lekarz Mariusz Skupin

Ginekolog położnik, Ginekolog

Ostrzegam przed dr Skupinem. Zostawił kobietę w dniu porodu bez obiecanej należytej opieki. Całkowity brak kontaktu. Dr Skupin prowadził ciążę żony, ponieważ obiecał osobiście wykonać cięcie cesarskie, żona była już po jednym. Obiecywał, że nie ma z tym problemu, podobno w szpitalu wszyscy lekarze mieli respektować wybór rodzącej. Dzień przed umówionym terminem zaczęły się skurcze, dr podobno był w kontakcie z oddziałem i wiedział, że to jeszcze nie poród, ponownie obiecał, że nawet w nocy przyjedzie wykonać cc. O 4 nad ranem zaczęła się regularna czynność skurczowa, dzwoniliśmy na zmianę do doktora przez 2,5h. Zero odzewu. O 6:40 odeszły wody, dziecko zeszło w kanał rodnych i żona musiała rodzić naturalnie. Nie była na to gotowa w żaden sposób, dlatego nie polecany tej kliniki. Lekarz mimo zaczętego dyżuru nie oddzwonił, nie odpisał, nie przyszedł sprawdzić jak ma się żona. Jedyne, co zrobił, to wysłał swoją położną na przeszpiegi dot. nastawienia żony co do sytuacji. Kłamstwem co to dr podobno słyszał, że nie zgłaszałem skurczy i on nie wiedział jaka jest sytuacja. Wszystko pisaliśmy w SMS pomiędzy telefonami. Lekarz nie odezwał się nijak po tej całej sytuacji. Kompletny brak człowieczeństwa, odwagi, by oddzwonić, podejść."

Nie polecam. Strata czasu i pieniędzy. Dopóki jest dobrze to lekarz jest miły i ,,pomocny", a gdy coś sie komplikuje to umywa ręce i znika w potrzebie.

Lekarz robi świetne wrażenie, ładnie mówi i..koniec. Prowadził moją drugą ciążę, pierwsza zakończona cc, drugą obiecał, że wykona również cc w szpitalu św Rodziny. Podobno ten szpital miał respektować wybór kobiety. Nic bardziej mylnego. Zmuszają do porodu sn mimo panicznego lęku i złego samopoczucia. Dr Skupin obiecał wykonać cc w ustalonym terminie, jednak gdyby poród zaczął się szybciej obiecywał przyjechać nawet w nocy. Noc przed terminem zaczęły się skurcze podczas pobytu na oddziale. Mąż i ja dzwoniliśmy i pisaliśmy sms z opisem sytuacji przez 2.5h aż nie odeszły mi wody i musiałam rodzić naturalnie. Byłam przerażona, kompletnie nieprzygotowana na to. Poród zniosłam wg moich oczekiwań bardzo źle. Lekarz mimo zaczętego dyżuru w dniu porodu nie oddzwonił, nie przyszedł. Wysłał swoją położną na ocenę sytuacji, która kłamała, że doktor nie wiedział, że rodzę i że nie powinnam oczekiwać od niego pomocy nocnej. Sam nie odezwał się w żaden sposób. Jestem tak bardzo zaskoczona i rozczarowana, że lekarz może tak postąpić.

DWOMA RĘKOMA PODPISUJE SIE POD WSZYSTKIMI POZYTYWNYMI OPINIAMI NA TEMAT PANA DOKTORA!!! GDYBY BYŁ RÓWNIEŻ STOMATOLOGIEM, PEDAITRĄ, KARDIOLOGIEM, OKULISTĄ TO NAPWENO BYŁABYM WIERNĄ PACJENTKĄ W WSZYSTKICH SPECJALIZACJACH!!!!!! GORĄCO POLECAM!!!!!!

Do Pana doktora trafiłam z polecenia koleżanek, które prowadziły u niego ciąże i rodziły na jego dyżurze (ogólnie były zadowolone). PLUSY: -miły, sympatyczny człowiek, odpowie na każde pytanie -komfortowa atmosfera i warunki podczas wizyty i na tym plusy się kończą MINUSY: -Pan doktor lubi przyjmować "między wizytami" nieumówione wcześniej pacjentki, przez co nigdy nie zdarzyło mi się wejść do gabinetu zgodnie z umówioną godziną, a starałam się być zawsze ok.10min wcześniej -nie kieruje na badania (chociaż i tak każda z nas za nie płaci, ponieważ on ma tylko prywatną praktykę) ...

