dr hab. n. med. Paweł Bugajskidr hab. n. med. Paweł Bugajski - zdjęcie profilowe

dr hab. n. med. Paweł Bugajski

Kardiochirurg

Jestem kardiochirurgiem z 32 letnim doświadczeniem, ordynatorem oddziału kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia, pomagam w podjęciu decyzji o leczeniu operacyjnym lub angioplastyce, operuję bypassy,wady zastawek serca także metodami miniinwazyjnymi, tętniaki aorty i serca oraz wady wrodzone u dorosłych.

Pan dr Paweł Bugajski bardzo fachowo, życzliwie i bezinteresownie zaopiniował wyniki mojego ojca. Jego diagnoza oraz plan leczenia okazały się skuteczne i z perspektywy czasu, bo było to 2 lata temu, mogę powiedzieć, że stan ojca jest stabilny i adekwatny do wieku ( 88 lat). Odpowiednie leczenie farmakologiczne pozwala na normalne życie. Wszystkiego dobrego życzę i pozdrawiam Pana doktora.

W lutym 2020 roku, krótko po 70-tych urodzinach, miałem przeprowadzoną operację wszczepienia zastawki aortalnej oraz jednego pomostu (bay-pasu) przez dr hab. n. med. Pawła Bugajskiego i zespół w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu. Pomimo wielu obaw i obciążeń medycznych, operacja przebiegła szybko i bez komplikacji, a ja czuję się bardzo dobrze i niespełna po czterech miesiącach od operacji wróciłem do pełnej sprawności. Dr Paweł Bugajski to profesjonalny kardiochirurg, wzbudzający zaufanie, konkretny, spokojny i rzeczowy, pełen empatii. Po konsultacji przekonał mnie do konieczności przeprowadzenia operacji i wyboru metody ...

Dr Paweł Bugajski to profesjonalny kardiochirurg, wzbudzający zaufanie, konkretny, spokojny i rzeczowy, pełen empatii. Po konsultacji przekonał mnie do konieczności przeprowadzenia operacji i wyboru metody jej przeprowadzenia.
Za pośrednictwem portalu chcę wraz z rodziną podziękować Panu dr Pawłowi Bugajskiemu i całemu Zespołowi Oddziału Kardiochirurgii za profesjonalną opiekę. Z życzeniami zdrowia, wielu kolejnych sukcesów zawodowych oraz osobistych.

Docent Bugajski przeprowadził operację wszczepienia zastawki serca oraz trzech bajpasów u mojego Taty. W tych niezwykle trudnych dla wszystkich, tak pacjentów, jak i personelu medycznego czasach pandemii koronawirusa, Docent Bugajski i Jego zespół sprawdzili się na medal. Bez zbędnego rozpisywania się : kompetencje, zaangażowanie, troska o dobro pacjenta, życzliwość i dostępność. Chateau bas i ogromne dzięki za wszystko!!! Wdzięczna córka pacjenta :)

Wdzięczna córka pacjenta :)

korzystając z możliwości pragnę wyrazić moją wdzięczność Panu Ordynatorowi oraz całemu zespołowi operacyjnemu , Paniom Pielęgniarkom oraz całej obsłudze Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia na ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu. Moja Mama była operowana na tym Oddziale i spotkałyśmy się na nim z wielkim oddaniem, serdecznością i pomocą wszystkich pracowników. W tych trudnych dla nas chwilach byłyśmy otoczone bliskością, wsparciem , potrzebna informacją i wszelką pomocą pracowników Oddziału. Dzięki wysokiej kompetencji i profesjonalizmowi Mama szczęśliwie przeszła operację, była fachowo rehabilitowana, , dbano zarówno o właściwą farmakoterapię jak i ...

Moja Mama była operowana na tym Oddziale i spotkałyśmy się na nim z wielkim oddaniem, serdecznością i pomocą wszystkich pracowników. W tych trudnych dla nas chwilach byłyśmy otoczone bliskością, wsparciem , potrzebna informacją i wszelką pomocą pracowników Oddziału. Dzięki wysokiej kompetencji i profesjonalizmowi Mama szczęśliwie przeszła operację, była fachowo rehabilitowana, , dbano zarówno o właściwą farmakoterapię jak i o prawidłowe gojenie ran pooperacyjnych. Dziękujemy całemu personelowi Oddziału z Panem Ordynatorem Pawłem Bugajskim na czele.

W maju 2019 roku miałem przeprowadzoną operację wszczepienia czterech pomostów przez Doc.dr.hab nauk med.Pawła Bugajskiego i Jego profesjonalny zespół.Operacja przebiegła bez komplikacji a ja czuję się doskonale i szybko powracam do pełnej sprawności.Pan Doc. Paweł Bugajski to światowej klasy kardiochirurg.wzbudzający zaufanie zarazem kontaktowy emanujący spokojem i dobrocią.Po konsultacji przekonał mnie do koniecznej operacji i wyjaśnił na czym będzie polegała.Za pośrednictwem portalu chcemy z Żoną bardzo podziękować całemu zespołowi operacyjnemu oraz personelowi kardiochirurgi za opiekę.Panu Doc.Pawłowi Bugajskiemu jeszcze raz bardzo Dziękujemy i Życzymy dużo zdrowia i dalszych sukcesów zawodowych oraz osobistych.Z wyrazami Szacunku Anna i Zbigniew Krzyżanowscy .23.08.2019r Kalisz.

