lekarz Marek Derenda

Neurochirurg

Od miesięcy zmagałam sie z bólem nogi, w ostatnich tygodniach ból nie do zniesienia, drętwienie całej kończyny łącznie ze stopą, ból przy siadaniu, proste czynności typu umycie zębów stały się udręką, nie mówiąc już o wyjściu na zewnątrz, gdzie pokonanie krótkiego dystansu wiązało się z ogromnym wysiłkiem... /rezonans wykazał przepuklinę na odcinku L5/S1/ przyjmując kolejne leki, które w żaden sposób nie przynosiły ulgi, słysząc od innych lekarzy, "że od tego sie nie umiera”, w końcu trafiłam do dr Marka Derendy🙂 Od tego momentu już tylko same pozytywy..Dr Derenda po zapoznaniu się z moim przypadkiem i przeprowadzeniu badania bez wahania stwierdził, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest operacja, bardzo dokładanie wszystko wytłumaczył, poinformował o ewentualnych konsekwencjach.. Nie mając żadnych wątpliwości poddałam się operacji, którą przeprowadził sam dr Derenda. Tego samego dnia, po kilku godzinach stałam na owej nodze, nie odczuwając żadnego bólu. Jestem 3 tygodnie po operacji, poruszam się bez bólu, jestem szczęśliwa i powoli wracam do normalnego funkcjonowania. Jeśli już spotykać na swojej drodze lekarzy, to tylko takich, jak dr Marek Derenda, profesjonalista w swojej dziedzinie, człowiek o dużej empatii i wysokiej kulturze osobistej. Wszystkiego dobrego, Panie doktorze!

Podziękowanie Dr n. med. Markowi Derendzie. Najpierw muszę opisać sytuację w jakiej się znalazłam. Będąc na oddziale neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu, przy ulicy ul. Królewieckiej w listopadzie 2009 roku. Od około 1 roku miałam silne bóle głowy, zrobiono badanie MR. W Badaniu wykazano, wewnątrzkanałowo oponiaka w części przedniej kanału kręgowego na poziomie C2-C3. Masę patologiczną o niejedno rodnym sygnale, która intensywnie również niejednorodnie wzmacniała się. Po badaniu CM zmiana miała długość ok. 28mm, był to bardzo poważny stan. Pan dr n.med. Marek Derenda podjął się wykonania operacji. Operacja była bardzo trudna i wymagała wielkich umiejętności lekarskich, trwała ok. 7 godzin. Pan dr przeprowadził ze mną w obecności mojej rodziny rozmowę jakie mogą wystąpić komplikacje po operacji - niedowład nóg i rąk, paraliż. Ja to wszystko słysząc zaufałam dr Markowi Derendzie i zgodziłam się na to bez względu co się ze mną stanie. Po długiej operacji wróciłam ,,do kręgu żywych''. Ale muszę napisać, że to wszystko zawdzięczam wspaniałemu dr n.med. Markowi Derendzie jest to człowiek o wielkim sercu, wielkim profesjonalizmie i ogromnej wiedzy. Jest pełen ciepła w podejściu do pacjenta, bardzo życzliwy i kochany jako człowiek. Dzięki takiemu lekarzowi jak jest dr Marek Derenda ja funkcjonuję dobrze, bez powikłań i mogę cieszyć się dalszym życiem. 24 marca br. opuściłam znów w/w szpital, gdzie poddałam się wstawienia zastawki domózgowej. Dlatego od razu po wyjściu postanowiłam wyrazić moją wdzięczność. Jeszcze raz bardzo dziękuję za danie mi szansy na powrót do normalnego funkcjonowania. Życzę panu dr. n.med. Markowi Derendzie dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Dziękuję z całego serca wdzięczna pacjentka.

Ingrid z Tczewa.

