dr hab. n. med. Paweł Bugajskidr hab. n. med. Paweł Bugajski - zdjęcie profilowe

dr hab. n. med. Paweł Bugajski

Kardiochirurg

Jestem kardiochirurgiem z 32 letnim doświadczeniem, ordynatorem oddziału kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia, pomagam w podjęciu decyzji o leczeniu operacyjnym lub angioplastyce, operuję bypassy,wady zastawek serca także metodami miniinwazyjnymi, tętniaki aorty i serca oraz wady wrodzone u dorosłych.

Andrzej W. z Poznania Korzystając z możliwości dostępu do tego portalu chciałbym serdecznie podziękować całemu personelowi Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia ul. Szwajcarska 3 w Poznaniu, a w szczególności panu dr hab.Pawłowi Bugajskiemu - Ordynatorowi Oddziału za trud i wysiłek włożony w skomplikowaną operację mojego serca. Na Oddział trafiłem we wrześniu 2017 roku z rozpoznaniem infekcyjnego zapalenia wsierdzia i ciężką niedomykalnością zastawki mitralnej, dodatkowo niszczonej przez bakterie. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i oceną ryzyka pan doc. Bugajski podjął decyzję o niezwłocznym przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego związanego z ...

Andrzej W. z Poznania
Korzystając z możliwości dostępu do tego portalu chciałbym serdecznie podziękować całemu personelowi Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia ul. Szwajcarska 3 w Poznaniu, a w szczególności panu dr hab.Pawłowi Bugajskiemu - Ordynatorowi Oddziału za trud i wysiłek włożony w skomplikowaną operację mojego serca. Na Oddział trafiłem we wrześniu 2017 roku z rozpoznaniem infekcyjnego zapalenia wsierdzia i ciężką niedomykalnością zastawki mitralnej, dodatkowo niszczonej przez bakterie. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i oceną ryzyka pan doc. Bugajski podjął decyzję o niezwłocznym przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego związanego z wymianą za biologiczną. Nie ukrywam, że bałem się zabiegu gdyż wcześniej nie byłem pacjentem szpitali, a tym bardziej nie stawałem przed tak poważnym zabiegiem, a również mój wiek 65 lat nie napawał zbytnim optymizmem. Jednak wcześniejsza rzeczowa rozmowa przeprowadzona z panem doc. Bugajskim pozwoliła mi spokojniej podejść do tego szczególnego dnia. Dziś czuję się dobrze i mogę funkcjonować normalnie oraz z optymizmem patrzę w przyszłość. To wszystko zawdzięczam ambicji, fachowości i poświęceniu pana dr hab. Pawła Bugajskiego oraz pozostałym lekarzom, którzy są godni z Nim współpracy. W ciągu prawie dwóch tygodni pobytu na Oddziale mogłem zaobserwować późniejsze zainteresowanie pacjentem przez doc. Bugajskiego jak i pozostałych lekarzy. Stworzył wokół siebie zespół fachowych Lekarzy jak i pracowitych Pań pielęgniarek, Rehabilitantów oraz Personelu Pomocniczego. Wszystkim zainteresowanym i sobie życzę przede wszystkim dużo zdrowia, ale w razie czego polecam ten Oddział Kardiochirurgii pod kierownictwem pana dr hab. Pawła Bugajskiego. Wszystkiego Najlepszego!!!!!

Doznałem lekkiego zawału w Olsztynie, który zakończył się po koronarografii wstawieniem stentu. Po powrocie do Poznania wraz z koronarografią, zwróciłem się o konsultację do dr Pawła Bugajskiego. "Wyrok": wstawienie trzech by-passów przy zatrzymaniu akcji serca. Dla człowieka, który rzadko korzysta z służby zdrowia, taka wiadomość, delikatnie ujmując zmusza do zastanowienia. Jednak wszystkie moje rozterki, zostały w rzeczowy i wyczerpujący sposób wyjaśnione przez dr Bugajskiego. Sama operacja przebiegła dla mnie z dużym zaskoczeniem. W trzeciej dobie, już zajęły się mną Panie rehabilitantki i postawiły do pionu. Wypisany ze szpitala zostałem w ...

