dr n. med. Henryk Tuszyński

Kardiolog

Pierwszy raz zostałem przyjęty przez kardiologa, który wiedząc, że leczę się na nadciśnienie nie zmierzył ciśnienia, nie zapytał jakie ciśnienie miałem ostatnio a w końcu czy mam leki w wystarczającej ilości. Przecież od wizyty do wizyty mija kilka miesięcy. Była to moja pierwsza wizyta u tego lekarza i wyobraźcie sobie, że jedynym jej efektem była napisana na świstku papieru prośba do lekarza rodzinnego aby zlecił mi badanie INR i zaordynował leczenie zależne od wyniku. Czy to normalne? Mój lekarz pierwszego kontaktu wykazuje więcej zainteresowania i troski o stan mojego zdrowia. Jestem ciekaw ile za tę "wizytę" zapłacił mu NFZ. Czytając opinie pozytywne zastanawiam się czym na nie zasłużył.

Bardzo zadufany, o bardzo wysokim mniemaniu o sobie. Swoją "dobrodusznością" potrafi szybko podnieść ciśnienie chociaż nie dla każdego pacjenta jest to wskazane. Dziwne ale od pacjenta ważniejsza jest kopia dokumentacji, "o którą przecież prosiłem". Nie czuję się komfortowo u lekarza, który ciągle mówi jaki to on jest dobry, jakie ma doświadczenie nie dając dojść do głosu i ma pretensje do pacjenta, że nie wie dlaczego poprzedni lekarz zaordynował te a nie inne leki. Nie jestem pewien, że chcę aby mnie leczył.

Kompetentny, doświadczony i przede wszystkim stawiający trafne diagnozy lekarz. Poprzez szybkie działanie i stawianie zdrowie pacjenta ponad wszystko Pan doktor przedłużył życie o kilkanaście lat bliskiej mi osobie. Jestem zdumiona, że pojawiły się tu opinie na temat wysokiego mniemania. Do lekarza trzeba mieć zaufanie, inaczej nie ma współpracy, ani diagnostyki ani trwałego powrotu do zdrowia. Pamiętajmy, że lekarz jest od leczenia.

Do doktora Tuszyńskiego trafiłam z moją mamą, która od wielu lat choruje na arytmie serca i miała kłopoty z bólami głowy, przyspieszonym pulsem, 3 razy zemdlała nam w domu. Pan doktor bardzo życzliwie zajął się mamą i jej sercem, w tej chwili mama czuje się dobrze i nie ma problemów z zawrotami głowy, serce ma uregulowaną akcję. Doktor jest bardzo miły, słucha pacjentów i ich problemów, ma zwłaszcza dużo empatii dla osób starszych.

Lekarz ma o sobie bardzo wysokie mniemanie (wielokrotnie podkresla jaki jest dobry) aczkolwiek zupelnie nie dba o komfort psychiczny pacjenta stawiajac go w przegranej pozycji. Przyklad: odmowil wykonania badania echa serca pacjentce po bypasach z powodu braku kserokopii wypisu ze szpitala i kazal przyjsc kolejnego dnia (podkreslajac swoja "dobrodusznosc", ze na pewno ja przyjmie). Na kolejnej wizycie pouczal, ze pacjentka nie ma przy sobie podczas wizyty wykazu lekarstw mimo aktualnych wpisow w karcie pacjentki. Przykladow jest wiecej. Nie polecam.

Bardzo dobry specjalista, uregulował moje nadciśnienie tętnicze.

Bardzo dobry specjalista, uregulował moje nadciśnienie tętnicze.

Mądry, spokojny, doświadczony lekarz! Dziękuję w imieniu swoim i Żony - Cz. Walas

Kompetentny,uprzejmy,ma dar przekazywania informacji o chorobie - w sposob prosty,doradza o innych lekarzach,wzbudza zaufanie

Rzetelny i dokładny lekarz szukajacy przyczyny a nie tylko stawiający diagnozę.

Rzetelny i dokładny lekarz szukajacy przyczyny a nie tylko stawiający diagnozę.

niezwykle miły, konretny i kompetentny lekarz; podchodzi do przypadku indywidualnie i wszystko tłumaczy. polecam Zbig