lekarz Marek Derenda

Neurochirurg

Chcialabym polecic kazdemu Pana doktora jako lekarza. Jest czlowiekiem o wielkim sercu i duzym poczuciu empatii do pacjenta. Jestem bardzo wdzieczna doktorowi, po operacji stanelam na nogi i czuje sie bardzo dobrze. Cierpialam bardzo dlugo zanim trafilam do doktora Derendy. Polecam kazdemu kto ma problemy z kregoslupem itp. To bardzo dobry fachowiec. Zycze Panu i Pana rodzinie wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2017. Wdzieczna pacjetka - Anna Sominka Nowy Dwor Gdanski

Pragnę wyrazić swoją wdzięczność i podziękowanie za profesjonalną opiekę lekarską Panu dr n. med. Markowi Derendzie. Właśnie minął rok od operacji rozległego oponiaka mózgu. Miałem szczęście że trafiłem w dobre ręce. Pan Doktor wytłumaczył mi jak zostanę przygotowany do operacji i poinformował mnie o możliwych zagrożeniach w trakcie i po operacji. Pomimo nie najlepszych rokowań z pełnym zaufaniem oddałem się w ręce Pana Doktora. Operacja przebiegła pomyślnie, szybko wracałem do zdrowia i sprawności ruchowej. W mojej opinii Pan dr Marek Derenda jest niezwykle kompetentnym, utalentowanym i życzliwym neurochirurgiem. Z pełnym ...

Z pełnym przekonaniem polecam innym chorym.

Bardzo polecam dr Marka Derendę, pełen profesjonalizm, ogromna wiedza i zdolności, świetny kontakt z pacjentem. Niestety mimo młodego wieku 32 lat przeszłam operację kręgosłupa. Rok temu jak dotknął mnie straszny ból, szukałam pomocy , postanowiłam umówić się na wizytę do doktora. Był to najlepszy wybór. Lekarz okazał się profesjonalny w swojej specjalizacji i do tego ,po prostu kontakt z pacjentem rewelacyjny. Na wszystkie pytania odpowiadał ze spokojem, wszystko wytłumaczył. Niestety gdy, już musiałam poddać się operacji, jednego się nie bałam, wiedziałam, że jestem w dobrych rękach, może dlatego tak nie przeżywałam i nie pomyliłam się. Jest z pacjentem przed, jak i po operacji, w każdej sytuacji można na nim polegać. Teraz pomału dochodzę do siebie, ale każdemu bardzo polecam dr Marka Derendę oraz życzę mu dalszych sukcesów zawodowych.

Bardzo miły,uprzejmy a przede wszystkim dobry lekarz.(godny polecenia w 100%).Odpowiedział na wszystkie moje pytania.Wytlumaczyl od A do Z na czym będzie polegała operacja i jakie mogą wystąpić komplikacje (na szczęście nie wystapily)😊. Powoli dochodzę do siebie. Dziękuję dr. M.Derendzie za pomyślnie wykonana operacje i życzę dalszych sukcesów zawodowych 😀

Serdeczne podziękowania dla dr n. med. Marka Derendy za profesjonalne podejście, ogromne zaangażowanie i odpowiednie pokierowanie moją chorobą. W wyniku wypadku przy pracy doznałem urazu kręgosłupa, który powodował niesamowity ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, promieniujący do prawej kończyny dolnej. Po pobycie w szpitalu, kilku konsultacjach u innych specjalistów i długotrwałej lecz nieskutecznej hospitalizacji trafiłem do dr Derendy. Pan doktor bardzo dokładnie zapoznał się z historią mojej choroby, zlecił dodatkowe badania i odpowiednio zaplanował proces leczenia. Dzięki niemu zapomniałem o bólu, normalnie funkcjonuję - a co najważniejsze- zastosowane leczenie uchroniło mnie przed ...

