dr n. med. Kamil Drucisdr n. med. Kamil Drucis - zdjęcie profilowezdjęcie #1

Specjalista chirurgii onkologicznej

Więcej informacji - na stronie www.drucis.pl

Znajomość języków:
Angielski, Niemiecki

Doktor Kamil Drucis urodził się w 1976r. w Gdańsku, gdzie się wychował oraz ukończył IX Liceum Ogólnokształcące z wyróżnieniem Kuratora Oświaty dla najlepszego maturzysty. Od zawsze pasjonowała go medycyna – w szczególności chirurgia, co zaowocowało decyzją o podjęciu studiów lekarskich na ówczesnej Akademii Medycznej w Gdańsku (dzisiejszy Gdański Uniwersytet Medyczny). Decyzji tej nigdy nie żałował – jak również stypendium na Uniwersytecie Heinricha Heinego w Düsseldorfie.

Tytuł lekarza uzyskał w 2001 roku, w 2003 r. podjął studia doktoranckie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym zakończone obroną pracy pt. „Możliwość klinicznego zastosowania oceny śródoperacyjnej węzła „wartownika” za pomocą badania skrawków mrożonych i biopsji odciskowej w raku piersi” i uzyskaniem stopnia doktora nauk medycznych.

Specjalizował się najpierw w dziedzinie chirurgii ogólnej pod kierownictwem śp. prof. Andrzeja Kopacza – polskiego pioniera leczenia zaawansowanego czerniaka i mięsaków tkanek miękkich metodą hipertermicznej chemioperfuzji, a następnie z chirurgii onkologicznej pod kierownictwem prof. Janusza Jaśkiewicza – specjalisty, który przeprowadził pierwszą w Polsce operację rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem komórek macierzystych u pacjentki po amputacji z powodu nowotworu.

W polu zainteresowań medycznych doktora jest leczenie czerniaka, raka piersi i chorób łagodnych piersi oraz leczenie zaawansowanych postaci chorób nowotworowych. Jest autorem oraz współautorem ponad 90 publikacji, które ukazały się w takich czasopismach naukowych jak New England Journal of Medicine, The Lancet Oncology, European Journal of Surgical Oncology, World Journal of Surgery. Prowadzi oraz współtworzy czołowe polskie portale internetowe o tematyce onkologicznej. Prowadził liczne wykłady zarówno w środowisku medycznym jak i nie związanym ze służbą zdrowia (m.in. dla agencji Reuters, Rady Miasta Gdańska) oraz pisał rozdziały do podręczników naukowych (m. in. „Rozwój diagnostyki medycznej metodami detekcji podczerwieni„). W 2013 roku otrzymał nagrodę „Profesjonalista Forbesa w kategorii lekarz”.

Chętnie dzieli się swoją wiedzą z młodszymi – jestem opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego nominowanego dwukrotnie do nagrody Czerwonej Róży oraz wiceprezesem Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego, które prężnie działają na forum akademickim i społecznym – poprzez liczne akcje profilaktyczne i informacyjne o tematyce onkologicznej kształcą przyszłych medyków i pracowników ochrony zdrowia, kreując w nich pasję do zawodu oraz uczą opieki nad pacjentami onkologicznymi. Akcja „Dotknij Piersi” zorganizowana przez SKN i ASO została uznana za najlepszą kampanię na rzecz walki z rakiem w Polsce w 2014 r. Działalność dydaktyczna doktora została uhonorowana nagrodą Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz podnoszenia jakości kształcenia.

Publikacje:

⋅ Improved overall survival in melanoma with combined dabrafenib and trametinib
Autorzy: C. Robert, B. Karaszewska, J. Schachter, P. Rutkowski, A. Mackiewicz, D. Stroiakovski, M. Lichinitser, R. Dummer, F. Grange, L. Mortier, V. Chiarion-Sileni, KAMIL DRUCIS, I. Krajsova, A. Hauschild, P. Lorigan, P. Wolter, G. V. Long, K. Flaherty, P. Nathan, A. Ribas, A.-M. Martin, P. Sun, W. Crist, J. Legos, S. D. Rubin, S. M. Little, D. Schadendorf.
New Eng. J. Med. 2015; vol. 372, nr 1, s. 30-39, bibliogr. 27 poz., streszcz. ang.

⋅ Comparison of dabrafenib and trametinib combination therapy with vemurafenib monotherapy on health-related quality of life in patients with unresectable or metastatic cutaneous BRAF Val600-mutation-positive melanoma (COMBI-v): results of a phase 3, open-label, randomised trial
Autorzy: J. J. Grob, M. M. Amonkar, B. Karaszewska, J. Schachter, R. Dummer, A. Mackiewicz, D. Stroyakovskiy, KAMIL DRUCIS, F. Grange, V. Chiarion-Sileni, P. Rutkowski, M. Lichinitser, E. Levchenko, P. Wolter, A. Hauschild, G. V. Long, P. Nathan, A. Ribas, K. Flaherty, P. Sun, J. J. Legos, D. O. McDowell, B. Mookerjee, D. Schadendorf, C. Robert.
Lancet Oncol. 2015; vol. 16, nr 13, s. 1389-1398, bibliogr. 26 poz., streszcz. ang.

⋅ Nonlinear Modeling with Mammographic Evidence of Carcinoma
Autorzy: K. Drucis, M. Kolev, W. Majda, B. Zubik-Kowal.
Nonlinear Anal. Real World Applicat. 2010; vol. 11, nr 5, s. 4326-4334, bibliogr. 45 poz., streszcz. ang.

