prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Jestem wieloletnim pacjentem Profesora. Właśnie zakończyła się moja aktywna faza leczenia aparatem orto. Przyszedł czas na retencję. Jestem zadowolony z efektów, jednakże wiem, ze to jeszcze nie koniec. Podsumowując te dwa i pół roku - wszystko przebiegało na prawdę super. Nie żałuje, że wybrałem Profesora. Wszystko ok! Wizyty zawsze umawiane z duzym wyprzedzeniem. Brak kolejek - w końcu każdy ma swoją ustaloną godzinę. Panie asystentki bardzo miłe. Generalnie wszystko na pięć +.

Długo szukałam dobrego specjalisty, aż trafiłam do Profesora (przez przypadek). Podoba mi się sposób podejścia do pacjenta - czyli - konkretyzacja działań! Profesor w sposób przystępny (dla mnie laika) wytłumaczył wszystko co będzie wykonywane, i co czeka nas na samym końcu. Nie owijał w bawełnę i uświadomił mnie o możliwych przeszkodach. Przede mną jeszcze około 9 miesięcy terapii, a efekty już widać! dla mnie Super!

Pan Profesor to bardzo uprzejmy człowiek, który posiada ogromną wiedzę. Mi pomógł przy dosyć skomplikowanym przypadku. Leczenie orto, którego się podjąłem bardzo dużo zmieniło (szczególnie jeżeli chodzi o walory estetyczny - znaczna poprawa rysów twarzy). Nigdy wcześniej nie przypuszczałem, że terapią ortodontyczną można tyle zdziałać! Trzeba po prostu udać się do specjalisty z prawdziwego zdarzenia. Polecam Pana Profesora.

Panie Profesorze dziękujemy za kompleksową opiekę nad przypadkiem córki. Każda wizyta przebiegała w przyjemnej atmosferze, dziecko w ogole sie nie bało. Zostalo nam wszystko dokładnie opisane i wyjaśnione. Przed nami okres retencji i koniec leczenia. Placówka gdzie przyjmuje Profesor została nam polecona z racji ogromnego profesjonalizmu, z czym się w 100% zgadzamy.

Polecam wizytę u Prof. Fudaleja. Czułam, że jestem w rękach profesjonalisty. Była to kolejna wizyta kontrolna. Profesor na bieżąco tłumaczy co robi i ostrzega gdy ma się pojawić jakiś większy "ból bądź nacisk". Ostatnio również dodatkowo skonsultowałam kwestię prostowania zębów - metodą nakładkową dla mojego męza Teraz pewnie będziemy uczęszczać razem. Polecam.

Pan Profesor to bardzo uprzejmy i życzliwy człowiek i przy tym ma ogromną wiedzę moje leczenie dobiegło końca mój zgryz jest taki, o jakim marzyłam operacja udana dziękuję za poświęcony mi czas i prace, jaką pan włożył w mój zgryz jest pan niezastąpiony najlepszy w kraju i za granicą. Kamila Łopacińska.

Od kilku miesięcy noszę aparat Invisalign. Na ten moment efekt jest bardzo fajny. Początkowo miałam duze obawy czy leczenie za pomocą nakladek bedzie skuteczne. Jest skuteczne, to już wiem. Jestem zywym przykladem :) Profesor to świetny człowiek. Myślę, że każdy kto go poznał wiem co mam na myśli :)

Bardzo dobry specjalista, jestem zadowolona za każdym razem po wyjściu z gabinetu. Moja wada zostala poprawiona mimo wielu niepewnosci i znaków zapytania. Pan profesor odpowiada na kazde pytanie. Wyjasnił także szczegółowo plan leczenia. Na każdej wizycie informuje, co będzie dalej i dalej. Polecam

kontakt do dr Piotra dostałam od koleżanki, która była żywym przykładem rewelacyjnych efektów leczenia! moje leczenie trwało dość długo - spowodowane było dwukrotnym przekładaniem operacji wady zgryzu (brak funduszy NFZ). Jednak warto było czekac - po zdjęciu aparatu efekt przechodzi moje oczekiwania - zęby są jak od linijki, zgryz idealnie prosty. Bzdurą jest, że do aparatu należy usuwać jakiekolwiek zęby - ja mam wszystkie na swoim miejscu :) Jeżeli chodzi o dr Piotra jest profesjonalistą w swoim zawodzie i lepszego w Polsce nie ma. Jeżeli ktoś narzeka na brać poświęconego czasu z jego strony - uwierzcie, że dr pracuje na pełnych obrotach, nie tylko w Polsce. Ma wykwalifikowany zespół składający się z miłych Pań, które zajmują się pacjentami na wizytach kontrolnych, oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarza. Polecam na 100 %!!!!

Ortodonta z powołania. Super podejscie do pacjenta. Konkretny czlowiek, jak malo który polski ortodonta. Zna się dobrze na tym co robi. Gabinet w pełni wyposażony, obsługa miła. Nic dodać, nic ująć.