Urolog Rzeszów

Kwiatkowskiego 125 "C"/4
Rzeszów

Diagnoza była w połowie poprawna (stulejka), szkoda, że pominęła drugi problem (krótkie wędzidełko), który przecież był, a przez to że się nim nie zajęto oznaczał kolejny zabieg. Po zabiegu raz usłyszałem że trzeba poprawiać jedno, na następnej wizycie że drugie, w zależności od tego co powiedziałem, właściwie bez sprawdzenia przez lekarza. Wcześniej było dziwne zdejmowanie szwów: najpierw stwierdzenie lekarza, że nie ma narzędzi, potem szukanie ich po szufladach, i przykra niespodzianka następnego ranka, gdy na ranie pojawiła się ropa. Nie wiem czy miało to bezpośredni związek z dniem poprzednim, nie wiem czemu wtedy, a nie standardowo zaraz po operacji dostałem antybiotyk. Do zdjęcia szwów wszystko było w porządku. Mimo zgłoszenia problemu zaraz po zauważeniu, lekarz najpierw twierdził, że ropy nie ma bo przepisał antybiotyk, potem kazał robić to co wcześniej, gdybym nie poprosił o pomoc innego lekarza ropiałoby pewno jeszcze długo.
Jako lekarz wojskowy pan doktor wyznaje chyba zasadę, że pacjent nie powinien pytać, wyrażać wątpliwości. Pytania o zabieg i postępowanie po nim zbywane "później powiem", skończyły się, niestety już po zabiegu, gdy pojawiły się problemy, stwierdzeniem lekarza "czy ja tego nie mówiłem?"
Niektóre teksty mógłby pan doktor zachować dla siebie, "ale pan delikatny" w odpowiedzi na prośbę o kilka dni zwolnienia po zabiegu czy podsumowanie "od tego się nie umiera" i "może sobie pan innego lekarza poszukać" w czasie ostatniej wizyty. Szczególnie jak się powiedziało o swoich wątpliwościach związanych z leczeniem to zdecydowanie przestało być uprzejmie. A przecież ludzi najlepiej poznaje się, gdy jest problem.

Opinia dodana przez: Piotr

JUSTMED - PSYCHIATRIA NZOZ Justyna Nawrocka
Litewska 4/7
Rzeszów

Zachęcony pozytywnymi opiniami, 3 m-cy od rejestracji wybrałem się z problemami: krótkim wędzidełkiem, po zabiegu u innego lekarza i żylakami powrózka.
W miarę punktualnie. W pierwszej sprawie medyk przekazał informację dot. leczenia. Miała chyba służyć głównie zabezpieczeniu lekarza na wypadek problemów, bo kilka pytań o zabieg (wykonanie, efekty, organizację) bardzo podirytowała lekarza, stwierdził, że otrzymałem wszystkie niezbędne informacje i mogę zrezygnować, jednocześnie zachęcał do pytania i zapraszał na wizytę. Do zabiegu kilka dni, udałem się do niego, choć nie odpowiedział na mejla czy mimo braku miejsc przyjmie mnie, rozmowę zaczął od tego że skończył przyjęcia, że mój zabieg to usunięcie pryszcza i że zachowuję się jak przestraszona nastolatka - słowa te b. negatywnie mnie zaskoczyły. Ciekawe czy sam chciałby coś takiego usłyszeć - żaden lekarza, tak sie do mnie nie odnosił. Cała wizyta, z długą, w opinii lekarza, rozmową, trwała od wejścia do wyjścia niecałe 7 min (mierzyłem).
Możliwe były 2 rozwiązania o różnym stopniu ingerencji, prosiłem kilka razy na wizycie i w mejlach o ten z mniejszą. Zupełnie nie wziął pod uwagę, na zasadzie nie bo nie, potem bo się urwie. Wyjaśnienia nie przekonały mnie, zrezygnowałem z zabiegu, o czym poinformowałem na 2 dni przed mejlem prosząc ostatni raz o uwzględnienie prośby. Odpowiedź po terminie zabiegu, że kontakty uważa za zakończone - odmówił dalszego leczenia (w dokumentacji brak adnotacji o tym, choć powinna być). Zabieg u innego lekarza kilka m-cy później (I poł. 2016) w "mojej wersji", minęło tyle czasu, wszystko w porządku - widzę, że nie miał racji, wykonanie zabiegu w wersji wg niego jedynej byłoby dla mnie niekorzystne. Przy alternatywnych metodach, wybór jednej z nich jest prawem pacjenta, zupełnie go nie uszanował. Naprawdę gdyby problem, z którym przyszedłem nie utrudniał funkcjonowania w ważnej sferze życia, sam z własnej woli, tak dla "kosmetyki" nie dałbym się ciąć.
W kwestii żylaków nie widział problemu, choć usg go potwierdziło - zamiast zapobiegać problemowi czeka się aż się pogłębi. Późniejsze USG jamy brzusznej nie wykazało innych sugerowanych przez niego powodów bólu.
Żadnego z problemów nie pomógł mi rozwiązać.
Na jednym z portali raczył odpowiedzieć na zarzuty używając m.in. argumentu, że złożyłem skargę. To najbardziej kuriozalna odpowiedź na zarzuty jaką czytałem, sam na siebie donosi - skarga dot. ujęcia "wizyty domowej pielęgniarki/położnej"(!), której nie było, a nie innych spraw. Przed złożeniem w NFZ, pytałem go i prosiłem o wyjaśnienie, oczywiście żadnej odpowiedzi.
Wszystkim zainteresowanym służę szczegółową informacją pod adresem prowarow@interia.pl

Opinia dodana przez: Piotr

Kpt. Betleja 17