prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Bardzo kompetentny lekarz, przy tym mily i bardzo elastyczny jesli chodzi o terminy wizyt. Przede wszystkim w przypadku mojego dziecka ktore teraz rozpoczelo leczenie w jego gabinecie. Moje oczekiwania zostaly w zupelnosci zaspokojone.

Spoko lekarz tylko troche zaganiany. Nie pogadalismy zbyt dlugo ale zrobil co do niego nalezalo wiec finalnie jestem zadowolony.

Bardzo polecam doktora Fudaleja! Świetny specjalista. Choć nie ukrywam ze trzeba przywyknąć do jego amerykanskich metod leczenia;) pozdrawiam

Nie polecam tego lekarza. Moja żona była u niego i się bardzo rozczarowała. Jak na lekarza takiej klasy to marnie się zachował. Nie określił planu leczenia ani nie podał kosztorysu. Gada totalne głupoty. Wszystko zachwala. Denerwuje się na każde pytania pacjenta. Żona się wkurzyła i zrezygnowała. Tylko klinika ładnie urządzona bo widziałem jak chodziłem po parkingu. Ale nic poza tym.

Polecam gabinet dr Fudaleja! Leczymy się u niego z całą rodziną od wielu lat. Pozdrawiamy:)))

Po przeczytaniu wielu komentarzy na temat dr Fudaleja, byłam jeszcze bardziej zdezorientowana bo komentarzy były od najgorszych po najlepsze. Zdecydowałam się po namowie koleżanki, która kiedyś korzystała z usług doktora. I muszę przyznać, że bardzo miło się rozczarowałam:) Świetne i kompetentne grono lekarzy na czele z dr Piotrem. Leczyłam się u niego ortodontycznie przez 1,5 roku. Efekt super! Polecam!

Witam! Czytałam sporo w internecie zanim trafiłam do kliniki ortodoncji. Jestem od 6 miesięcy w trakcie leczenia ortodontycznego i mogę spokojnie polecić ten gabinet. Wizyty odbywają się systematycznie i bez żadnych poślizgów (że lekarz nie może czy coś tam). Raz za 4/5 tygodni muszę wydać 100 na konsultacje plus zmiana łuku. Ząbki ustawiają się zgodnie z tym co sobie wymarzyłam:))) a ma być jeszcze lepiej! Profesjonalnie, skutecznie, szybko i na temat - tak mogę podsumować wizyty u dr Fudaleja. Dla niezdecydowanych polecam spróbować, bo pierwsza wizyta - przynajmniej jak dla mnie - była za darmo.

Zanim poszedlem do tego lekarza na wizyte, duzo czytalem w necie na jego temat. Opinie sa podzielone, przede wszytkim dlatego ze nie poswieca zbyt wiele czasu pacjentom. Fakt, sam sie o tym przekonałem, ale z drugiej strony jak chce sobie z nim pogadac to zawsze moge umowic sie z nim na kawe po pracy. Trafilem do niego z polecenia mojego lekarza internisty. Zapewnial, ze jest bardzo kompetentny i bede zadowolony z jego uslug. I rzeczywiscie tak jest. Mialem zakladany aparat na gorny luk. Plan leczenia lekarz podal mi w przyblizeniu, bo - jak sam mowil - nie da sie wszystkiego przewidziec. Koszty tez byly dla mnie jasne. Efekt jest taki jakiego oczekiwalem, wiec polecam kazdemu kto sie waha zajrzec do tego gabinetu, bo po prostu warto!

Zdecydowanie mogę polecić konsultacje i leczenie u dr Fudaleja. Leczyłem się u niego przez okres 2 lat i wszystko przebiegało zgodnie z tym co mówił dr Piotr. Efekt był dla mnie oszałamiający! Miałem bardzo "pokrzywione" zęby, więc tym bardziej był to dla mnie szok jak zobaczyłem się już bez aparatu. Sprawdzałem też w internecie jego wykształcenie i doświadczenie - chyba żaden stomatolog nie posiada takiego jak on. Mogę go polecić, bo na moim przykładzie wyraźnie widać jego doświadczenie i sumienność! Przy okazji pozdrawiam Pana Piotra!!!

Bardzo kompetentny. Mimo, że nie poswięca bardzo dużo czasu podczas wizyt wszystko przebiegało świetnie. A miałam też operację. Bardzo się bałalm ale doktor potrafił mnie uspokoić. Jestem bardzo, bardzo zadowolona :-)