prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Ortodonta wspaniały! Wiem co mówię ,bo byłam u wielu i wszyscy umieli powiedziedź ,że "już za późno". A wada zgryzu bardzo mnie deprymowała. I nagle dr Fudalej mówi , że nie ma problemu. Wszystko doskonale wyjaśnił na pierwszej wizycie, dlatego nie mam problemu z tzw. brakiem czasu dla pacjenta. Dr doskonale "ustawia " leczenie i faktycznie, potem głównie zajmują się człowiekiem asystenki , ale co z tego, skoro wiedzą co mają robić, a dr to tylko kontroluje?.Jak komuś brakuje rozmów niech idzie na kawę z przyjacielem. Najważniejsze są efekty- a ...

I nagle dr Fudalej mówi , że nie ma problemu. Wszystko doskonale wyjaśnił na pierwszej wizycie, dlatego nie mam problemu z tzw. brakiem czasu dla pacjenta. Dr doskonale "ustawia " leczenie i faktycznie, potem głównie zajmują się człowiekiem asystenki , ale co z tego, skoro wiedzą co mają robić, a dr to tylko kontroluje?.Jak komuś brakuje rozmów niech idzie na kawę z przyjacielem. Najważniejsze są efekty- a u mnie to- prościutkie zęby po wielu latach bezsensownych prób! I mogę śmiać się bez skrępowania. Myślę ,że te niesympatyczne opinie wydają ludzie, którzy zawsze znajdą dziurę w całym, a takich jak wiadomo dostatek. Ja w każdym razie z pełną odpowiedzialnością polecam!!!!
Magda G

Ortodonta jakich mało, sumiennie wykonuje swoją robotę i do tego bardzo uprzejmy. Polecam! Ps. Dużo komentarzy tutaj zamieszczonych znajduje sie Tez u innych lekarzy-to znak, ze większość przykrych komentarzy to komentarze konkurencji.

Naciągacz, oszust oraz konował. Niedość, że próbował mnie naciągnąć na operacje szczęki u sowjego kumpla to do tgeo tak wcisnął mi dolną szczęke do środka że Pani stomatolog podczas rutynowej kontroli złapała się za głowe i stwierdziła, że to najprostsza droga do utraty zębów. Zmieniłem ortodonte, mniejsze pieniądze bez operacji oraz udało się naprawić brak fuszerke Fudaleja (nie będe pisał doktor gdyż dyplom dostał ale chyba u kowala). Powinien chyba ktoś w końcu jakoś zareagować i odebrać temu typowi uprawnienia bo widze, że nie jestem sam.

Ja jestem bardzo zadowolona rezultatem i sposobem leczenia. Rozumiem niektórych ze doktor mało czasu poświecą pacjentom że większość czynności wykonują asystentki. Mi to nie przeszkadzało tym bardziej ze one robiły co do nich należy a wszystkie decyzje podejmuje doktor. To nie są asystentki z ulicy bez wykształcenia. Nie jestem egoistka i ze doktor ma wszystko sam przy mnie robić. czemu tak jest odpowiedz jest jedna: Ma pełno pacjentów o 4 fotele mówią same za siebie. Więc na tyle pacjentów zawsze znajdzie się ktoś nie zadowolony. A i jeszcze mogę dodać że byłam u wielu lekarzy a doktor jako jedyny zaproponował mi najlepsze rozwiązanie. Ominęło mnie wyrywanie zdrowych zębów.

Leczę się dłuższego czasu. Konsultowałam się wcześniej u kilku lekarzy, ale P. Fudalej wydal mi się najbardziej profesjonalny. Choć do końca jeszcze troche, to nie żałuję decyzji. Polecam ze względu na profesjonalizm

Pan doktor wzbudza wielkie zaufanie. Mimo, że bardzo mało czasu poświęca pacjentom (max 5min, przychodząc na wizytę mam wrażenie że jestem w fabryce a pacjęci przesuwają się na taśmie produkcyjnej)jego leczenie jest skuteczne.

Profesjonalista, jestem zadowolona z leczenia oprócz tego, że za mało czasu poświęca pacjentom i prawie w ogóle nie rozmawia o leczeniu.

Ortodonta jakich mało. Profesjonalny, zawsze ma czas dla pacjenta, godny zaufania, cierpliwy. Szczerze polecam!