Człowiek wysokiej kultury osobistej, rzeczowy i miły. Bardzo dobry specjalista. Przed operacją miałam wiele obaw ale doktor wszystko dokładnie wytłumaczył co mnie uspokoiło. Obecnie jestem po operacji, która przebiegła bez żadnych komplikacji a dzięki niej otrzymałam "naprawione serce".

To było ogromne szczęście -trafić w ręce P.Doktora! Od udanej operacji by-pass mojej Mamy minęło 17lat! Pomosty tętnicze działają bez zarzutu-zawdzięczamy Panu Doktorowi nowe Życie❤ Pragniemy ogromnie jeszcze raz powiedzieć DZIĘKUJEMY!

To było ogromne szczęście -trafić w ręce P.Doktora!
Od udanej operacji by-pass mojej Mamy minęło 17lat!
Pomosty tętnicze działają bez zarzutu-zawdzięczamy Panu Doktorowi nowe Życie❤
Pragniemy ogromnie jeszcze raz powiedzieć DZIĘKUJEMY!

Pragnę serdecznie podziękować Panu Doktorowi Pawłowi Bugajskiemu za skuteczne przywrócenie mnie do życia. Umożliwiła to przeprowadzona operacja przez Docenta polegająca na wszczepienie zastawki aortalnej oraz bajpasu. Mimo wielu obaw dzięki fachowości, skuteczności i ogromnej wiedzy Docenta oraz zespolu towarzyszącego spowodowała, że operacja przebiegła książkowo, a efekt jest taki jak obiecano.Przede wszystkim to znaczna poprawa sprawności i samopoczucia. Polecam zespół kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im Strusia w Poznaniu, jest to zespół profesjonalistów, w którego ręce można oddać swoje życie bez wahania. Oddany pacjent Zbigniew B.

Oddany pacjent Zbigniew B.

To najlepszy lekarz na jakiego mogliśmy trafić! szukałam dla mamy lekarza i na prawdę ciężko znaleźć takiego, którymu na prawdę można zaufać. Pana Doktora polecam absolutnie wszystkim!!

Andrzej W. z Poznania Korzystając z możliwości dostępu do tego portalu chciałbym serdecznie podziękować całemu personelowi Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia ul. Szwajcarska 3 w Poznaniu, a w szczególności panu dr hab.Pawłowi Bugajskiemu - Ordynatorowi Oddziału za trud i wysiłek włożony w skomplikowaną operację mojego serca. Na Oddział trafiłem we wrześniu 2017 roku z rozpoznaniem infekcyjnego zapalenia wsierdzia i ciężką niedomykalnością zastawki mitralnej, dodatkowo niszczonej przez bakterie. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i oceną ryzyka pan doc. Bugajski podjął decyzję o niezwłocznym przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego związanego z ...

Andrzej W. z Poznania
Korzystając z możliwości dostępu do tego portalu chciałbym serdecznie podziękować całemu personelowi Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia ul. Szwajcarska 3 w Poznaniu, a w szczególności panu dr hab.Pawłowi Bugajskiemu - Ordynatorowi Oddziału za trud i wysiłek włożony w skomplikowaną operację mojego serca. Na Oddział trafiłem we wrześniu 2017 roku z rozpoznaniem infekcyjnego zapalenia wsierdzia i ciężką niedomykalnością zastawki mitralnej, dodatkowo niszczonej przez bakterie. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i oceną ryzyka pan doc. Bugajski podjął decyzję o niezwłocznym przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego związanego z wymianą za biologiczną. Nie ukrywam, że bałem się zabiegu gdyż wcześniej nie byłem pacjentem szpitali, a tym bardziej nie stawałem przed tak poważnym zabiegiem, a również mój wiek 65 lat nie napawał zbytnim optymizmem. Jednak wcześniejsza rzeczowa rozmowa przeprowadzona z panem doc. Bugajskim pozwoliła mi spokojniej podejść do tego szczególnego dnia. Dziś czuję się dobrze i mogę funkcjonować normalnie oraz z optymizmem patrzę w przyszłość. To wszystko zawdzięczam ambicji, fachowości i poświęceniu pana dr hab. Pawła Bugajskiego oraz pozostałym lekarzom, którzy są godni z Nim współpracy. W ciągu prawie dwóch tygodni pobytu na Oddziale mogłem zaobserwować późniejsze zainteresowanie pacjentem przez doc. Bugajskiego jak i pozostałych lekarzy. Stworzył wokół siebie zespół fachowych Lekarzy jak i pracowitych Pań pielęgniarek, Rehabilitantów oraz Personelu Pomocniczego. Wszystkim zainteresowanym i sobie życzę przede wszystkim dużo zdrowia, ale w razie czego polecam ten Oddział Kardiochirurgii pod kierownictwem pana dr hab. Pawła Bugajskiego. Wszystkiego Najlepszego!!!!!