PLUSY:
-miły, sympatyczny człowiek, odpowie na każde pytanie
-komfortowa atmosfera i warunki podczas wizyty
i na tym plusy się kończą
MINUSY:
-nie kieruje na badania (chociaż i tak każda z nas za nie płaci, ponieważ on ma tylko prywatną praktykę) !!! - przez całą ciążę miałam tylko 3 morfologie mimo,że miałam anemię (teraz ujeżdżam z dzieckiem po poradniach hematologicznych, ponieważ ma pogłębiającą się niedokrwistość); mocz tylko na początku i na końcu ciąży; posiew na paciorkowce pobrał dopiero (nieszczęśliwie) na dzień przed porodem, co skończyło się tym,że dziecko, mimo tego, że podano mi w szpitalu trzy dawki antybiotyku, zaraziło się bakteriami podczas porodu i nadal to leczymy...
-nie odbiera telefonu, jak ma dyżur w szpitalu, ale ... odpisuje na sms - tak było w moim przypadku (kilkakrotnie do niego dzwoniłam, gdyż odeszły mi wody płodowe)
-mimo,że przyjechałam do niego na dyżur, a wody wręcz chlustały i ciekło ze mnie podczas badania, Pan doktor, charakterystycznym dla siebie, spokojnym tonem, poinformował mnie,że ewidentnie jest to pęknięcie pęcherza płodowego i mam 1,5cm rozwarcia, ale nie przyjmie mnie na oddział, bo nie ma miejsc !!!! kazał mi jechać do innego szpitala, .....a pacjentkę przede mną przyjął ! Generalnie jak powiedziałam to w szpitalu, w którym rodziłam, położna zaczęła się śmiać, co to znaczy "nie ma miejsc?" Do tego zdziwił ją fakt, jak można odesłać z kwitkiem prywatną pacjentkę i to jeszcze taką, której od 7 godzin ciekną wody po nogach...
-kiedy przyszłam na wizytę kontrolną 6tyg. po porodzie, miał przede mną 3 pacjentki "między wizytami", przez co przyjął mnie 20 minut później !!!
Wiem, że następnej ciąży na pewno u niego nie poprowadzę.

Prowadził moją drugą ciążę (pierwsza prowadzona przez innego lekarza niestety obumarła, gdyż tamten zignorował niepokojące objawy). Niczego nie bagatelizował, dokładny, rzeczowy, wysoka kultura, życzliwym słowem dodawał otuchy, iż tym razem uda się (i tak też było:).Bardzo delikatny i taktowny podczas badania. Jedyny minus-sądze, iż ilość badań zlecanych w czasie ciąży zdecydowanie niewystarczająca. Poza tym do niczego nie można się przyczepić - dobry lekarz i życzliwy człowiek.

Bardzo dobry.Poświęcił mi dużo czasu na wytłumaczenie moich dolegliwości.Serdeczny,godny zaufania.

Wspaniały ginekolog! Trafiłam do niego w czasie ciąży, po tym jak uciekłam w popłochu od innego lekarza:-) Dr wszystko szczegółowo tłumaczy, udostępnia komórkę, więc można zadzwonić, kiedy coś niepokoi. Ja skorzystałam z tego tylko raz. Nie dość, że doktor odebrał, to jeszcze spokojnie i szczegółowo wyjaśniał. Spłynęła na mnie fala spokoju;-) Tak było do końca ciąży. Termin porodu wypadł podczas urlopu dra Skupina - prosił o sms, gdyby coś się działo. Wysłałam smsa, że urodziłam, a on wysłał mi gratulacje. Czy ktoś uwierzy, że w Polsce jest taki lekarz?:-) JEST. Polecam!

Wspaniały lekarz i człowiek. Doktor jest moim lekarzem od 14 lat, urodziłam z jego pomocą dwóch zdrowych synów. Zawsze uprzejmy, uśmiechnięty i taktowny. Poświęca mi zawsze tyle czasu ile trzeba, spokojnie i rzeczowo wytłumaczy każdy problem. Zdecydowanie polecam tego lekarza.

Wspaniały człowiek i wspaniały lekarz!!!Gorąco polecam!!!

Wspaniały człowiek i wspaniały lekarz!!!Gorąco polecam!!!