prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Zazwyczaj nie udzielam się na tego typu forach ale mój nowy uśmiech zrobił na mnie na tyle duże wrażenie że postanowiłam polecić gabinet Piotra Fudaleja. Jednak zanim podjęłam decyzję o leczeniu u profesora to faktycznie przeczytałam wszystkie opinie na jego temat i przepytałam znajomych. Zgadzam się z opiniami że ciężko jest się umówić bezpośrednio do profesora. Ale akurat mój przypadek nie był "nagły" więc to była tylko kwestia czasu... Z tego co pamiętam to pierwsza konsultacja przebiegła sprawnie ;) później plan leczenia itd. też ok. Jednak dla mnie najważniejszy był efekt końcowy... był świetny :) To mówi samo za siebie.

kontakt do dr Piotra dostałam od koleżanki, która była żywym przykładem rewelacyjnych efektów leczenia! moje leczenie trwało dość długo - spowodowane było dwukrotnym przekładaniem operacji wady zgryzu (brak funduszy NFZ). Jednak warto było czekac - po zdjęciu aparatu efekt przechodzi moje oczekiwania - zęby są jak od linijki, zgryz idealnie prosty. Bzdurą jest, że do aparatu należy usuwać jakiekolwiek zęby - ja mam wszystkie na swoim miejscu :) Jeżeli chodzi o dr Piotra jest profesjonalistą w swoim zawodzie i lepszego w Polsce nie ma. Jeżeli ktoś narzeka na brać poświęconego czasu z jego strony - uwierzcie, że dr pracuje na pełnych obrotach, nie tylko w Polsce. Ma wykwalifikowany zespół składający się z miłych Pań, które zajmują się pacjentami na wizytach kontrolnych, oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarza. Polecam na 100 %!!!!

Trafiłam do gabinetu na Wielickiej z córką, która miała ogromny bajzel w buzi. Podczas wizyty szczególnie ważne było dla mnie profesjonalne podejście lekarzy z Wielickiej, a szczególnie Pana Piotra Fudaleja. Nie było łatwo się dostać do niego na wizytę, ale warto było troszkę poczekać. Atmosfera w gabinecie jest bardzo miła. Wizyty odbywają się punktualnie. Pozdrawiam cały zespół lekarzy i do zobaczenia!

Trudno jest umówić się z doktorem na wizytę ale nie zmienia to mojego zdania na jego temat. Mnie w koncu się udało. Ma w oczach rentgen. Wizyty bardzo przyjemne i co ważne - kawa na ławę. Mój przypadek był z tej kategorii średnio trudny, ale i tak się bałam efektu końcowego... ;) Piszę opinię już po zdjęciu aparatu i jestem bardzo zadowolna i dumna z efektu. Dam też wszystkim wskazówkę - trzeba się rygorystycznie stosować do zaleceń profesora. Wtedy wszystko pójdzie dobrze :)

Ważne jest to żeby pacjent czuł się bezpiecznie a każda wizyta przebiegała sprawnie. Nie inaczej jest w gabinecie profesora Fudaleja. Pan doktor na każde moje pytanie odpowiada z cierpliwością. Dodatkowo personel jest bardzo miły, pozytywnie nastawiony do pacjenta. Samo leczenie jest na światowym poziomie! Bardzo polecam profesora i jego zespół.

Witam, jestem obecnie na początku mojego leczenie, ale już pierwsze podejście doktora było świetne, więc postanowiłem o tym napisać. Mam wadę zgryzu, w której górne zęby zachodzą na dolne. Sytuacja nie jest dramatyczna, ale wygląda trochę nieestetycznie. Po pierwszej wizycie otrzymałem plan leczenia i propozycję noszenia aparatu na dolne i górne zęby. Leczenie ma nie być skomplikowane, ale przez pierwszy okres muszę bywać częściej na wizytach kontrolnych. Doceniam bardzo profesjonalne podejście doktora, który poznał mnie także z innymi lekarzami, z którymi będę miał do czynienia w trakcie leczenia. Poświęcił mi tyle czasu ile chciałem i odpowiadał na moje pytania bardzo dokładnie. Trafiłem do niego trochę z polecenia, trochę sprawdzałem w internecie jego doświadczenie.

Leczę się w gabinecie Ortodoncja już ponad rok i jak dotąd jestem bardzo zadowolona. Profesor Fudalej jest świetnym specjalistą i ortodontą z powołania. Jego asystentki to jego prawa ręka. Zawsze pomocne i miłe w podejściu do pacjenta. Polecam leczenie zdecydowanie.

Jeśli chodzi o ortodoncje to nie ma sobie równych. Ale duże podziękowania dla całego zespołu, który przygotował moje zęby pod założenie aparatu. Nie da się ukryć, że spory ze mnie panikarz, dlatego obawiałem się przebiegu leczenia. Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że polecam tę placówkę!

Świetny człowiek i lekarz. Doskonale radzi sobie z ciężkimi przypadkami. Mój był przewlekle skomplikowany. Ostatecznie wyszliśmy na prostą ;) Bardzo dziękuję całemu zespołowi bo bez zaangażowania wszystkich nie byłoby to możliwe! Serdecznie rekomenduję profesora Piotra Fudaleja.

Kilka spostrzeżeń - nie jest łatwo dostać się na wizytę do profesora, ale generalnie warto poczekać bo ma skaner w oczach ;) Jego diagnoza i plan leczenia w punkt. Objaśnienia dostawałem "w ratach", trochę zabiegamy, ale zawsze z dużym szacunkiem. Jak dla mnie duże OK.