób współistniejących (ze szczególnym uwzględnieniem możliwych interakcji lekowych i koniecznością przyjmowania leków związanych z chorobami towarzyszącymi). Leczenie poprzedza dokładny wywiad oraz omówienie z pacjentem proponowanego leczenia i wyjaśnienie czemu ma służyć zaplanowana terapia.

Pani Doktor cała nasza rodzina jest Pani wdzięczna,za pomoc naszej seniorce rodu. Gdyby nie Pani fachowa kompetentna pomoc nasza Mama i Babcia nie mogłaby chodzić,siedzieć,stać. Nie byłaby samodzielna i pewnie do dziś leżałaby w łóżku. Przyjęła nas Pani mimo późnej pory i pełnej poczekalni pacjentów, delikatnie zbadała cierpiącą starszą Panią, sprawdziła dokumenty leczenia, wysłuchała, dokładnie wypytała o inne dolegliwości przyjmowane leki i postawiła Pani słuszną diagnozę. Dzięki której wraz ze wskazaniami i indywidualnie ustalonymi dawkami leków i leczeniu Pani Doktor nasza Mama i Babcia pieli grządki na działce, wyjeżdża w góry i cieszy się samodzielnością, ma dobry humor bo wreszcie nic nie boli. Toteż i My jesteśmy szczęśliwi. Dziękujemy, życzymy zdrowia bo jest nam Pani potrzebna.
Z całego serca polecamy Panią Doktor Annę.

Wyjątkowa i empatyczna Pani Doktor. Zaangażowana.w proces leczenia i prowadzenie pacjenta. Kompetentna i godna polecenia. Lekarz z wielką wiedzą o wielkiej kulturze osobistej i uprzejmości. Tłumaczy chorobę poświęcając odpowiednią sporą ilość czasu . Podchodzi kompleksowo do dolegliwości i pomocy w dolegliwościach. Wyjątkowy lekarz z wielkim sercem

Od lat żyłam wielkim bólu odsyłana od gabinetu do gabinetu aż wreszcie trafiłam do gabinetu Pani Doktor.Po wysłuchaniu zbadaniu i obejrzeniu moich badań podjęła się leczenia ,jestem po kilku wizytach i muszę powiedzieć że stan mojego zdrowia poprawił się na tyle ,że uśmiech zagościł na mojej twarzy. Z całego serca polecam Panią Doktor Dziękuje D.B.

Jeśli ból zabija cała Twoja radość życia - nie jesz, nie śpisz, tylko cierpisz, to trafiłeś na w właściwą osobę - ANIOŁA. Dziękuję Pani Doktor za pełne życie bez bólu kregoslupa