mgr Małgorzata Włochmgr Małgorzata Włoch - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4

mgr Małgorzata Włoch

Psycholog, Psychoterapeuta

Większość z nas ma w życiu okresy, gdy potrzebuje wsparcia kogoś, kto pochodzi spoza kręgu rodziny i znajomych, kto obiektywnie może spojrzeć na problem, jednocześnie posiadając niezbędną do tego wiedzę i umiejętności. Od wielu lat zajmuję się profesjonalną pomocą(jako psycholog i psychoterapeuta) ludziom doświadczającym różnego rodzaju trudności. Staram się uważnie stawiać diagnozy, unikam pochopnych interpretacji czasem skomplikowanego zachowania człowieka. W swej pracy próbuję spojrzeć na pacjenta z tak wielu perspektyw, jak to tylko możliwe. Pacjenci zgłaszają się na terapię z bardzo wielu powodów. Szukają odpowiedzi, przyczyn i rozwiązań tego, co ich trapi, często spodziewając się, że zmiana nastąpi bardzo szybko. Niekiedy nie udaje się to nawet po wielu godzinach terapii. W swej pracy zdecydowałam, że będę uważnie słuchać, wspierać i być szczerą z pacjentami. Jako terapeuta czasem nie znajduję dobrych wyjaśnień na to, dlaczego poddawani jesteśmy w życiu tylu próbom, cierpieniom, chorobie. Wierzę jednak, że wielu osobom można pomóc.

Ukończyłam Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii (1997). Jestem także absolwentką czteroletniego, całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii prowadzonego przez Ośrodek Szkoleń Systemowych w Krakowie (wypełniającego standardy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego). Jestem konsultantem “Career Direct – Living by Design”. W 2016 ukończyłam studia podyplomowe: Psychoonkologia, na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowałam w Poradni Kompleksowej Diagnozy, Wczesnej Edukacji, Terapii i Rehabilitacji w Warszawie, zajmując się diagnozą, tworzeniem planów terapii oraz prowadzeniem sesji terapeutycznych z rodzinami. Odbyłam liczne staże, między innymi staż w Krakowskim Ośrodku Terapii w Zespole Terapii Rodzin. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog, psychoterapeuta i doradca. Od wielu lat zajmuję się poradnictwem psychologicznym. Biorę udział w licznych szkoleniach z zakresu poradnictwa, psychoterapii i terapii i rozwoju osobistego. Główne obszary obecnej pracy terapeutycznej, którą zajmuję się od wielu lat, to psychoterapia indywidualna i terapia par. Pomagam osobom, które zmagają się z stresem, depresją, lękami, zaburzeniami nerwicowymi, kryzysem, trudnościami adaptacyjnymi, trudnościami w relacjach oraz problemami rodzinnymi. Moja praca terapeutyczna prowadzona jest pod superwizją.

Uczestniczyłam w serii spotkań z p. Małgorzata - tematem przewodnim był związek/relacja na etapie przedmałżeńskim. W atmosferze bezpieczeństwa, życzliwości i zaangażowanego słuchania ze strony p. Małgorzaty, miałam przestrzeń na dialog, w którym naturalnie ujawniały się ważne dla mnie kwestie - ich źródła a także konstruktywna perspektywa wnosząca wiele wartości, poczucia spójności ze sobą i odciążenia. To prawdziwy skarb moc uczestniczyć w takich spotkaniach. Z przekonaniem - serdecznie polecam.

Byłem na 3 konsultacjach u Pani Małgorzaty dotyczącej problemów rodzinnych. Pierwszy raz byłem w ogóle na tego spotkaniach i teraz żałuje, że zdecydowałem się na pójście do specjalisty tak późno. Rozmowa z Panią psycholog pomogła zrozumieć pewne trudności i źródło ich problemów. Skorzystałem z tego co sobie uzmysłowiłem w czasie tych rozmów i wprowadziłem zmiany. Polecam, ja skorzystałem.

Polecam panią psycholog Małgorzatę Włoch. Otwarta atmosfera podczas spotkań, fachowość połączona z empatią. Dokładne wyjaśnienie problemu, pomoc w wyjaśnieniu sytuacji. Generalnie jestem zadowolony ze spotkań z panią Małgorzatą i wdzięczny za jej zaangażowanie.