dr n. med. Jacek Schab

Ginekolog położnik, Ginekolog

Dr Schab jest moim 5tym lekarzem i mam nadzieje ze ostatnim. Chodze do niego juz od przeszlo 5 lat (zreszta wiekszosc moich znajomych i kobiet w rodzinie tez). Zawsze poswieca czas na rozwianie wszelkich watpliwosci, nie boi sie pytan, jak jest jakis problem (w moim wypadku bylo ich nawet kilka) - zawsze wytlumaczyl i dal cenne wskazowki co robic dalej. Nie boi sie konkurencyjnych opinii i smialo mowi pacjentce ze ma prawo do konsultacji z innym lekarzem. Nie narzuca niczego, ale jasno okresla konsekwencje pewnych dzialan lub ich braku. Jezeli ...

Nie boi sie konkurencyjnych opinii i smialo mowi pacjentce ze ma prawo do konsultacji z innym lekarzem. Nie narzuca niczego, ale jasno okresla konsekwencje pewnych dzialan lub ich braku. Jezeli ktos chce miec lekarza ktory bedzie z nim szczery i jasno wyjasni co i jak jest, oraz doradzi jakie kroki podjac to polecam wlasnie dr Schaba. A jezeli ktos szuka w ginekologu "maslanych oczek", ktore zawsze powiedza cos milego i zawsze bedzie super i cudownie, to... droga wolna do innego lekarza. Tylko czy wizyty u ginekologa wlasnie po to sa? Czy nie lepiej by miec przy sobie lekarza-partnera, ktory w przypadku jakichs problemow doradzi, wyjasni, rozwieje watpliwosci i da nadzieje na to ze warto walczyc o siebie!

To jest lekarz, ktory walczy o zdrowie kobiety. A przeciez o to wlasnie chodzi, czyz nie?

Ja juz bardzo dlugo uczeszczam do tego lekarza i jeszcze sie nie zawiodlam.Polecam.

Kilka dodatkowych informacji o pracy doktora mozna uzyskac na http://www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.php wpisujac w wyszukiwarce Sosnowiec, poradnia laktacyjna i pozniej wybierajac szpital Zahorskiego.

mój zakład pracy w ramach ubezpieczenia opłaca prywatne wizyty, u dr byłam pierwszy raz i powiem Wam ze zrobil na mnie dobre wrazenie. Zbadał mnie i do tego usg jajników. Jasno i wyraznie opisal mi w czym jest problem, pokazał wszystko na monitorze. przedstawil metody leczenia, opisal wiele mozliwosci, przepisal skierowania na dodatkowe badania. wydaje mi sie ze 35 min ktore mi poswiecil to wystarczajaco duzo czasu. Mam nadziejez e podczas mojego dalszego leczenia moja opinia sie nie zmieni.

mój zakład pracy w ramach ubezpieczenia opłaca prywatne wizyty,

korzystam z wizyt w Medyku w Sosnowcu w ramach prywatnego ubezpieczenia refundowanego przez zaklad pracy. Lekarz czesto spozniony, poswieca zbyt malo czasu pacjentowi, nie wyjasnia problemu ,a odpowiedzi udziela zdawkowych-generalnie pacjentka jest traktowana jako ostatnia ignorantka zadajaca glupie pytania. Trudno ocenic mi jego wiedze medyczna, ale z racji samego podejscia do pacjenta-odradzam.

Zdaniem,to dobry lekarz,godny polecenia.

Zdaniem,to dobry lekarz,godny polecenia.

Ostrzegam wszystkich przed tym lekarzem! Nie wiem w ogóle jak pan doktor zdobył dyplom, gdyż wykazuje się poważnymi brakami podstawowej wiedzy w swojej dziedzinie. Leczyłam się w prywatnej przychodni i raz trafiłam na niego. Po zapytaniu czy w moim przypadku (niedrożność jajowodów) mogłabym rozważać zapłodnienie in vitro wyśmiał mnie i mój BRAK WIEDZY w tym temacie!!!(tymczasem to ja powinnam go wyśmiać, bo moja przypadłość była jedną z podstawowych przesłanek do tego typu zabiegu, o czym każdy ginekolog powinien wiedzieć). Lekarz ma oczywiście prawo do własnej oceny etycznej zabiegu in vitro i go nie popierać, ale wtedy można to po prostu powiedzić pacjentce, a nie propagować jakieś niebywałe teorie! Dodatkowo w czasie badania wykazał się totalnym brakiem poszanowania mojej godności, przez cały czas traktował mnie jak idiotkę, śmiał się, kiedy opowiadałam o moich innych dolegliwościach niefachowym wg niego językiem, robił mi co chwila wykłady itp. A to wszystko w ramach prywatnej przychodni! Nie wyobrażam sobie, jak pan doktor przyjmuje w ramach służby publicznej. Wg mojej oceny, pomijając totalny brak profesjonalizmu i właściwego podejścia do klienta (tak traktuję wizytę prywatną), ten lekarz nie powienien pracować w swoim zawodzie, bo może wręcz szkodzić pacjentowi.

Ceni sie ale uważam, że naprawde warto .

Ceni sie ale uważam, że naprawde warto .

Nie polecam nikomu wizyty publicznej podobno prywatnie jest wspaniały ale czego sie nie robi dla kasy

Facet prowadził moją ciążę praktycznie od początku(bez pierwszej wizyty). Każda wizyta kosztowałą 70zł. W sumie wydałam ok 770zł, wydaje się mało, ale biorąc pod uwagę, że ciąża nie była zagrożona i nie miałam żadnych dolegliwości z nią związanych można by się spoodziewać że do rozwiązania nie będzie problemów. Problemy zaczęły się kiedy zostałam przyjęta na porodówkę. Po pierwsze na ostatniej u niego wizycie obliczył wagę mojego dziecka na 3280g. Córka ważyła 4400g kiedy się urodziła. Po drugie termin wywoływania porodu ustawił na dzień w którym nie miał dyżuru, a podczas wizyt zapewniał że będze przy porodzie. A poza tym nie interesował się mną wcale. Pewnie liczył na jakąś dodatkową kasę.
Jego zainteresowanie moją osobą wzrosło w momencie wypisu ze szpitala, kiedy było wiadomo, że potrzebna jest kontrola mojego stanu zdrowia(miałam bardzo ciężki poród z racji dużej wagi urodzeniowej dziecka). Pan doktor zaprosił mnie oczywiście na wizytę, ale prywatnie. Przy ściąganiu szwów też się nie popisał- przeoczył jeden. Tak więc biorąc pod uwagę wszystko co do tej pory napisałam nie poleciłabym nikomu, nawet wrogowi tego pseudolekarza.