dr n. med. Krzysztof Polberg

Laryngolog

2,2
2,1
2,1

Tym lekarzem powinna zająć się prokuratura. Zgłosiłam się na SOR ze skierowaniem od laryngologa, który stwierdził, że pomóc może mi tylko zabieg oczyszczania zatok. Dostałam się w ręce Polberga. Od razu stwierdził, że jest krzywa przegroda i ją też trzeba się zająć. Zabieg został wykonany. Po trzech miesiącach nastąpił nawrót moich dolegliwości. Zgłosiłam się do przychodni na Spokojną. Po dwóch seriach antybiotyków i zrobieniu zdjęcia RTG Pani doktor od razu dała mi skierowanie do szpitala. Przy czym, podczas wizyty obejrzała sobie zdjęcie wykonane zaraz po zabiegu i coś jej tam się nie spodobało. Na moje pytanie co jest nie tak ,coś tam ściemniła. Zgłosiłam się na oddział. Polberg na moje pytania, wydarł się na mnie na korytarzu i powiedział, że mnie nie przyjmie na oddział i co ja w ogóle od niego chcę. Powinnam się leczyć w przychodni. Nie chciał nawet słuchać, że właśnie z przychodni dostałam skierowanie do szpitala. Mam się zapisać w kolejkę na zabieg planowy. Ja potrzebowałam pomocy natychmiast. Trafiłam do innego szpitala. Więc tak... okazało się, że przegroda jest spaprana przez Polberga. Prawdopodobnie zatoki pominął, jeśli już to coś mógł odessać podczas robienia przegrody. Badanie tomografem i endoskopowe wykazało przerost małżowin nosowych. Krzywa (nadal) przegroda nie pozwalała oczyszczać się zatokom. Wychodzę pomału na prostą, ale obecny lekarz po prostu łapał się za głowę, na fachowość Polberga i stwierdził skoro robił mi zabieg powinien teraz mi w pierwszej kolejności pomóc, a nie wygonił mnie.
Ludzie… jeśli chcecie zaoszczędzić sobie cierpień, nerwów i być dobrze wyleczonym to omijajcie doktora Krzysztofa Polberga. On niech zajmie się migdałkami , a nie poważnymi zabiegami.

Pan dr Polberg wykonywał u mnie operację usunięcia perlaka. Operacja przebiegła bez komplikacji, ucho zagoiło się we właściwym czasie tylko że jak się okazało - perlak nadal w nim jest. Dowiedziałam się o tym 5 miesięcy po operacji, podczas wizyty u innego laryngologa w specjalistycznym ośrodku, do którego pojechałam na konsultację. Dokładnie 3 tygodnie przed tą wizytą byłam na badaniu kontrolnym u dr. Polberga i stwierdził, że „wszystko jest świetnie”. Albo pan doktor z niejasnych powodów nie powiedział mi prawdy, albo tego perlaka nie widział. Żadne rozwiązanie w tej sytuacji dla mnie jako pacjentki nie jest korzystne. Z perspektywy czasu oceniam, że pan doktor porwał się z motyką na słońce i zabrał się za operację, do której nie miał wystarczających umiejętności ilub sprzętu. Przed operacją nie wykonano mi jednego z podstawowych badań czyli badania słuchu. Pierwsze badanie słuchu zlecił pan doktor dopiero 4 miesiące po operacji i to na wyraźną moją prośbę. Niestety po operacji pojawiła się przykra dolegliwość – przy każdym spadku temperatury na dworze odczuwam ból za operowanym uchem. Gdy zapytałam doktora czy jest to normalny objaw i jak długo potrwa, odpowiedział: „a to może Pani nie pamięta, że miała operację”? Pozostawiam takie zachowanie bez komentarza. Aktualnie mam wyznaczony termin reoperacji w innym ośrodku, i niestety ponownie będę musiała przechodzić przez niełatwy zabieg i bolesny okres pooperacyjny. W tzw. międzyczasie dowiedziałam się, że oddział laryngologiczny MSWiA, gdzie operował mnie dr Polberg, rzadko wykonuje tego typu operacje. Jestem przekonana, że udałoby mi się uniknąć dwukrotnej, takiej samej operacji, gdyby dr Polberg od razu przyznał, że nie zajmuje się takimi operacjami i pokierował do ośrodka, który wykonałby ją dokładnie. Nie każdy lekarz ma jednak na tyle odwagi i szacunku do pacjenta, żeby coś takiego przyznać.

