lekarz Marek Derenda

Neurochirurg

Doskonały neurochirurg, przeprowadził u mnie udaną operację usunięcia glejaka mózgu. Człowiek o wielkiej empatii, przychodził po operacji i pytał się o samopoczucie. Podczas wizyt kontrolnych było widać profesjonalizm,doświadczenie i ogromną wiedzę. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.

Podziękowania dla Pana dr Marka Derenda. Jestem po operacji kręgosłupa odcinka lędźwiowego , już tego samego dnia kiedy odbyła się operacja ból, który dokuczał mi przez wiele miesięcy zniknął. Pan doktor bardzo profesjonalny, wszystko mi wytłumaczył, super podejście do pacjenta, jest osobą bardzo sympatyczną. Obecnie jestem miesiąc po zbiegu operacyjnym wszystko w jak najlepszym porządku podczas wizyty kontrolnej Pan doktor zlecił rtg w celu sprawdzenia czy nic się nie dzieje, pomimo dużej ilości pacjentów podejście do pacjenta godne polecenia i niektórzy lekarze powinni uczyć si e od Pana dr Marka ...

Podziękowania dla Pana dr Marka Derenda.
Obecnie jestem miesiąc po zbiegu operacyjnym wszystko w jak najlepszym porządku podczas wizyty kontrolnej Pan doktor zlecił rtg w celu sprawdzenia czy nic się nie dzieje, pomimo dużej ilości pacjentów podejście do pacjenta godne polecenia i niektórzy lekarze powinni uczyć si e od Pana dr Marka Derenda.
W pełni polecam jako super specjalistę, krótko mówiąc " RĘCE KTÓRE LECZĄ".

Od miesięcy zmagałam sie z bólem nogi, w ostatnich tygodniach ból nie do zniesienia, drętwienie całej kończyny łącznie ze stopą, ból przy siadaniu, proste czynności typu umycie zębów stały się udręką, nie mówiąc już o wyjściu na zewnątrz, gdzie pokonanie krótkiego dystansu wiązało się z ogromnym wysiłkiem... /rezonans wykazał przepuklinę na odcinku L5/S1/ przyjmując kolejne leki, które w żaden sposób nie przynosiły ulgi, słysząc od innych lekarzy, "że od tego sie nie umiera”, w końcu trafiłam do dr Marka Derendy🙂 Od tego momentu już tylko same pozytywy..Dr Derenda po zapoznaniu się z moim przypadkiem i przeprowadzeniu badania bez wahania stwierdził, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest operacja, bardzo dokładanie wszystko wytłumaczył, poinformował o ewentualnych konsekwencjach.. Nie mając żadnych wątpliwości poddałam się operacji, którą przeprowadził sam dr Derenda. Tego samego dnia, po kilku godzinach stałam na owej nodze, nie odczuwając żadnego bólu. Jestem 3 tygodnie po operacji, poruszam się bez bólu, jestem szczęśliwa i powoli wracam do normalnego funkcjonowania. Jeśli już spotykać na swojej drodze lekarzy, to tylko takich, jak dr Marek Derenda, profesjonalista w swojej dziedzinie, człowiek o dużej empatii i wysokiej kulturze osobistej. Wszystkiego dobrego, Panie doktorze!

Do doktora Marka Derendy trafiłam z bardzo silnym bólem kręgosłupa który nie dawał mi żyć od pół roku.Bylam u wielu lekarzy ale żaden z nich nie zainteresował sie mną moim bólem i tym że cierpie.Dopiero doktor Derenda gdy zobaczył moje wyniki i przeprowadził szczegolowy wywiad ze mna stwierdził że może mi pomóc operacja i to w trybie natychmiastowym.Dziś jestem miesiąc po udanej operacji którą przeprowadzil sam Pan Doktor Derenda.Jestem Panu wdzięczna za pomoc za wizyty na których Pan Doktor mial dla mnie czas za fachową opieke w szpitalu.Naprawdę lekarz z powołania.Wdzięczna pacjentka. Monika Sadecka.

Do dr Marka Derendy trafiłem z bardzo silnymi bólami i podejrzeniem dyskopatii. Po pierwszej rozmowie, na podstawie opisanych symptomów, doktor Derenda zdiagnozował silną dyskopatię odcinka szyjnego i dla potwierdzenia diagnozy zlecił badanie rezonansem magnetycznym. Rezonans potwierdził diagnozę, w tym skalę przepukliny, która wymagała natychmiastowej operacji. Operacja została przeprowadzona z sukcesem, już następnego dnia mogłem samodzielnie opuścić szpital. Dzięki skutecznej operacji ustąpiły najbardziej uciążliwie dolegliwości bólowe, obecnie przechodzę rehabilitację z nadzieją na pełne wyleczenie. Dr Marek Derenda to lekarz z powołania, kompetentny i pełen empatii, budzący zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Kontakt ...

