dr hab. n. med. Marta Stelmach-Mardasdr hab. n. med. Marta Stelmach-Mardas - zdjęcie profilowe

dr hab. n. med. Marta Stelmach-Mardas

Epidemiolog, Dietetyk

Dietetyką zajmuję się od prawie 10 lat pomagając chorym osobom osiągnąć lepsze efekty w podstawowym leczeniu chorób dieto zależnych. Efektywna współpraca pozwala na osiąganie długotrwałych korzyści a zadowolenie pacjentów jest najlepszą wizytówką i motywacją do wykonywania pracy z pasją i zadowoleniem. Nieustanne kształcenie pozwala być up to date z nowymi trendami dietetyki i konsekwentnie podnosić kwalifikacje świadcząc usługi profesjonalnie na najwyższym poziomie.

Wykonywane badania:
- ocean stanu i sposobu żywienia

Znajomość języków obcych:
- język angielski,
- język niemiecki

Publikacje:
1. Stelmach-Mardas M, Mardas M, Warchoł W, Jamka M, Walkowiak J. Successful maintenance of body weight reduction after individualized dietary counseling in obese subjects. Sci Rep. 2014 Oct 14;4:6620. doi: 10.1038/srep06620. (5.578 IF, 40 MNiSW)

2. Stelmach-Mardas M, Mardas M, Walkowiak J, Boeing H. Long-term weight status in regainers after weight loss by lifestyle intervention: status and challenges. Proc Nutr Soc. 2014;73(4):509-18. (5.273 IF, 35 MNiSW)

3. Stelmach-Mardas M. Iqbal K, Mardas M, Schwingshackl L, Walkowiak J, Tower R, Boeing H. Synchronic inverse seasonal rhythmus of energy density of food intake and sleep quality: A contribution to chrono-nutrition from a Polish adult population. Eur. J. Clin Nutr. 30 Nov 2016; doi:10.1038/ejcn.2016.229 (2.935 IF, 30 MNiSW)

4. Stelmach-Mardas M, Mardas M, Iqbal K, Tower RJ, Boeing H, Piorunek T. Quality of life, depression and dietary intake in Obstructive Sleep Apnea patients. Health Qual Life Outcomes. 2016 Jul 27;14(1):111. (2.212 IF, 35 MNiSW)

5. Stelmach-Mardas M, Rodacki T, Dobrowolska-Iwanek J, Brzozowska A, Walkowiak J, Wojtanowska-Krosniak A, Zagrodzki P, Bechthold A, Mardas M, Boeing H. Link between Food Energy Density and Body Weight Changes in Obese Adults. Nutrients. 2016; 20;8(4):229. (3.759IF, 35 MNiSW)

6. Stelmach-Mardas M, Kleiser C, Uzhova I, Peñalvo JL, La Torre G, Palys W, Lojko D, Nimptsch K, Suwalska A, Linseisen J, Saulle R, Colamesta V, Boeing H. Seasonality of food groups and total energy intake: a systematic review and meta-analysis. Eur J Clin Nutr. 2016;70(6):700-8. (2.935 IF, 30 MNiSW)

Nagrody i wyróżnienia:

2011 - Zespołowa Nagroda Dydaktyczna Rektora
prof. J. Wysockiego za rok 2009/2010

2008-Nagroda JM Rektora prof. dr hab. E. Wąsowicza
za osiągnięcia w studiach

2007 - Nagroda JM Rektora prof. dr hab. E. Wąsowicza
za dobre wyniki w studiach oraz zaangażowanie na rzecz środowiska studenckiego

Polecam panią Martę jest świetnym dietetykiem dzięki jej radom (swoim samozaparciu) oraz diecie i ćwiczeniom zgubiłam tyle ile chciałam w krótkim czasie i teraz mogę się tylko cieszyć z tego jak wyglądam a przede wszystkim jak się czuję. Polecam panią Martę swoim znajomym z podobnymi problemami bo na prawdę warto.

Polecam Panią Martę jako świetnego dietetyka i przemiłą osobę .Pani Marta to fachowiec w każdym calu!!!Świetny dietetyk,kompletna,a rezultaty mówią same za siebie.Jeden z nielicznych dietetyków w Gnieźnie.Polecam wszystkim Panią,które próbowały kiedykolwiek samodzielnie się odchudzać i nie osiągnęły dobrych rezultatów.Polecam gorąco i serdecznie pozdrawiam Panią. Martę.

Po ciąży przytyłam 18 kg co bardzo wpłynęło na moje samopoczucie no i niestety na relacje z mężem. Próbowałam sama zrzucić te kilogramy ale w związku z brakiem efektów, moja frustracja pogłębiała się . Koleżanka z pracy poleciła mi Panią Martę jako bardzo skuteczną dietetyczkę. Nadal pracuję z Panią Martą , już po 2 miesiącach widzę bardzo wyraźne efekty tak na wadze jak i w moich relacjach z rodziną. Pani Marta to osoba profesjonalna w swojej dziedzinie, ma ogromną wiedzę ,którą chętnie się dzieli. Ma duże doświadczenie ,bardzo indywidualnie podchodzi do problemu i stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta. Serdeczna i ciepła polecam w końcu szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko ! Bardzo polecam Panią Martę nie tylko wszystkim młodym mamom !

Ciepła osoba z bardzo dobrym podejściem do dzieci. Wysoka kultura osobista. Polecam gdy pojawiają się kłopoty z jedzeniem u dziewczynek jak na przykład anoreksja.

Cieszę się bardzo, że trafiłam do pani Marty... Jestem na diecie od 1 marca i dzięki Pani Marcie straciłam już ponad 20kg i co najważniejsze ja nadal chudnę:) Jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam właśnie do niej. Najlepszy dietetyk jakiego mogę polecić. Pani Marto bardzo dziękuję.

Wciąż poszukujesz "Epidemiolog Poznań"?

mgr
Paulina Szczechowicz