W wyniku wypadku przy pracy doznałem urazu kręgosłupa, który powodował niesamowity ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, promieniujący do prawej kończyny dolnej. Po pobycie w szpitalu, kilku konsultacjach u innych specjalistów i długotrwałej lecz nieskutecznej hospitalizacji trafiłem do dr Derendy. Pan doktor bardzo dokładnie zapoznał się z historią mojej choroby, zlecił dodatkowe badania i odpowiednio zaplanował proces leczenia. Dzięki niemu zapomniałem o bólu, normalnie funkcjonuję - a co najważniejsze- zastosowane leczenie uchroniło mnie przed zabiegiem operacyjnym, który zawsze niesie za sobą mniejsze lub większe ryzyko. Pan doktor dużo uwagi poświęca swojemu pacjentowi, szczegółowo wyjaśnia wszelkie wątpliwości.
Miałem naprawdę wielkie szczęście, że trafiłem na takiego właśnie lekarza - jeśli ktoś poszukuję specjalisty w zakresie neurochirurgi z całą stanowczością rekomenduję dr. Marka Derendę. To nie tylko dobry specjalista ale przede wszystkim wspaniały człowiek z wielkim sercem niosący pomoc.
Składamy serdeczne podziękowania i życzymy dalszych sukcesów.
Bogusław wraz z małżonką, Gdynia.

Serdeczne podziękowania dla dr n. med. Pana Marka Derendy za niezwykle fachową opiekę lekarską. Szanowni Państwo, Polecam Pana Doktora jako lekarza niezwykle dbającego o pacjenta, odznaczającego się skrupulatnością, fachowością, niezwykłą empatią w stosunku do pacjenta. Mój mąż został przywieziony do Wojewódzkiego Szpitala w Elblągu w stanie skrajnej stenozy z postępującym niedowładem nóg. Rozpoznanie choroby wskazywało na ześlizg przedni L4/L5 lo, nasiloną ciasnotę kanału kręgowego w odcinku L2-S1 na podłożu kostnych zmian zwyrodnieniowych, zwłaszcza nasilonego przerostu stawów międzykręgowych; rwę kulszową lewostronną porażenną. Dodatkowo mąż jest obciążony poważnymi schorzeniami kardiologicznymi. Pan Doktor, ...

Szanowni Państwo,
Polecam Pana Doktora jako lekarza niezwykle dbającego o pacjenta, odznaczającego się skrupulatnością, fachowością, niezwykłą empatią w stosunku do pacjenta. Mój mąż został przywieziony do Wojewódzkiego Szpitala w Elblągu w stanie skrajnej stenozy z postępującym niedowładem nóg. Rozpoznanie choroby wskazywało na ześlizg przedni L4/L5 lo, nasiloną ciasnotę kanału kręgowego w odcinku L2-S1 na podłożu kostnych zmian zwyrodnieniowych, zwłaszcza nasilonego przerostu stawów międzykręgowych; rwę kulszową lewostronną porażenną. Dodatkowo mąż jest obciążony poważnymi schorzeniami kardiologicznymi. Pan Doktor, po rozpoznaniu wszystkich ewentualnych zagrożeń, dających się zidentyfikować, przeprowadził całodniową wyczerpującą operację, w trakcie której odbarczył struktury nerwowe śródkanałowe na poziomach L2/L3/L4/L5/S1. Operacja objęła także wstawienie śrub stabilizacyjnych. Po operacji ustąpiły wszelkie olbrzymie dolegliwości bólowe, uniemożliwiające jakiekolwiek funkcjonowanie męża w życiu codziennym przed operacją. W trakcie pobytu męża w szpitalu Pan Doktor wyczerpująco i bardzo szczegółowo informował nas o przebiegu leczenia i o wszystkich podejmowanych działaniach. Po operacji wykazywał bardzo duże zainteresowanie samopoczuciem męża, przebiegiem gojenia się rany pooperacyjnej, a także okazał pomoc w zorganizowaniu leczenia rehabilitacyjnego dla męża. Pan Doktor swoim zachowaniem, nastawieniem oraz zaangażowaniem wzbudził nasze ogromne zaufanie.
Życzymy z mężem Panu Doktorowi Markowi Derendzie dalszych sukcesów.
Składamy serdeczne podziękowania.
Magdalena i Kazimierz z Iławy.