Dr Marek Derenda to lekarz z powołania, kompetentny i pełen empatii, budzący zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Kontakt z pacjentem jest wzorowy – chory jest w centrum zainteresowania, jest traktowany ze współczuciem i szacunkiem.

W trakcie kolejnych wizyt zostałem szczegółowo poinformowany o stanie zdrowia, o przyczynach dolegliwości i potencjalnych dalszych zagrożeniach. Doktor przedstawił mi wszystkie alternatywne metody leczenia (w tym spodziewane skutki każdej z terapii i związane z nimi zagrożenia/ograniczenia). Po operacji otrzymałem informacje o jej przebiegu, doktor wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące zabiegu i dalszego leczenia.

Szczególnie istotne wydaje mi się to, że dla dr Derendy najważniejszy jest człowiek, nie choroba - nie koncentruje się na skutecznym przeprowadzeniu zabiegu, ale na przewróceniu chorego do pełnej sprawności, nawet jeżeli wiąże się to z bardziej skomplikowanym leczeniem.

Moim zdaniem dr Marek Derenda to lekarz, któremu bez wahania można powierzyć swoje zdrowie.

Jestem 3 miesiące po operacji przepukliny dyskowej na poziomie L5/S1 . Byłam na trzech wizytach neurochirurgicznych i wybrałam Dr. Derendę . Swoim spokojem i rzeczowym podejściem do problemu , wzbudził moje zaufanie. Odpowiedział na każde nurtujące mnie pytania. Operacja przebiegła bez komplikacji . W szpitalu wiedziałam że mój kręgosłup jest w dobrych rękach. Obecnie powoli wracam do normalnego życia bez bólu . Dziękuję i życzę dalszych sukcesów zawodowych.

Po wielu latach zmagań z neuralgią nerwu trójdzielnego i stosowaniu wielu leków, szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym, gdy nasilały się bóle, trafiłem na zabieg do Pana Doktora. Usunięcie nerwu spowodowało, że wróciłem rychło do normalnego funkcjonowania, już nie mam bólów ani problemów z codziennym funkcjonowaniem, gdyż nawet toaleta i ubieranie sprawiały mi problem. Czuję się wspaniale, za co dziękuję Panie Doktorze.

Chciałbym w tym miejscu złożyć hołd dla dr Marka Derendy za jego niebywały profesjonalizm, empatię i podmiotowe podejście do człowieka. W obecnych czasach gdzie coraz mniej jest ludzi (w tym lekarzy), którzy zwracają uwagę na cierpienie drugiego człowieka, Pan Marek Derenda jest jednym z bardzo niewielu, którzy poważnie traktują przysięgę Hipokratesa i na pierwszym miejscu zawsze stawiają dobro pacjenta. Pomimo wielkich obaw z mojej strony dr Derenda podczas konsultacji wszystko wyczerpująco wyjaśnił, a zabieg operacyjny dot. przepukliny kręgosłupa został przeprowadzony na najwyższym światowym poziomie. Po operacji absolutnie żadnych powikłań i powrót do świata żywych bez bólu, który w paraliżujący sposób dręczył mnie od blisko 10 lat. Oprócz tego znakomity kontakt i służenie radą na każdym etapie choroby. Poza moim przypadkiem znam jeszcze kilka, które również zakończyły się pełnym sukcesem i powrotem do zdrowia. Naprawdę, dzięki ludziom takim jak dr Derenda zachowałem, zdegradowaną wcześniej prawie do zera, wiarę w lekarzy. Polecam z całego serca, a Panu Markowi życzę dużo zdrowia i samych sukcesów, aby przez długie lata mógł nieść nam tak nieocenioną pomoc.
Pozdrawiam.

Pan doktor Derenda bardzo sprawnie ocenił wyniki badań i zasugerował metode leczenia. Jasno wytłumaczył dostępne możliwości i potencjalne problemy z nimi związane. Merytoryczna forma wypowiedzi zrozumiała dla laika, cechuje go profesjonalizm, zaangażowanie i ogromna znajomość tematu. Bardzo dba o swoich pacjentów, do każdego z nich podchodzi indywidualnie z dużą empatią.

Z całego serca dziękuję Panu dr. Markowi Derendzie oddziału Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu. Wspaniały doktor profesjonalista w każdym celu, uprzejmy i przemiły. Poza tym jest skuteczny, bardzo dobry człowiek i wspaniały operator. Dla mnie najlepszy z najlepszych!!!!!!! Jestem po operacji kręgosłupa. Jest z pacjentem przed, jak i po operacji, w każdej sytuacji można na nim polegać. Teraz pomału dochodzę do siebie, każdemu bardzo polecam dr. Derende i życzymy z rodziną dalszych sukcesów zawodowych.