lekarz Anna Legan

2,7
2,4
2,2
2,1

Czas na emeryturę Pani Legan!!! Brak empatii i zainteresowania pacjentką. Prośba o zlecenie podstawowych badań kobiecych, zbywana. Zauważa rzeczy niezauważalne po operacji. NIE POLECAM!!!

Pani doktor bardzo chętnie wystawia skierowania na wszystkie potrzebne badania co się bardzo ceni, aczkolwiek brak jej delikatności jeżeli chodzi o podejście do pacjenta jak i przeprowadzanie podstawowych badań (usg, cytologia). Płacąc za prywatną opiekę medyczną w Luxmedzie, nie spodziewałam się wytykania mi wieku i komentarzy na temat moich decyzji w związku z planowaniem rodziny: "Jest już Pani po 30 a potem co? Z laską i z wózkiem?" Kompletny brak szacunku i naruszenie granic.

Wizyta u dr. Anny Legan była jedną z moich pierwszych wizyt u ginekologa. Mimo, że byłam zestresowana i miałam dość dużo pytan, wizyta trwała może pięć minut. Badanie trwało mniej niz minute, dostałam receptę i do widzenia. Pani doktor bardzo nie sympatyczna. Nie dała możliwosci zadania żadnego pytania, a jak już to odpowiadała jednym słowem z pretensją w głosie. Poczułam się potraktowana bardzo z góry, jakby Pani doktor robiła mi łaskę, że w ogóle mnie przyjmuje. Nie polecam, w szczególności osobom młodym, które nie mają jeszcze doświadczenia z ginekologiem. Ja będę szukać dalej
Wizyta odbyła się w przychodni Lux Med w Gdańsku

Ja chodziłam do dr Legan jeszcze w SWISS MEDZIE, teraz w LUXMEDZIE, dla mnie bardzo dobry lekarz, jestem po podwójnej mastektomi, z mutacja genu, wszystko mi ładnie wytłumaczyła, odpowiedziała na wszystkie pytania, miałam wrażenie ze interesuję się mną i moimi wątpliwościami. Ja osobiście polecam.

Nie polecam. Bardzo nieprzyjemna Pani. Poprosiłam o skierowanie na badania hormonalne poprzez PRYWATNĄ opiekę medyczną, które zgodnie z zaleceniem endokrynologa mam wykonywać raz w roku. Mimo różnych moich dolegliwości Pani stwierdziła "że nie ma takiej potrzeby" aby wykonywać badania i takiego skierowania nie otrzymałam.

Absolutnie odradzam tą panią. Niekompetentna, niemiła, nie potrafi nic wytłumaczyć. Stwierdziła u mnie na podstawie usg tranwaginalnego, że mam przerost endometrium i wynosi 14 mm. Skierowała pilnie do szpitala na łyżeczkowanie. Gdy spytałam czy to groźne, nie odpowiedziała kompletnie nic. Jakie było zdziwienie gdy w szpitalu zrobili mi badania i okazało się, że endometrium wynosi 3 mm ale za to jest mięśniak 2 cm, którego pani doktor wogóle nie widziała.

Wizyta była porażką, pani doktor wykazała się absolutnym brakiem empatii i zrozumienia, czułam się kompletnie przez nią zlekceważona ze względu na mój wiek (19 lat). Nie wytłumaczyła mi żadnych nurtujących mnie kwestii, decyzję w sprawie przyjmowanych przeze mnie leków PODJĘŁA ZA MNIE (chociaż wcześniej wspomniała o conajmniej dwóch opcjach). Nie wytłumaczyła mi także ani słowem na czym będzie polegać badanie które miałam robione pierwszy raz w życiu, o czym z resztą doskonale wiedziała. Zdecydowanie odradzam wizyt u pani Legan, zwłaszcza młodym dziewczynom. Zostałam potraktowana jak dziecko (w pewnym momencie pani ...

Wizyta była porażką, pani doktor wykazała się absolutnym brakiem
empatii i zrozumienia, czułam się kompletnie przez nią zlekceważona ze względu na mój wiek (19 lat). Nie wytłumaczyła mi żadnych nurtujących mnie kwestii, decyzję w sprawie przyjmowanych przeze mnie leków PODJĘŁA ZA MNIE (chociaż wcześniej wspomniała o conajmniej dwóch opcjach). Nie wytłumaczyła mi także ani słowem na czym będzie polegać badanie które miałam robione pierwszy raz w życiu, o czym z resztą doskonale wiedziała. Zdecydowanie odradzam wizyt u pani Legan, zwłaszcza młodym dziewczynom. Zostałam potraktowana jak dziecko (w pewnym momencie pani doktor dosłownie mnie nim nazwała), które nie musi nic wiedzieć i nie może zadecydować samo o sobie. Koszmar i trauma.

ABSOLUTNIE ODRADZAM! Pani jest bezczelna, opryskliwa i niekompetentna. To była moja pierwsza i ostatnia wizyta u tej kobiety i tym samym najgorsza konsultacja ginekologiczna w moim życiu. Wizyta odbyła się w lux med. Pani od początku niezainteresowana pacjentem. Jestem w trakcie diagnozowania plamień, które mam od powrotu miesiączki po 2 porodzie przez cc czyli ok 2 lat. Między czasie "urodziłam" też duży kawałek ukrwionej błony, którą osobiście byłam przerażona i pokazałam na zdjęciu, na co Pani rzekła: "No jakaś błonka" i cisza. Bo przecież normalne jest, że co miesiąc wychodzi z nas jakieś mięso. Na moje długotrwałe plamienia stwierdziła, że "tak już mam i tak będę mieć. Czasem się tak zdarza". Nie wspomnę, ze nic nie wyjaśniała choć ja zadawałam mnóstwo pytań i ewidentnie domagałam się wiedzy. Niestety bezskutecznie. Pani nie chciała poszerzyć diagnostyki, przeszkadzało jej, że w ogole się odzywam i o zgrozo podważam jej kompetencje. Ale jakże inaczej skoro Pani nic nie tłumaczy I nawet praktycznie nie odpowiada na pytania. Na moje, "ze nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu", Pani odparła "ale też nigdy wcześniej nie miała Pani tyle lat co teraz i może nie ważyła tyle co teraz". Mam 33 lata i ważę 66 kilo przy wzroście 167 cm, a poczułam się jak 100 kilowa 60 latka... Łaskawie na koniec po moim gadaniu dostałam skierowanie do szpitala na wyłyżeczkowanie. Oczywiście nie wytłumaczyła na czym to polega, a na moje pytanie "czy i w jakim znieczuleniu się to odbywa?" Rzekła: "mamy teraz juz takie czasy, ze nie robi się tego bez znieczulenia" . No dramat na maxa! Wypalona kobieta, zero empatii, zrozumienia, zero informacji. To nie te czasy, ze lekarz to bóstwo i rozkłada się przed nim czerwony dywan. Dzisiejszy pacjent jest znacznie bardziej świadomy i chce wiedzieć. Skarga złożona w placówce lux med i zgłoszę ją również do rzecznika praw pacjenta, gdyż Pani nie postrzega najważniejszego prawa pacjenta - do informacji.

Pani Legan zdecydowanie NIE POLECAM. Pani skąpi jakichkolwiek tłumaczeń, wręcz unika odpowiedzi. POmimo wielu pytań nie uzyskałam informacji. Zlekceważyła polipa,mięśniaka. Miałam wrażenie, że przeszkadzam w wyjściu do domu. Już do nie nie wrócę. Nie polecam.

Pani doktor miła, ale bez przesady, konkretna i zdecydowanie zna się na rzeczy.polecam