prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Fajnie jest wśród uśmiechnietych ludzi :)))) Dużo czytalam zanim zdecydowalam sie na leczenie ortodontyczne. Od poczatku stawialam na invisalign. Moja wada zalapała się na te nakładki i bez dyskusyjnie uwazam, że jest to leczenie wręcz doskonale!!! a profesor to wizjoner!!!

Dziekuję za śliczny uśmiech mojej córeczki Zosi :) Jestem pelna podziwu dla pracy zespolu doktora Fudaleja. Z pewnością bedę polecać.

Pani Ania prosiła mnie o opinię na temat leczenia u pana Fudaleja. Co czynię z wielką radością ponieważ profesor jest bardzo dobrym lekarzem i człowiekiem, o czym każdy może się przekonać już podczas pierwszego kontaktu. Na każde moje pytanie zna odpowiedź :) Po prostu to jest bardzo doświadczony ortodonta. Polecam państwu pana Fudaleja.

Od stycznia-lutego leczę się pod okiem profesora Piotra Fudaleja. Profesor odpowiada szczerze i fachowo na moje pytania. A jeśli chodzi o samo leczenie to jestem prawdę mówiąc zszokowana jak szybko przesuwają się zęby.. możliwe że to z powodu że były dość krzywe ;) Jestem po wizytach kontrolnych i póki co wszystko idzie w porządku.

Zostałem poproszony przez prof. Piotra Fudaleja o podzielenie się z Państwem swoją opinią na temat leczenia ortodontycznego. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy profesora oraz jego zespołu. Samo leczenie przebiegło bez komplikacji, ale doświadczenie profesora Fudaleja towarzyszyło mi podczas wszystkich konsultacji. Bardzo dziękuję za mój "nowy" uśmiech i życzę dalszych sukcesów.

Zdecydowanie jest to profesjonalista. Bardo rozsądny i doświadczony profesor ortodonxji. Polecam że spokojem.

Mogę tylko potwierdzić wszystkie te opinie- to dobry lekarz z ogromnymi kompetencjami. Szanuję i polecam absolutnie wszystkim. Pozdrowienia dla profesora :)

potwierdzam te wszystkie opinie - super lekarz z duzym doswiadczeniem medycznym. Potrafi rozmawiac nie to co inni lekarze. Polecam..

Z przekonaniem mogę polecić profesora Fudalej. Nie miałam okazji wcześniej spotkać takiego lekarza, w ogóle jako człowieka. Świetny i doświadczony. Klasa sama w sobie. Polecam.

Bez dyskusyjnie jest to lekarz godny polecenia. Bardzo profesjonalny! Zdecydowanie polecam wszystkim którzy mają wysokie wymagania wobec lekarza... tutaj się nie zawiedziecie :)