mgr Karolina Proboszmgr Karolina Probosz - zdjęcie profilowe

mgr Karolina Probosz

Psycholog, Psychoterapeuta

Jest absolwentką psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła 4-letni Podyplomowy Kurs Psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, ukończyła warsztaty pt. „Podstawy diagnozy neuropsychologicznej” organizowane przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie oraz szkolenie „Psychoterapia i pomoc psychologiczna dla osób z orientacją homoseksualną i biseksualną” organizowane przez Fundację Polistrefa.

Asystentka w Klinice Rehabilitacji IF WNZ Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracownik Międzyuczelnianego Centrum Wsparcia Psychologicznego dla studentów krakowskich uczelni oraz Instytutu Edukacji i Terapii Społecznej, współpracownik NZOZ Geromed w Krakowie.

Doświadczenie:

• Klinika Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie;

• Ambulatorium Terapii Rodzin Oddziału Klinicznego Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie;

• Świetlica Terapeutyczna SOS, przy ul. Pijarskiej w Krakowie;

• Dzienny Ośrodek Socjoterapii U Siemachy na osiedlu Górali w Krakowie;

• Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Krakowie.

Wybrałam pracę psychoterapeutyczną, ponieważ wierzę, że człowiek nosi w sobie bogactwo przeżyć. Porusza mnie praca, w której mogę towarzyszyć drugiej osobie w procesie rozumienia i stopniowego dysponowania tym bogactwem w życiu.

Prowadzę psychoterapię metodą psychodynamiczną. Rozumienie sytuacji terapeutycznej opieram także na podejściu humanistyczno-egzystencjalnym. Co to oznacza dla klienta? Pracuję opierając się na Twoim wewnętrznym potencjale. Ważnym elementem terapii jest dla mnie obustronna szczerość w relacji osób zaangażowanych w psychoterapię.

Przyjmuję do terapii osoby dorosłe, które odczuwają, że tego potrzebują. Każdy z nas używa innego języka do opisu swoich trudności i wierzę, że ten najbardziej osobisty jest najbardziej prawdziwy.

Dodatkowe informacje:

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i współredaktorką Męlée, Kwartalnika Filozoficzno-Kulturalnego, ukazującego się w wyd. Homini we współpracy z Instytutem Filozofii i Towarzystwem Doktorantów UJ.

Pani Psycholog jest profesjonalna, rzetelna i od razu odpowiada mailowo na pomoc pacjenta. Do tego ma duże umiejętności psychoanalityczne potrzebne do pracy z pacjentem. Daje mu często światełko w ciemnym tunelu. Należy podkreślić, że jako profesjonalista wykłada na UJ, pracuje w ośrodkach wsparcia studentów AGH oraz ASP w Krakowie. Pani Doktor nie ogranicza czasu z pacjentem do spotkania z tzw. palcem na zegarku i potrafi wysłuchać wszystkich problemów pacjenta i wesprzeć. Nie kategoryzuje także postawionych diagnoz i podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie oraz z empatią. Gorąco polecam Panią Doktor.

Gorąco polecam Panią Doktor.