Sama operacja przebiegła dla mnie z dużym zaskoczeniem. W trzeciej dobie, już zajęły się mną Panie rehabilitantki i postawiły do pionu. Wypisany ze szpitala zostałem w 10 dobie.
Nie chciałbym, aby moja opinia została odebrana przez czytających jako tendencyjna. Proszę mi wierzyć, nie było słabych punktów w pracy całego Oddziału Kardiochirurgii Szpitala na ul.Szwajcarskiej w Poznaniu, którym kieruje dr Paweł Bugajski. Tym samym chciałbym jeszcze raz podziękować dr Bugajskiemu i całemu Zespołowi Oddziału Kardiochirurgii.
Nikomu oczywiście nie życzę problemów ze zdrowiem, czuję się jednak w obowiązku zamieścić tę opinię dla osób, które podobnie jak ja mogą mieć rozterki z podjęciem decyzji o operacji. Nie należy szukać wymówek i nie odwlekać decyzji o operacji. Pan dr Bugajski na pewno pomoże.
Serdecznie pozdrawiam dr Pawła Bugajskiego i cały Zespół Oddziału Kardiochirurgicznego. Mirosław Kunc wraz z rodziną z Poznania.

Składam serdecznie podziękowania i ogromne uznanie z całą moją rodziną dla Ordynatora doktora Pana Pawła Bugajskiego za przeprowadzanie skomplikowanej operacji, która przedłużyła moje życie. Wyrażam wdzięczność i wielki szacunek dla P. Ordynatora doktora Bugajskiego pracującego w Szpitalu imienia Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu, jak również jego wspaniałemu personelowi lekarskiemu i pielęgniarskiemu za miłe i odczuwalne zaangażowanie się nad pacjentem.

PO KOLEJNYM ZAWALE (powiedzieć można na własne życzenie ) SZUKAŁEM POMOCY I TAK NAPRAWDĘ RATUNKU ..W SZPITALU W CHEMNITZ GDZIE PO ZAWALE TRAFIŁEM PADŁA DIAGNOZA BAYPASY . PAN DOKTOR PODAŁ MI POMOCNĄ DŁOŃ . ŚWIETNY FACHOWIEC I RZECZOWY . SPOKOJNIE I WYSŁUCHAŁ CO MAM DO POWIEDZENIA PO KONSULTACJACH PRZEKAZAŁ MI INFORMACJĘ CO SIĘ BĘDZIE ZEMNĄ DZIAŁO . PO OPERACJI CODZIENNIE RANO BYŁ U MNIE NA SALI WYPYTYWAŁ O STAN JAK SIĘ CZUJĘ JAK WYGLĄDA RANA PO OPERACJI . TAKA OPIEKA TO MARZENIE W MOJEJ OKOLICY W POBLISKIM SZPITALU . BARDZO POLECAM PANA DOKTORA JEST DOKŁADNY SZCZEGÓŁOWO TŁUMACZY PACJENTOWI JEGO PRZYPADEK CO BĘDZIE MIAŁ ROBIONE W JAKI SPOSÓB . PO ZABIEGU SZCZERE ZAINTERESOWANIE I INFORMACJE . W DNIU WCZORAJSZYM MINEŁO MI 2 MIESIĄCE DO OPERACJI , RAZEM Z ŻONĄ BYŁEM NA KONTROLI U PANA DOKTORA I PONOWNIE FACHOWIEC,RZECZOWE INFORMACJE PRZYSTĘPNIE PRZEKAZANE . BARDZO ZA TO JESTEM WDZIĘCZNY . SZCZERZE POLECAM PANA DOKTORA JEGO PRACA JEST NA W AGĘ ZŁOTA . PIOTR WDZIĘCZNY PACJENT .

Od samego początku wyczuwa się kompetencje oraz fachowość. Stwarza atmosferę poczucia , że jest się w rękach wysokiej klasy specjalistów. Przy tak trudnej operacji nie znikną wszystkie obawy ale ostateczna rozmowa pozwoliła mi upewnić się , że ze strony zespołu operacyjnego zachowane zostaną najwyższe standardy.

Wciąż poszukujesz "Kardiochirurg Poznań"?

Onko-Team Diagnostyka
61-556 Poznań
Szpital Kliniczny
Długa 1/2
61-848 Poznań

Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Szpitalna 27/33
60-572 Poznań