Do dr Marka Derendy trafiłem z bardzo silnymi bólami i podejrzeniem dyskopatii. Po pierwszej rozmowie, na podstawie opisanych symptomów, doktor Derenda zdiagnozował silną dyskopatię odcinka szyjnego i dla potwierdzenia diagnozy zlecił badanie rezonansem magnetycznym. Rezonans potwierdził diagnozę, w tym skalę przepukliny, która wymagała natychmiastowej operacji. Operacja została przeprowadzona z sukcesem, już następnego dnia mogłem samodzielnie opuścić szpital. Dzięki skutecznej operacji ustąpiły najbardziej uciążliwie dolegliwości bólowe, obecnie przechodzę rehabilitację z nadzieją na pełne wyleczenie. Dr Marek Derenda to lekarz z powołania, kompetentny i pełen empatii, budzący zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Kontakt ...

Dr Marek Derenda to lekarz z powołania, kompetentny i pełen empatii, budzący zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Kontakt z pacjentem jest wzorowy – chory jest w centrum zainteresowania, jest traktowany ze współczuciem i szacunkiem.

W trakcie kolejnych wizyt zostałem szczegółowo poinformowany o stanie zdrowia, o przyczynach dolegliwości i potencjalnych dalszych zagrożeniach. Doktor przedstawił mi wszystkie alternatywne metody leczenia (w tym spodziewane skutki każdej z terapii i związane z nimi zagrożenia/ograniczenia). Po operacji otrzymałem informacje o jej przebiegu, doktor wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące zabiegu i dalszego leczenia.

Szczególnie istotne wydaje mi się to, że dla dr Derendy najważniejszy jest człowiek, nie choroba - nie koncentruje się na skutecznym przeprowadzeniu zabiegu, ale na przewróceniu chorego do pełnej sprawności, nawet jeżeli wiąże się to z bardziej skomplikowanym leczeniem.

Moim zdaniem dr Marek Derenda to lekarz, któremu bez wahania można powierzyć swoje zdrowie.

Chciałbym w tym miejscu złożyć hołd dla dr Marka Derendy za jego niebywały profesjonalizm, empatię i podmiotowe podejście do człowieka. W obecnych czasach gdzie coraz mniej jest ludzi (w tym lekarzy), którzy zwracają uwagę na cierpienie drugiego człowieka, Pan Marek Derenda jest jednym z bardzo niewielu, którzy poważnie traktują przysięgę Hipokratesa i na pierwszym miejscu zawsze stawiają dobro pacjenta. Pomimo wielkich obaw z mojej strony dr Derenda podczas konsultacji wszystko wyczerpująco wyjaśnił, a zabieg operacyjny dot. przepukliny kręgosłupa został przeprowadzony na najwyższym światowym poziomie. Po operacji absolutnie żadnych powikłań i powrót do świata żywych bez bólu, który w paraliżujący sposób dręczył mnie od blisko 10 lat. Oprócz tego znakomity kontakt i służenie radą na każdym etapie choroby. Poza moim przypadkiem znam jeszcze kilka, które również zakończyły się pełnym sukcesem i powrotem do zdrowia. Naprawdę, dzięki ludziom takim jak dr Derenda zachowałem, zdegradowaną wcześniej prawie do zera, wiarę w lekarzy. Polecam z całego serca, a Panu Markowi życzę dużo zdrowia i samych sukcesów, aby przez długie lata mógł nieść nam tak nieocenioną pomoc.
Pozdrawiam.

Serdeczne podziękowania dla dr n. med. Pana Marka Derendy za niezwykle fachową opiekę lekarską. Szanowni Państwo, Polecam Pana Doktora jako lekarza niezwykle dbającego o pacjenta, odznaczającego się skrupulatnością, fachowością, niezwykłą empatią w stosunku do pacjenta. Mój mąż został przywieziony do Wojewódzkiego Szpitala w Elblągu w stanie skrajnej stenozy z postępującym niedowładem nóg. Rozpoznanie choroby wskazywało na ześlizg przedni L4/L5 lo, nasiloną ciasnotę kanału kręgowego w odcinku L2-S1 na podłożu kostnych zmian zwyrodnieniowych, zwłaszcza nasilonego przerostu stawów międzykręgowych; rwę kulszową lewostronną porażenną. Dodatkowo mąż jest obciążony poważnymi schorzeniami kardiologicznymi. Pan Doktor, ...