Nie polecam lekarza. Jest niemiły, niegrzeczny, pacjenta traktuje jak zło konieczne. Ponadto operacja na przegrode nieudana. Musiała zostać powtórzona w innym szpitalu. Pierwotnie w ogóle nie była konieczna, tylko przysporzyła większej ilości kłopotów.

Nieuprzejmy, a wręcz arogancki. Ludzi tj.pacjentów traktuje jak niedorozwiniętych. W jego wypowiedziach wyczuwa się kpinę z pacjenta.

Zostałam oszukana przez tego "lekarza". Udałam się do szpitala z zapaleniem płuc, ostrym zapaleniem zatok a po operacji okazało się że miałam zrobioną tylko przegrodę nosową, nawet tomografii mi nie zrobiono ani prześwietlenia rtg aby zobaczyć czy zapalenie płuc przeszło. Po wyjściu ze szpitala zrobiłam sobie prywatnie tomografię zatok, i wyszlo że mam zawalone wszytskie i w strasznym stanie. Dziś jestem już 2 miesięce po zabiegu, nadal mam te same objawy, ropna wydzielina spływająca do gardła, zatkany nos, silne bóle głowy, ogólne osłabienie. W wyniku operacji jedynie ocierpiałam się bólu, ...

Zostałam oszukana przez tego "lekarza".
Po wyjściu ze szpitala zrobiłam sobie prywatnie tomografię zatok, i wyszlo że mam zawalone wszytskie i w strasznym stanie. Dziś jestem już 2 miesięce po zabiegu, nadal mam te same objawy, ropna wydzielina spływająca do gardła, zatkany nos, silne bóle głowy, ogólne osłabienie. W wyniku operacji jedynie ocierpiałam się bólu, a sam jej przebieg w żaden sposób nie wpłynął na ustąpienie moich dolegliwości. Leczę się sterydami...myslicie że można wytoczyć proces lekarzowi? czy o swoich uwagach wspominaliście lekarzowi? zastanawiam się nad konfrontacja z tym lekarzem.

Nie polecam. Aby zaoszczędzić sobie nerwów, polecam nie mieć z tym panem styczności. Dodatkowo zachowanie ewidentnie określające brak kultury osobistej i szacunku do drugiego człowieka.

Jak dla mnie baardzo dobry specjalista, szybko postawił diagnozę, usunął mi migdałki podniebienne, zabieg też bardzo dobrze przeprowadzony. Dodatkowo bardzo sympatyczny, tłumaczy wszystko, mi nawet rysował żebym na pewno zrozumiała o co mu chodzi:) Także wieeelki pozytyw!

nie podważam jego wiedzy, która nie idzie w parze z podejściem do pacjenta, który jest traktowany jak zbędny przedmiot.Jeżeli ktoś wymaga szacunku to powinien również szanować drugą osobę. Przykro mi, ale nikomu nie polecam spotkania z Panem doktorem.

Witam, byłam operowana u tego doktora - oczyszczał mi zatoki i prostował przegrodę, niestety w szpitalu nawet nie zrobiono mi ct, zrobiłam je po miesiącu po operacji na własny koszt i wyszło że moje zatoki są w jeszcze gorszym stanie, czeka mnie teraz 2 operacja i same wysokie koszty z tym związane.

Witam,

Konkretny specjalista. Miałam częste infekcje gardła, lekarz zdiagnozował przyczynę, dwa tygodnie leczenia - od tamtej pory ani razu nie wydałam pieniędzy na leki antywirusowe gardła. Polecam