⋅ The influence of radioisotope vehicle on breast sentinel node detection
Autorzy: T. Jastrzębski, P. Lass, M. Świerblewski, D. Wydra, K. Drucis, w. Kruszewski, G. Gulida, A. Kopacz.
Eur. J. Surg. Oncol. 2006; vol. 32, nr 9, s. 928-932, bibliogr. 29 poz., streszcz. ang.

⋅ Possibilities of improving the parameters of hyperthermia in regional isolated limb perfusion using epidural bupivacaine and accurate temperature measurement of the three layers of limb tissue
Autorzy: T. Jastrzębski, A. Sommer, M. Świerblewsk, P. Lass, J. Rogowski, K. Drucis, A. Kopacz.
Melanoma Res. 2006; vol. 16, nr 3, s. 249-257, bibliogr. 26 poz., streszcz. ang.

Dr Kamila znam od kiedy przychodził jako lekarz dyżurny z hospicjum do mojej mamy. Już wtedy wydawał się osobą przejmującą się swoją pracą i cieszącą się z możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Te wrażenia potwierdziły się przy bliższym poznaniu. Od tamtej pory niejednokrotnie słyszałem jak wykorzystywał swoją obszerną wiedzę, nie tylko z zakresu medycyny i poświęcał swój wolny czas dla dobra innych. Od śmierci mojej mamy minęło już 6 lat i odkąd się znamy zawsze mogłem na niego liczyć jako na specjalistę medycyny jak i na drugiego człowieka.

Dr med Kamila Drucisa poznałem w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Wraz z dr hab. med. Tomaszem Jastrzębskim i lek . med. Pauliną Cichon przeprowadzili bardzo skomplikowaną wielogodzinną operację mojej siostry Barbary metodą ( HIPEC). Nowatorska metoda chemioterapii. W dr Kamilu cenię wiedzę medyczną, otwartość i życzliwość tak w stosunku do pacjenta jak i rodziny. Bardzo życzliwy i sympatyczny lekarz. Nie trzeba się bać wysokiego wzrostu bo odpowiada on Wielkości Ducha.

Moja mama od wielu lat walczy z rakiem płuc. Mimo że doktor Drucis nie prowadził jej leczenia, skontaktowałem się z nim prosząc o informacje na temat choroby i wskazówki. Doktor Drucis bezinteresownie dał nam mnóstwo rad, objaśnił na czym powinna polegać dieta mamy, czego ma się wystrzegać. Mama otrzymała ogromne wsparcie merytoryczne, pomimo że nie była pacjentką doktora Drucisa. Jest to lekarz, który nie przechodzi obojętnie obok chorego człowieka. Zrobił dla mojej mamy naprawdę wiele nie oczekując niczego w zamian, poświęcił swój czas. Oby więcej takich lekarzy.

Doktor operował mnie w lutym 2014, trafiłam do niego z polecenia znajomych- również lekarzy- nie pomylili się, to świetny fachowiec, z ogromną wiedzą i niezwykle ludzkim podejściem do pacjenta. Bałam się swojej choroby, doktor szczegółowo wyjaśnił mi sposób leczenia, po zabiegu postępowałam zgodnie z jego zaleceniami- teraz widzimy się regularnie na kontrole. Będzie pierwszym lekarzem, do którego zwrócę się o radę, nie tylko z problemem chirurgicznym.

Witam bylem na korze z bolacym brzuchem, przyjeli mnie tam zbadali, podali mi leki, wypisali mnie do domu. Po jakims czasie gdy nawroty brzucha sie pojawily zaczelem szukac wypisu z szpitala. Gdy mialem wypis szukalem na iternecie lekarza, gdy znalazlem lekarza udalem sie z wypisem do pana Dr Kamila. On przeczytal moj wypis z szpitala, powiedzial mi dokladnie co mi dolega, bo na korze powiedzieli ale ich nie rozumialem. Od tamtego pobytu w szpitalu, jestem pod nadzorem Pana Dr Kamila. Gdy tylko cos sie dzieje w karzdej chwili moge sie ...

pod nadzorem Pana Dr Kamila. Gdy tylko cos sie dzieje w karzdej chwili moge sie do niego odezwac. Polecam Dr Kamila.

Jestem pacjentem Dr Drucisa od 6 lat, pomógł mi "wyleczyć" się z ciężkiej choroby nowotworowej. Dzisiaj jestem szczęśliwym oraz odnoszącym sukcesy na wielu płaszczyznach mężczyzną. Zawsze mogę liczyć na jego pomoc, poświęca się na 100% swojej pasji, jaką jest chirurgia onkologiczna. Jeśli miałbym kogoś polecić to tylko Pana Kamila :)

Jeśli miałbym kogoś polecić to tylko Pana Kamila :)

Nie wiem kto wpisywał te negatywne opinie - czy pacjenci czy "koledzy" Doktora - ale mam zupełnie inne doświadczenie. Leczył mnie z powodu czerniaka 6 lat temu i dalej jestem pod jego opieką. I nie zamieniłbym jej na nikogo innego.

Dr Kamil Drucis to lekarz profesjonalista, człowiek pełen szacunku dla drugiej osoby. Jestem bardzo zadowoloną pacjentką.

Dodawanie opinii

Brak możliwości dodawania kolejnych opinii na profilu tego lekarza.