Szanowni Państwo,
Polecam Pana Doktora jako lekarza niezwykle dbającego o pacjenta, odznaczającego się skrupulatnością, fachowością, niezwykłą empatią w stosunku do pacjenta. Mój mąż został przywieziony do Wojewódzkiego Szpitala w Elblągu w stanie skrajnej stenozy z postępującym niedowładem nóg. Rozpoznanie choroby wskazywało na ześlizg przedni L4/L5 lo, nasiloną ciasnotę kanału kręgowego w odcinku L2-S1 na podłożu kostnych zmian zwyrodnieniowych, zwłaszcza nasilonego przerostu stawów międzykręgowych; rwę kulszową lewostronną porażenną. Dodatkowo mąż jest obciążony poważnymi schorzeniami kardiologicznymi. Pan Doktor, po rozpoznaniu wszystkich ewentualnych zagrożeń, dających się zidentyfikować, przeprowadził całodniową wyczerpującą operację, w trakcie której odbarczył struktury nerwowe śródkanałowe na poziomach L2/L3/L4/L5/S1. Operacja objęła także wstawienie śrub stabilizacyjnych. Po operacji ustąpiły wszelkie olbrzymie dolegliwości bólowe, uniemożliwiające jakiekolwiek funkcjonowanie męża w życiu codziennym przed operacją. W trakcie pobytu męża w szpitalu Pan Doktor wyczerpująco i bardzo szczegółowo informował nas o przebiegu leczenia i o wszystkich podejmowanych działaniach. Po operacji wykazywał bardzo duże zainteresowanie samopoczuciem męża, przebiegiem gojenia się rany pooperacyjnej, a także okazał pomoc w zorganizowaniu leczenia rehabilitacyjnego dla męża. Pan Doktor swoim zachowaniem, nastawieniem oraz zaangażowaniem wzbudził nasze ogromne zaufanie.
Życzymy z mężem Panu Doktorowi Markowi Derendzie dalszych sukcesów.
Składamy serdeczne podziękowania.
Magdalena i Kazimierz z Iławy.

W mojej ocenie dobry neurochirurg powinien być zdecydowny, spokojny, szczery a przed wszystkim posiadać bogaty bagaż wiedzy i doświadczenia. Takim lekarzem jest właśnie dr Derenda. Jest on nie tylko wspaniałym specjalistą, zaangażowanym w problemy swoich pacjentów, ale także człowiekiem odznaczającym się wielką empatią. Dzięki niemu będąc w 14 tygodniu ciąży nie obawiałam się operacji guza mózgu. Dr dokładnie wyjaśnił mi jak będzie przebiegać operacja, odpowiadał szczegółowo na moje pytania, zlecał niezbędne badania oraz konsultacje tak, aby mi i dziecku nic nie zagrażało. Operacja przebiegła bez żadnych problemów, ja i moje dziecko jesteśmy zdrowi a to wszystko właśnie dzięki dr Derendzie.
Lekarz z pasją i powołaniem.

Podziękowania dla Pana dr Marka Derenda. Jestem po operacji kręgosłupa odcinka lędźwiowego , już tego samego dnia kiedy odbyła się operacja ból, który dokuczał mi przez wiele miesięcy zniknął. Pan doktor bardzo profesjonalny, wszystko mi wytłumaczył, super podejście do pacjenta, jest osobą bardzo sympatyczną. Obecnie jestem miesiąc po zbiegu operacyjnym wszystko w jak najlepszym porządku podczas wizyty kontrolnej Pan doktor zlecił rtg w celu sprawdzenia czy nic się nie dzieje, pomimo dużej ilości pacjentów podejście do pacjenta godne polecenia i niektórzy lekarze powinni uczyć si e od Pana dr Marka ...