Drodzy Państwo, Jeżeli ktoś zastanawia się nad wyborem neurochirurga z całą stanowczością REKOMENDUJĘ dr Marka Derendę. Od pierwszej wizyty dr Derenda wzbudził moje zaufanie i poczułam, że ,,wczuł się" w mój problem. dokładnie zapoznał się z przebiegiem mojej choroby i po raz pierwszy nie zostałam odesłana tylko z receptą. Szczegółowo (wręcz obrazowo) zostałam poinformowana jak będzie przebiegała operacja. pierwszy raz nie bałam się przed operacją (piąta). Wiedziałam, że jestem w dobrych rękach - dosłownie. Teraz jestem już po operacji odcinka szyjnego kręgosłupa i wiem, że wracam do pełnej sprawności. To ...

Drodzy Państwo,
Teraz jestem już po operacji odcinka szyjnego kręgosłupa i wiem, że wracam do pełnej sprawności. To za sprawą PROFESJONALIZMU dr Derendy. Do tego bardzo opiekuńczy i zawsze znajduje czas na rozmowę, takie podejście ma do każdego pacjenta.To nie tylko bardzo dobry specjalista, to człowiek z wielkim sercem niosący pomoc.

Podziękowanie Dr n. med. Markowi Derendzie. Najpierw muszę opisać sytuację w jakiej się znalazłam. Będąc na oddziale neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu, przy ulicy ul. Królewieckiej w listopadzie 2009 roku. Od około 1 roku miałam silne bóle głowy, zrobiono badanie MR. W Badaniu wykazano, wewnątrzkanałowo oponiaka w części przedniej kanału kręgowego na poziomie C2-C3. Masę patologiczną o niejedno rodnym sygnale, która intensywnie również niejednorodnie wzmacniała się. Po badaniu CM zmiana miała długość ok. 28mm, był to bardzo poważny stan. Pan dr n.med. Marek Derenda podjął się wykonania operacji. Operacja była bardzo trudna i wymagała wielkich umiejętności lekarskich, trwała ok. 7 godzin. Pan dr przeprowadził ze mną w obecności mojej rodziny rozmowę jakie mogą wystąpić komplikacje po operacji - niedowład nóg i rąk, paraliż. Ja to wszystko słysząc zaufałam dr Markowi Derendzie i zgodziłam się na to bez względu co się ze mną stanie. Po długiej operacji wróciłam ,,do kręgu żywych''. Ale muszę napisać, że to wszystko zawdzięczam wspaniałemu dr n.med. Markowi Derendzie jest to człowiek o wielkim sercu, wielkim profesjonalizmie i ogromnej wiedzy. Jest pełen ciepła w podejściu do pacjenta, bardzo życzliwy i kochany jako człowiek. Dzięki takiemu lekarzowi jak jest dr Marek Derenda ja funkcjonuję dobrze, bez powikłań i mogę cieszyć się dalszym życiem. 24 marca br. opuściłam znów w/w szpital, gdzie poddałam się wstawienia zastawki domózgowej. Dlatego od razu po wyjściu postanowiłam wyrazić moją wdzięczność. Jeszcze raz bardzo dziękuję za danie mi szansy na powrót do normalnego funkcjonowania. Życzę panu dr. n.med. Markowi Derendzie dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Dziękuję z całego serca wdzięczna pacjentka.

Ingrid z Tczewa.

2003roku przeszłam dwie operacje kręgosłupa które były koszmarem ! Po tamtych operacjach nie mogłam już zaufać lekarzom do dnia kiedy trafiłam do DR. Marka Derędy " gdy dowiedziałam się, że grozi mi wózek inwalidzki i muszę poddać się trzeciej operacji byłam bardzo zdenerwowana ale po rozmowie z DR. Markiem Derenda poczułam wewnętrzny spokój i 100 % zaufanie jest wspaniałym lekarzem a przede wszystkim dobrym człowiekiem który szanuje ludzi a takie cechy powinien posiadać każdy lekarz. Z całego serca dziękuję Panie Doktorze.

Pragnę podziękować Doktorowi Markowi Derndzie za wykonaną bardzo skomplikowaną i trudną operację kręgosłupa lędźwiowego co groziło mi kalectwem a nawet wózkiem inwalidzkim o czym byłam poinformowana. Całkowicie zaufałam specjaliście, że będzie dobrze i też tak jest. Jest to lekarz, który podchodzi do pacjenta z sercem na dłoni. Za te precyzyjne dłonie na które brakuje mi słów podziękowania. Dziękuję, Regina D. (15.01.2016 operacja)