Podziękowania dla Pana dr Marka Derenda.
Obecnie jestem miesiąc po zbiegu operacyjnym wszystko w jak najlepszym porządku podczas wizyty kontrolnej Pan doktor zlecił rtg w celu sprawdzenia czy nic się nie dzieje, pomimo dużej ilości pacjentów podejście do pacjenta godne polecenia i niektórzy lekarze powinni uczyć si e od Pana dr Marka Derenda.
W pełni polecam jako super specjalistę, krótko mówiąc " RĘCE KTÓRE LECZĄ".

Serdeczne podziękowania dla dr n. med. Marka Derendy za profesjonalne podejście, ogromne zaangażowanie i odpowiednie pokierowanie moją chorobą. W wyniku wypadku przy pracy doznałem urazu kręgosłupa, który powodował niesamowity ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, promieniujący do prawej kończyny dolnej. Po pobycie w szpitalu, kilku konsultacjach u innych specjalistów i długotrwałej lecz nieskutecznej hospitalizacji trafiłem do dr Derendy. Pan doktor bardzo dokładnie zapoznał się z historią mojej choroby, zlecił dodatkowe badania i odpowiednio zaplanował proces leczenia. Dzięki niemu zapomniałem o bólu, normalnie funkcjonuję - a co najważniejsze- zastosowane leczenie uchroniło mnie przed ...

W wyniku wypadku przy pracy doznałem urazu kręgosłupa, który powodował niesamowity ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, promieniujący do prawej kończyny dolnej. Po pobycie w szpitalu, kilku konsultacjach u innych specjalistów i długotrwałej lecz nieskutecznej hospitalizacji trafiłem do dr Derendy. Pan doktor bardzo dokładnie zapoznał się z historią mojej choroby, zlecił dodatkowe badania i odpowiednio zaplanował proces leczenia. Dzięki niemu zapomniałem o bólu, normalnie funkcjonuję - a co najważniejsze- zastosowane leczenie uchroniło mnie przed zabiegiem operacyjnym, który zawsze niesie za sobą mniejsze lub większe ryzyko. Pan doktor dużo uwagi poświęca swojemu pacjentowi, szczegółowo wyjaśnia wszelkie wątpliwości.
Miałem naprawdę wielkie szczęście, że trafiłem na takiego właśnie lekarza - jeśli ktoś poszukuję specjalisty w zakresie neurochirurgi z całą stanowczością rekomenduję dr. Marka Derendę. To nie tylko dobry specjalista ale przede wszystkim wspaniały człowiek z wielkim sercem niosący pomoc.
Składamy serdeczne podziękowania i życzymy dalszych sukcesów.
Bogusław wraz z małżonką, Gdynia.

Do doktora Marka Derendy trafiłam z bardzo silnym bólem kręgosłupa który nie dawał mi żyć od pół roku.Bylam u wielu lekarzy ale żaden z nich nie zainteresował sie mną moim bólem i tym że cierpie.Dopiero doktor Derenda gdy zobaczył moje wyniki i przeprowadził szczegolowy wywiad ze mna stwierdził że może mi pomóc operacja i to w trybie natychmiastowym.Dziś jestem miesiąc po udanej operacji którą przeprowadzil sam Pan Doktor Derenda.Jestem Panu wdzięczna za pomoc za wizyty na których Pan Doktor mial dla mnie czas za fachową opieke w szpitalu.Naprawdę lekarz z powołania.Wdzięczna pacjentka. Monika Sadecka.

Doskonały neurochirurg, przeprowadził u mnie udaną operację usunięcia glejaka mózgu. Człowiek o wielkiej empatii, przychodził po operacji i pytał się o samopoczucie. Podczas wizyt kontrolnych było widać profesjonalizm,doświadczenie i ogromną wiedzę. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.